Dmr Telsiz Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trugndr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,328

trugndr

Yeni Üye
Merhaba,

26 Mayıs'taki sınava girerek A sınıfı belge almaya hak kazandım. Muhtemelen belgem 1-2 hafta içinde elimde olur. Şimdi ise bir sonraki adım olarak telsiz arayışına başladım. Sonradan ekstra masraf yapmamak için, şu an ayırabileceğim bütçem de varken DMR telsiz almak istiyorum.

Radiosification: Comparison of DMR radios

Yukarıdaki linkteki DMR telsiz listesini incelediğimde bütçeme ve istediğim özelliklere göre Ailunce HD1 en uygun tercih gibi görünüyor. AMA;

Okuduğum üzere yurtdışından sadece BTK'nın sitesinde yer alan telsizler getirtilebiliyormuş. Bu sitenin linki nedir, nereden sorgulama yapabiliriz?

Ayrıca bu markayı veya linkteki listede bulunan diğerlerini Türkiye'de bulabileceğimiz bir yer var mıdır?

Son olarak, cihazı yurt dışından aldığımızı varsayarsak, gümrüğe amatör telsizcilik belgemizi göstererek cihazı teslim alabiliyor muyuz? Alabiliyorsak ruhsata kaydetmek gerekiyor mu ve bunu nereye yaptırıyoruz? Amatör telsizci olarak yıllık kullanım ücreti vb. harçlar ödememiz gerekiyor mu?

Çok sordum biliyorum, kusura bakmayın :smiley: Şimdiden çok teşekkürler.

Hayırlı olsun, belge ibraz etmeden telsizi nasıl sattılar? Yoksa belgeler dağıtılmaya başlandı mı?

Merhaba,
Baofeng Türkiye, sınav sonucunuzu gösteren belgeyi KEGM sayfasından alıp yolladığınızda satış yapıyor. Belgelerin dağıtımı 2019 ara dönem sınav sonuçları belli olduktan sonra ilk dönem ile birlikte yapılacak.

Merhaba,
Baofeng Türkiye, sınav sonucunuzu gösteren belgeyi KEGM sayfasından alıp yolladığınızda satış yapıyor. Belgelerin dağıtımı 2019 ara dönem sınav sonuçları belli olduktan sonra ilk dönem ile birlikte yapılacak.
Sağolun üstadım. Demek boşuna beklemişim bu sürede. neyse. Bu vesilyle sormuş olayım, başlangıç için CB araç/ev sistemi mi kovalayayım (2. el) yoksa uhf/vhf pmr mi bilemedim

CB araç telsizi ben de aldım sınava girmeden. Ancak çevrem çöl. Hiç bir istasyon yok. Didim'de yaşıyorum bu arada.
Ben de Ankara'da yaşıyorum. Bölgemden SDR ile dinleyebildiğim bir iki röle var; orada da her akşam QSO yapan aynı bir-kaç kişi sadece (gecekondu usulü yaptığım koaksiyel dipol anten ile alabildiklerim, tüm Ankaradaki amatör arkadaşları tenzih ederim, onları duyamamak benim acizliğim) :smiley:))

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR