Doblo Cargo Maxi Xl Için Muhtemel Proje

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drtayfun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 178
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,115

drtayfun

Kamp II
Damacanaya girer , ya da geniş ağızlı su bidonları var , onlara da girer. Fazla su basmasını istemeyiz, hemen su bitmesin :smiley:

Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Yer
Almanya

fusel

Kamp I
Karavanda içecek su için uzun zamandır su termosu kullanıyorum. Marketten aldıǧım soǧuk suyla doldurunca su uzun zaman serin kalıyor. Biraz pahalı ama kalitelisini almakta fayda var. Suyu daha uzun süre soǧuk tutuyor. En Ucuz KALE TERMOS-PİKNİK TERMOSU 9 LİTRE MUSLUKLU - (1008P) Fiyatları
Damacanaya girmesini duş alırken kullanmak maksadıyla istiyordu soru sahibi. Ama sizin yönteminiz soğuk su temini için güzelmiş.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mudem35

Ana Kamp
Özür dilerim ilk mesajım hatalı olmuş. Bende sizin aldığınız marka ve modelden bakarken fazla su harcayacağını düşünerek daha küçük olarak kemos marka aldım. 10-15 litre basıyor dakikada. Sizin baktığınızda muhtemelen damacanaya girer. Yorumlarına bakmak lazım.

Yardımınız için teşekkürler az önce ben de kemos siparişi verdim.

ilker 72

Kamp III
Yer
İstanbul G.O. Paşa
Devasa bir karavanınız yoksa su tüketimi sıkıntı evde olduğu gibi duş almak isterseniz, mililitre hesabı yapmak gerekir. Benim için dakikada on litre bile çok fazla. İki üç litre ile duş işini çözmek gerekir.

fusel

Kamp I
Duş başlığı olarak çok az su veren, ani su ısıtıcılarda kullanılanlardan alarak pompanın tüketimi biraz daha düşürülebilir.

mudem35

Ana Kamp
Ben camper box denilen şeyden yapmaya çalışıyorum, damacana veya o boyutlarda bir bidon kullanacağım. Aklıma küçük bir musluk takmak geldi suyun şiddetini düşürebilmek için. Küçük duş başlığı kullanmakta güzel fikir

drtayfun

Kamp II
Benim fotoğrafta gösterdiğim duş başlığı hem az su yolluyor , küçük ağızlı , hem de mandallı olduğu için sadece basınca su veriyor. Tasarruflu yani.

drtayfun

Kamp II
Yapı marketten aldım , taharet duşluk gibi bir şey olarak geçiyor. Uyduruk ve ucuz , heryerde vardır herhalde.

mudem35

Ana Kamp
Bi dolaşayım yapı marketleri. İnternetten verve diye bahce sulama başlığı gördüm 8 fonksiyonlu güzel kaliteli bi şeye benziyor. İstediğim tarzda bi şey bulamazsam onu almayı düşünüyorum.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

krasavchik

Ana Kamp
Merhabalar.
Sanırım aradığınız dulbaşlığı yatlarda da kullanılan "tetikli duş başlığı" olarak geçiyor. Tetiğe bastığınız sürece su akıyor kapatırsanız akımda kesiliyor. Benimde bir kaç sene sonrası için planlarınçmda var bir tavan çadırlı "mini camper".Tekrar kolay gelsin.
hortumlu-dus.jpg

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pashcat

Kamp I
Ben aliexpresten şu ürünü almıştım çok memnun kaldım3f42878d72ff67058bb342ff43121561.jpg

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

drtayfun

Kamp II
Benim yaptığım düzeneğin videosunu paylaşayım. Gerekirse arka kapıya bir parça yapıp yukarı asarak duş olarak da kullanabilirim. Yalnız mandalı sürekli basmak gerekiyor çünkü yaylı , ona da bir kilit mekanizması yapmalı.
Seyyar duş

mudem35

Ana Kamp
Damacananın ölçüleri kafamdaki plana pek uymadı. Ben de gıda çarşısını dolaştım biraz ve su bidonu aldım 30 lt kapasiteli 30 liraya hem daha fazla kapasiteli hem ölçüleri daha oturaklı. Yeterli olur mu yoksa fazla mı olur bilemiyorum. Şimdilik hemen hemen çoğu malzememi aldım. Duş başlığı için koçtaşta 100 liraya 10 mt spiral hortumlu verve marka bahçe sulama seti aldım. İnternette kampuka diye aratırsanız bi video çıkacak orada da aynısını kullanmışlar. Kilitleme mekanizması da var. Yapacağım camp kutusuna bir aparatla hem çeşme gibi kullanmak hem de duş başlığı olarak kullanmak amacındayım. Bu aralar vardiyalı çalıştığım için pek vaktim olmuyor ama 2 - 3 hafta içinde kutuyu yaptırıp kullanmayı istiyorum. Şu an kutunun tasarım sürecindeyim. :smiley:

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
100,398
Kayıtlı Üye Sayımız
168,426
Kaydolan Son Üyemiz
erenkusozlem
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir