Doblo Cargo Maxi Xl Için Muhtemel Proje

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drtayfun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,796

Hesabıma göre bu panel saatte 5 Amper üretiyor. 90A akü için yetecektir, zaten araç çalıştıkça şarj dinamosundan akü doluyor, bu da durduğu yerde takviye eder, akünün ölmesini engeller. Ufak - tefek şeyler için de yardımcı olur.

Hesabıma göre bu panel saatte 5 Amper üretiyor. 90A akü için yetecektir, zaten araç çalıştıkça şarj dinamosundan akü doluyor, bu da durduğu yerde takviye eder, akünün ölmesini engeller. Ufak - tefek şeyler için de yardımcı olur.

Solarpanel Liestung

Nennleistung und tatsächliche Leistung von Solarmodulen
Hesabınıza göre solarpanelin üretmesi gereken 5 amper ideal test koşullarında mümkün.
Yukardaki resim güneş ışınlarının solarpanele geliş aҫılarına göre üretim farklılığını gösteriyor.
Araҫ iҫindeki solarpanel pencere camının arkasında olduğu iҫin de üretim biraz azalacaktır.

Eğer solarpaneliniz iyi şartarda aküye saatte 3 amper gönderebiliyorsa bence iyi bir değer.

Resimlerinizde gördüğüm solarpanel bana 60 Watlık bir panelin olması gerekenden daha küҫük gibi geldi. Internette gördüğüm 60 watlık bir panelin ebatları 107x35x0,2 cm.

https://www.amazon.de/dp/B0983HCQRD...49Y2xpY2tSZWRpcmVjdCZkb05vdExvZ0NsaWNrPXRydWU=

Yazdığım olumsuzluklara rağmen solarpanele yapılan yatırımın ҫok iyi olduğunu düşünüyorum. Hayırlı olsun ve güzel geziler.

Son düzenleme:

Evet, Max. değer bu. Avantajı ise seyyar olduğu için güneşe her zaman çevirebilirim - taşıyabilirim . Resimlerde belki görünüyordur, soketli olduğu için tak-çıkar son derece basit. Ürün küçük ama epey pahalı, o yüzden rakamların doğru olduğunu düşünüyorum, zaten ülkemizde yok yurtdışından getirttim. Ve esnek panel değil, fiberglas gibi sert bir malzeme, hafiften esneyebiliyor o kadar.
Öte yandan sabit bir panelle destekleyebilirim tabii ama pek istemiyorum, bunu deneyeyim bakalım sonuç ne olacak ?

Merhaba güneş enerjisi karavan uzun süre kullanılmayacaksa atıl durumda kalması veya kapalı garaja girilmesi durumunda aküyü korumak için ne yapılabilir benimki şu anda dışarıda sürekli çalışır bıraktım karavan içindeki buzdolabının ayarını iyice düşürdüm akım sürekliliği sağlamaya çalıştım ama iyi mi ettim kötümü bilemiyorum birde akülerin çok soğukta kalmaması gerektiğini okumuştum ancak montaj yapan eleman bana çanakkale için hava durumu sebebi ile karavan içinde bir sıkıntı olmayacağını söyledi yani sökmedik çalışır bıraktık

Yaşam aküsü ara ara şarj edilmeli , sıfırlanırsa kolay kolay dikiş tutmaz, o yüzden kışın bir şekilde dolu tutmak gerekir. Soğukla ilgili pek sıkıntı çıkmaz orada merak etmeyin. Buzdolabının kapalı olması buzdolabı için sıkıntı çıkarmaz, sadece yazın çalıştırsanız da olur, aküyü gereksiz boşaltmasın.

Güncelleme yapayım. Aracın şarj motoru bilyaları vesairesi değişti , halbuki 30.000 km önce yenilemiştim. servisteki eleman, bunun en az 100.000 km gitmesi lazım ama siz yaşam aküsünü de buradan şarj ettiğiniz için çabuk bozulmuş dedi. Hesapta olmayan masraflar.

Güncelleme yapayım. Aracın şarj motoru bilyaları vesairesi değişti , halbuki 30.000 km önce yenilemiştim. servisteki eleman, bunun en az 100.000 km gitmesi lazım ama siz yaşam aküsünü de buradan şarj ettiğiniz için çabuk bozulmuş dedi. Hesapta olmayan masraflar.
Hayırlı olsun. Arabaya bakmak lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR