Doblo Cargo Maxi Xl Için Muhtemel Proje

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drtayfun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,785
Tavan tamam sayılır, son kat alüminyum kaplı izolasyonu yapıştırdım. Hava boşluğu için ufak bir pencere yeri bıraktım, orası sonra. Yan panellere farklı bir malzeme kullandım, kampçıların altlarına serdikleri "mat" tabir edilen şeylerden. Bunların bir yüzü sertleştirildiği için daha dayanıklı olur diye düşündüm, izolasyon yetenekleri aynı sanırım diğer malzemelerle, kapalı hücre Poliüretan hepsi. Önemli olan küçük hücreli olması ve koku yapmaması. Boşluklara da köpük veya taşyünü doldurup üstlerini bantlayarak yaşam mahalliyle bağlantısını kesmeye çalıştım. Küçük parlak bantlar deliklerin üstüne denk gelen yerler.

Gy5AI6HQ5Osw6CPArbByFs38z5ox89X9ZREjOHOuvZflU kmIacX0wHwnRm5O1hbSEK5mBoQBB cC4Z7Qww1112 h625 no

Son düzenleme:

Bu hafta multimedya işini hallettim, araçtaki sistemi söküp resimdeki aleti aldım. Telefon görüşmeleri, ön ve arka kamera, navigasyon , radyo, internet üzerinden tüm android uygulamalar (Youtube,Facebook,TV vs) kullanmak mümkün. Sim kart takarak ya da cep telefonu internetini ,wi-fi interneti bağlayarak tüm uygulamalar kullanılabiliyor. USB girişine harddisk bağlayarak film , müzik vs. izlenebiliyor. Açılış hızı konusunda şüphelerim vardı ama aracı çalıştırana kadar hazır hale geliyor, güzel. İsterseniz monitör bağlayarak arka tarafa da görüntüyü aktarabiliyorsunuz.

QuYcgPjuKIvAWXZBhDA9uPqFX8iVfGssFsLuijzmfPAgcA dD4u flZ1AdTmc2Y60dwa0DVSLUATq3gduRw1112 h625 no

Bu gün camlara 2 numara film çektirdim, içlerinde alüminyum yansıtıcılar olmasına rağmen çirkin görüntüye engel oldu, daha önce çok bağırıyor ve dikkat çekiyordu. Sıcak konusunda da daha iyi oldu tabii.
r-d7yt5cK2uflgZgmuzDRrkU1ftAokWSm7lyYDnS3fHN2jG2JLzDTQ23fpUXaNJgqZPoj_WmstV62uTzXrvG3IQPc5Zfk1OFbxFozVjE4KzF5RoXob0lV9MIM-LFwJKVE7DX44ZOfzLZQ1ndNRS1j4A1-1Vf1XPtasecNEsyCZ8cxpXcSkcaISOI4DaoZq3aRzp-ufejLFrSK_W12Q2XfbIyPcEuMrMu5h4UFewm6XiGN2LPu_PwD89cF9h1SLxvEFIDO9w2IcZydcT99TS2UzbGzK5IcmvBGN2fOMlFQrK1hoLWnrsTPWZy8vGW_iOb4cT-YAjHUEt_06iV3yX8HafzZMTobXO0HE0ndG6iAo5ZCfP52oq-U3AU6eMOWM4oBv7sYOeRqECysWVfJTjUfHelzOfXNh5CMMjNcUekhwz7OChuzysUA6WzNT0QTtbPJMH81Iq-6b7FR1QJkxkWu57e2cgBJo1Tv4zN2Saa03--sDl8Kw3PZjyKIaUpy9T8NdFm3Rkf9GfB9o06xgJHPXBWeg41kHz8xhLWj9yg4vpRXomPtJC93HlUKzf3jnuMe2QsWoNWsUy-s2PCNyZaZRBAx223mgSP8D1DRvX-_b3WA0REYnK3X875DRW0y1OLY2djAlACRwm1ddR0EmTIPFsm6hRP96fZ=w1319-h741-no

Hem araç içine göre hemde dışarıda kullanılabilecek mutfak ve Duş ünitesi
1cfcbde2e7663c3211b4a5ddebf69d7b
79584da17d726463f847a4f958c03e40

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 depo şehiriçi-dışı karışık yakıt ortalaması. 5.2 litre/100km
Bence iyi, uzun yolda daha da düşecektir, dolaşma masraflarını aza indirmek lazım, hayat pahalı.
Arp6v6gcuA7EAV3H3jsnicevaIVcJNIFxOp7s K0aoczj7E2Ob9idddhHqDMQEhljfjqvNbMfTDBdsqSQNw1112 h625 no

Son düzenleme:

Sürgülü kapı sadece dıştan açılıyordu, ona içten kol taktırdım. Boşluklara taş yünü doldurdum, delikleri bantla kapattım ki içeri tozumasın, yan duvardaki düz yüzeylere 2. kat izolasyon malzemesi yapıştırdım. Eğimli kısımlara da ya kalın kumaş, ya da ince izolasyon üzeri kumaş yapmayı düşünüyorum. Tekerlerin davlumbazlarının da kaplamasını bitirdim.

XSrdRxsTf9bEoOUkoLoy vtRLLb2wlk5ANwsdR3uCZeSQWkKBLUxZYXLsBurLA0L4o0sD86fdvg8gVNwHdw1112 h625 no

Sürgülü kapı sadece dıştan açılıyordu, ona içten kol taktırdım. Boşluklara taş yünü doldurdum, delikleri bantla kapattım ki içeri tozumasın, yan duvardaki düz yüzeylere 2. kat izolasyon malzemesi yapıştırdım. Eğimli kısımlara da ya kalın kumaş, ya da ince izolasyon üzeri kumaş yapmayı düşünüyorum. Tekerlerin davlumbazlarının da kaplamasını bitirdim.

Ekli dosyayı görüntüle 513409

Yeni uygulamalar yok mu ? Merakla takipteyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yeni uygulamalar yok mu ? Merakla takipteyim
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Para bitti. o_O Ufak bir kompresörlü buzdolabı 2000 tl ! Yukarı havalandırma taktıracaktım, tüvtürk sorun çıkarır mı bilemedim,( bu seneki muayenesinde kamyonet olarak geçmesi gerekiyor, seneye karavan için geçecek) satan adam da büyük karavanlar için bunlar, seninkine olmaz dedi kafamı karıştırdı. ( 28*28) Gidip malzemeyi görmem lazım . Fakat izolasyon çok işe yaradı, güneş altında bile kızmıyor arabanın içi, ilk girişte bile hafif sıcak o kadar, klima çalışınca mis gibi oluyor. 1 kademeden fazla açmaya gerek olmuyor. (Klima bakımı da 1.500 tuttu, boruları değişti)

Evet, çekyat şeklinde bir şey olacak, 2 kişi yatabilecek, becerebilirsem mutfak tezgahının üstünü de olaya katmayı düşünüyorum. Tezgahı biraz alçak yapabilirim, sonuçta ayakta durararak kullanılmayacak.

KMnpO7

kahverengli oklu işareti pencereden pencereye kısmı ölçermisiniz benim için?düşüncem şu o kısımları zorlayarak enine 120cmlik sabit yatak yapılabilirmi?kaç santim geliyor? saygılar

120 cm sığar tabii. 140 cm zaten daha kısa kısmı (davlumbazların üstündeki kısımlardan), o boşluk kısmı daha müsait, sanırım 150 filan olur. Ama yerden yüksek olmalı mecburen, onu da göz önüne alın.

P7kGJ8

Benim tasarımımda şöför ve yolcu koltuklarının donerli yapıp aradaki bolmeyi kaldırarak gunduz oturma gece yatak versiyonu dusunuyorum.ancak bu versiyon için bana cargo max xl (plus olmayan) 2 tek koltuk avantajıyladaha uygun geliyor.alternatif olarak ducato 8m3 dusunmustum ona çok daha uygun ancak 30cm eninin fazla olması garaj kapımın limitlerini astıgından şu an ilgi alanımın dısında. çevirme esnasında sorun olabileceginden masayı söför koltugunun arkasına dikine monte edip oturma gruplarının uzerini ortuyle kapatmayı dusunuyorum.biraz sınırları zorlayacagım ama eger olursa uste sunroof ve tavan kenarlarına lumbuz pencere koyduracagım. saygılar

Onu ben de düşündüm ama alçak tavan içeriyi havasız yapar diye vazgeçtim. Benim koltuklar dönmüyor fakat avantajı 1 + 2 ruhsatı olması. Yolcu koltuğu sırtlığı öne doğru devrilip masa gibi ufak bir alan oluşuyor, belki kullanılır, sonra düşüneceğim, altında da ufak bir sandık var, ıvır zıvır konabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.