Doblo Cargo Maxi Xl Için Muhtemel Proje

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drtayfun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,787
Temizlik tamam
Ls8fOky9Qo840C5KFlp43UNyXto9s 3mDFG1w1319 h742 no

Merhaba, sizinle iletişime geçmek için gruba üye oldum :smiley:
ben de mini camper düşünüyorum. ülkemizde bu aracı yapan olacağını hiç sanmıyordum. emeklerinize sağlık çok güzel gidiyorsunuz. bende kendimce bazı çalışmalar yaptım. çekme karavanım vardı önceden. şu an bana en uygunu 2+1 mini camper görünüyor. müsait bir zamanınızda yüz yüze görüşmek de isterim. saygılarımla

Taban izolasyonu tamam. Ortada bir kapak var , benzin deposuna ulaşımı sağlayan. Gerekirse taban kaldırılıp oraya ulaşılacak. İşaretlemeleri yaptım.
HlQBgdYAlfSrWhdmMXnyDSZabjSu8N7gI9VDw1319 h742 no

Üstüne kavak su kontrası koyduk. İncelikli bir iş , eski döşemeyi kalıp olarak kullanıp modifiye ettik. Kanca takılan somunların hizalarına boşluk bıraktık , oralardan sabitlemeleri yapacağız. Alan dar olduğundan tek parça döşemeyi yerleştirmek epey uğraştırdı. Fakat bitince özellikle yol sesi bir miktar azaldı.
3JB8oLVQLqIWvEmqXVGeFtZxrrBwih9nXrSPw1319 h742 no

Son düzenleme:

Akü izolatörü ve akü bağlantılarını tamamladım , şoför koltuğu arkasındaki boşluk işe yaradı. Yer kaplamasına da ahşap koruyucu sürdüm.
ZnRWw4nNIzRzYFYYlzqNGNYCRemEyUIx7Z8dzRc9vkVbpIQ-M9WZudEUyiCoiyG5xqRJ9lnL7mRgP7J2jj3XVIUnHJrzQPmFhq_ziQf4qrFUY-5Bh2bDIbqMdDw5DaAU_QiFQ8wrFQdiSWbkJHX76hKBbTWLpsZ1cJJCk16TAP7qQ2rblHHZW4WUrh8E2WiwcepyPZUiIATXK2bBp2gQpiBU_Bwnp9gqoEu6wDj65aR4mngZKeRguGuP_VzfbViTsQdcYA4hMMH_sX_8quEMp8wLycAn1E72gEKZyuX-2qRYCFSEQEm1LyT_FlkE3fDkRUuiYxpCESEUnylmnVX9Td4WzrxkxsBRC63EPFCUvcStWydG_NqAr1D9biI890DeeNKGw5Tpj-bab4mbQdIrRKz7SrrbM8o24wdkl1Ps8GPmF5IUIQhd8ab0g_HU-fZU96vvu2e4EX4StJFDNE2rQsqHuIsf2KoYWPAlKPL7gnHYMgkk1iq5pXbMD9cp9UD7hGIawyRztfNq471nMquAI0Kt73XVM-dzvTjq0RUKVoD6T1tltpZzpwQ_nW14AKlyBT7FZ_THyCXvRZ0VZNxcBMoFdQHZNEBUqwztTcN6Byok_rI4gc_KwyQw-eY1qxFpbOb9pxb1nw0NnmaKv5A-Du3nulK7TSo8vvlN2NmXykeYKRYFW_64I6Q=w1319-h742-no

Yan duvarlara devam. Arka taraflarda küçük girintilerin önlerini kapatıp iç taraflarına kumaş heybeler koyuyorum, incik boncuk koymak için lazım olacak.
9Vxu5v_eqR90eK6Eh59f50ftAufnS_mfNlnRyienaxqf6qUsm9uEuc2C5n5lvfA_Sr18ToAl3OsfLlxw20R4sdw7EYdatZvffMxGShX9G17MgE1rE9YPIiOgo5jQFXb4cCgX1pxMdnxQlaPpr644B4-p1hyM_tqS-ODTwsMeSJ1EaYIOQIwdXpxVlQBqmLBxC7pZqBIs93c6AiNT_tUWIjNFS4XKRIvYOGK-MaiPXcSpX8VrbxDGlkS-pkojq8sk7E-_qBrkizVaLn3yUzRlS9oByhVHj0q6-XijzVI4JL834HFur865vxD1PW0SYm-2KCqeIdSEmLsPsHlsCnY0Of7LFE96W4NXgq4n3hqm61AsuRIHLY1pvhoY4eoy_0YIZGbQXRrVHNzJ0DUA0UeJznxSCygCOsaxa6r6vYrbRZK2kPBu-Qft_cuVZNRbZY1ixWPSZXF4nreoGUQG1S9DzACQmjd3KyG-yCbKQVNvcFdWQIIv5LEe25lKxPNl0PNNtZMGa4j7c7Zz5iCAn-MVSWGthO4d2jqyE88D1MhgJFFIn3jP0fSV32aT2-Bcy00tPLulG8ngXwnpDIiKLCKtP23mKU_fFrVP4FIWSvt5vA3YVfsxN_AjnbMgQfwlk3HF_itS2pQdqb78NKkBuSRGTTk6M127kkb7VTDAWyWOjYbH8RwMFP4lZcHrwbCxJw=w1319-h742-no

Üstadım merhaba, ben de bu arabadan alıp yapmak istiyorum ama ben 4 kişi uyuyabilir hale getirmek istiyorum, bir sorum olacak, tavandaki ekstra yüksek olan kısım kaç cm acaba? Aslında tam olarak sormak istediğim bagaj tabanından standart tavan kirişine (yanlardaki yatay olan) kadar olan yükseklik ve aynı kirişten tavana kadar olan yükseklik nedir acaba? Amacım tavana 3 parçadan oluşan ve arkadan öne doğru kaydırarak tamamlanan (westfalia lardakine benzer) bir yatak olup olamayacağını netlestirmek, eğer 50 cm lik bir boşluk varsa sadece 2 kişilik yatak düşünenler için çok daha avantajlı olacaktır çünkü aşağıda yatak amacıyla girisilecek her masraf ve uğraşa gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum ama abartmiyorumdur umarım

45-50 Cm civarı bir şey olması lazım. Bilemedim , biraz zor gibi geldi gözüme o dediğiniz. Ayrıca çok dar ve sıcak olur sanki.
Zaten tam yüksekliği 140 cm , o zaman altta da az bir bölüm kalacak. Ben 4 kişi için uygun olmayacağını düşünüyorum. 2 kişi için şöyle böyle kullanılır, en iyi tek kişi için olur , hatta şahane olur.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR