Doblo Cargo Maxi Xl Için Muhtemel Proje

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drtayfun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,753
Ben de benzer bir sistem yaptırdım , ama hiç kullanmadık , güvenlik ve mahremiyet yüzünden hep kapıları kapalı tutup içeriden kilitledik.

Camper7

platform 2 adetti (usteki resimdeki gibi)arabada daha fazla alan için onlarıda ortadan kestirip 4 parca 90x100 cm platform yaptırdım.uzun ayaklar gecme onları cıkarınca resimdeki gibi istifleme yapabiliyorum saygılar

Dün TÜVTÜRK muayenesine gittim. Tadilatlardan sonra ilk muayenesi idi. Bakalım binek araç olarak sıkıntı çıkaracak mı, yoksa "git bunu karavan işlet gel" mi diyecekler ? Kapıyı açtı , şöyle bir dolaplara baktı , soru bile sormadı eleman. Hatta o kadar ki , koltuğun üstüne yangın tüpü , reflektör , ne lazımsa koymuştum , hepsine "yok" yazmış. Memleketin halleri işte. Sorunsuz geçtim yani.

Dün TÜVTÜRK muayenesine gittim. Tadilatlardan sonra ilk muayenesi idi. Bakalım binek araç olarak sıkıntı çıkaracak mı, yoksa "git bunu karavan işlet gel" mi diyecekler ? Kapıyı açtı , şöyle bir dolaplara baktı , soru bile sormadı eleman. Hatta o kadar ki , koltuğun üstüne yangın tüpü , reflektör , ne lazımsa koymuştum , hepsine "yok" yazmış. Memleketin halleri işte. Sorunsuz geçtim yani.
Merhaba hayırlı olsun ben yeni üyeyim takip ediyorum merak ettiğim ön koltukları dönerli ve yatak olabilecek şekilde ayarlayacaktınız yaptınız mı acaba veya oluru var mı yapmadıysanız ben de bu araçtan alıp dönüşüm yaptırmak istiyorum cevaplarsanız memnun olurum iyi akşamlar teşekkürler

Hayır koltuklara dokunmadım. Sebebi :
1- Şoför koltuğu arkasında koruma kalkanı var , onu sökmedim yatağa bağlantı yeri olarak kullandım , güvenlikten de ödün vermek istemedim.
2- Yolcu koltuğu 2'li , onların tekliye indirilmesi ruhsatta oynama gerekiyor , onu da istemedim , ayrıca geriye dönerse ayak basılan yer yüksekte kalacağından çok da kullanışlı olmayacaktı. Koltukları yatırarak masa gibi kullanmak mümkün , öyle yapmaya karar verdim , çok da ihtiyaç olmuyor zaten.

Hayır koltuklara dokunmadım. Sebebi :
1- Şoför koltuğu arkasında koruma kalkanı var , onu sökmedim yatağa bağlantı yeri olarak kullandım , güvenlikten de ödün vermek istemedim.
2- Yolcu koltuğu 2'li , onların tekliye indirilmesi ruhsatta oynama gerekiyor , onu da istemedim , ayrıca geriye dönerse ayak basılan yer yüksekte kalacağından çok da kullanışlı olmayacaktı. Koltukları yatırarak masa gibi kullanmak mümkün , öyle yapmaya karar verdim , çok da ihtiyaç olmuyor zaten.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim ben ankara'dayım eşimle birlikte emekli 70 yaşımıza dayanmaktayız.
bir konuda daha fikrinizi almak istiyorum gençliğimden karavan hayalim olduğu için çok istekliyim ancak eşim pek istekli değil dolayısıyla günlük hayatta kullanmak için de küçük küçük karavan tercih ediyoruz.
yılda bir 2 aylık gezi düşünüyoruz (otel karışımlı).
eşim biraz seçicidir .şu anda sedan Astra kullanıyoruz acaba bu araba dizel olduğundan yolda çok sarsıntı yapar mı veya şöyle diyeyim benzinli arabaya göre ne kadar konforlu olabilir 2017 model düşünmekteyiz cevap verirseniz memnun olurum

Hocam cevabınız için teşekkür ederim ben ankara'dayım eşimle birlikte emekli 70 yaşımıza dayanmaktayız.
bir konuda daha fikrinizi almak istiyorum gençliğimden karavan hayalim olduğu için çok istekliyim ancak eşim pek istekli değil dolayısıyla günlük hayatta kullanmak için de küçük küçük karavan tercih ediyoruz.
yılda bir 2 aylık gezi düşünüyoruz (otel karışımlı).
eşim biraz seçicidir .şu anda sedan Astra kullanıyoruz acaba bu araba dizel olduğundan yolda çok sarsıntı yapar mı veya şöyle diyeyim benzinli arabaya göre ne kadar konforlu olabilir 2017 model düşünmekteyiz cevap verirseniz memnun olurum
Merhaba, çok farklı araç kullanma deneyimim olmadı şimdiye kadar uzun süreli olarak kullandığım 2012 fiesta ve 2013 doblo maxi combi oldu ikisi de dizel. Doblo fiestaya göre daha konforlu geliyor bana çünkü daha fazla yaylanıyor bu da benim hoşuma gidiyor. Ayrıca diğer araçlara göre yerden biraz daha yüksek olması da kullanım kolaylığı sağlıyor. Tabi bu benim düşüncem, konfor olayı biraz kişisel bir durum benim hoşuma giden şeyler belki size rahatsız edici gelebilir. Dizel motor haliyle biraz gürültülü oluyor ama sarsıntı pek yok bence. Size tavsiyem araç kiralayıp kendiniz deneyimleyin.

Tavan döşemesini de hallettim gibi. Ufak tefek rötuşlar kaldı.
Video: https://youtu.be/hFI4oOtJ4IE
Kış kampına hiç çıktınız mı? Çıktıysanız kışın araç içi yalıtım iş görüyor mu?

Bir de şöyle bir şey kafama takıldı, diyelim 4-5 kişi şehirlerarası yola çıktık aynı sizinki gibi tarzda bir araçla yolda çevirmeye falan denk gelsek arka tarafta insan olduğu için ceza yazabilirler mi? Bilginiz var mı bu konuda?

Ben aynı zamanda Yaris Hybrid kullanıcısıyım , bu yüzden kulağım sese karşı çok hassastır. Aşamaları okuduysanız ses yalıtımı oldukça işe yaradı , özellikle uzun yolda gayet rahat bir araç , konforu da şaşırtıcı. Sadece yolcu koltuğu ayarlanmıyor , onu da minder , yastık vs ile kendinize göre ayarlarsınız.
Isı yalıtımı konusunu çok iyi hallettiğimi düşünüyorum , nemlenme ve terleme olmadan serin gecelerde rahatça yattık. Kışın denemedim ama pek sıkıntı olmaz gibi.Özellikle yüksek tavan olması çok işe yarıyor , yatakta otururken kafanız değmiyor ve nefes alacak alan oluşturuyor , bu önemli. Ayrıca yatakta giyinip soyunma halinde elleriniz tavana falan çarpmıyor , bunlar ilk başta düşünülmeyen sonradan ortaya çıkan konfor elemanları. Tamam ayakta durulmuyor ama bu kabul edilebilir bir şey.
4-5 kişi bu araçla olmaz, sadece ön koltuklar kullanılmalı , arkası güvenli olmaz yolcu için. Ruhsatı 2+1 , fazla yolcu cezaya tabi. Zaten ben ve eşim uzun geziler yapalım diye aldım aracı , ister otelde , ister araçta kalıyoruz , çok pratik oluyor. 3 kişi için bile sıkıntı olur, olay amacı dışına çıkar ve şartlar zorlaşır. Öyle bir durum varsa Ducato vs araçlar kullanılmalı bence.

Ben aynı zamanda Yaris Hybrid kullanıcısıyım , bu yüzden kulağım sese karşı çok hassastır. Aşamaları okuduysanız ses yalıtımı oldukça işe yaradı , özellikle uzun yolda gayet rahat bir araç , konforu da şaşırtıcı. Sadece yolcu koltuğu ayarlanmıyor , onu da minder , yastık vs ile kendinize göre ayarlarsınız.
Isı yalıtımı konusunu çok iyi hallettiğimi düşünüyorum , nemlenme ve terleme olmadan serin gecelerde rahatça yattık. Kışın denemedim ama pek sıkıntı olmaz gibi.Özellikle yüksek tavan olması çok işe yarıyor , yatakta otururken kafanız değmiyor ve nefes alacak alan oluşturuyor , bu önemli. Ayrıca yatakta giyinip soyunma halinde elleriniz tavana falan çarpmıyor , bunlar ilk başta düşünülmeyen sonradan ortaya çıkan konfor elemanları. Tamam ayakta durulmuyor ama bu kabul edilebilir bir şey.
4-5 kişi bu araçla olmaz, sadece ön koltuklar kullanılmalı , arkası güvenli olmaz yolcu için. Ruhsatı 2+1 , fazla yolcu cezaya tabi. Zaten ben ve eşim uzun geziler yapalım diye aldım aracı , ister otelde , ister araçta kalıyoruz , çok pratik oluyor. 3 kişi için bile sıkıntı olur, olay amacı dışına çıkar ve şartlar zorlaşır. Öyle bir durum varsa Ducato vs araçlar kullanılmalı bence.
Vermiş olduğunuz cevaplar için sizlere ayrı ayrı teşekkür ederim çok aydınlatıcı oldu

Merhaba, çok farklı araç kullanma deneyimim olmadı şimdiye kadar uzun süreli olarak kullandığım 2012 fiesta ve 2013 doblo maxi combi oldu ikisi de dizel. Doblo fiestaya göre daha konforlu geliyor bana çünkü daha fazla yaylanıyor bu da benim hoşuma gidiyor. Ayrıca diğer araçlara göre yerden biraz daha yüksek olması da kullanım kolaylığı sağlıyor. Tabi bu benim düşüncem, konfor olayı biraz kişisel bir durum benim hoşuma giden şeyler belki size rahatsız edici gelebilir. Dizel motor haliyle biraz gürültülü oluyor ama sarsıntı pek yok bence. Size tavsiyem araç kiralayıp kendiniz deneyimleyin.
Aynı zamanda günlük işlerimi yapmak için bu arabayı kullanmayı düşünüyorum dolayısıyla güneş paneli koymayı düşünmüyorum (şehir içinde rahat gezebilmek için ) .
lipo akü almayı düşünüyorum buradaki esas mesele hızlı şarj edebilmek için arabanın motoruna büyük alternatör bağlanırsa motora nasıl ayar verilir ki arabayı hareket ettirmeden motor ve alternatörden daha yüksek akım alma imkanı olsun.
Jeneratörlerde genelde yük ve hız ayarı için regülatör vardır. burada nasıl bir sistem uygulanabilir .
teşekkür ederim bilen arkadaşlar cevap verirse memnun olurum.

Ben aracımda 95 A AGM akü kullanıyorum ve alternatörden şarj ediyorum , tesisatta oynama yapmadım , şimdilik sıkıntı yok. Gerideki sayfalarda nasıl yapıldığını anlattım.
Aracımı haftada 3-4 kere kullanıyorum , 20-30 km yol yapıyorum.

3 yıldır sistemi guzelce kullanıyorum.karavan kampları tercih ettiğim için moto karavan veya cekme karavan konforunu yasıyorum.yasam alanı 4.5metre.yatak arabanın içinde ve kapıları yatarken kilitleyebiliyorsunuz.
20210913 093913

Seyyar bir güneş paneli ısmarlamıştım, 60w monokristal, ancak geldi, bağladım çalışıyor şu an, bakalım ne kadar işe yarayacak ?
 Dh1BNnQxop f8YXQqqeUemsAw1300 h732 noauthuser0

Siz1Z pV66k5sbaL7JiAX6F6gw1300 h732 noauthuser0

HWYoDbmg4yr0pZSzV0D Je iAw1300 h732 noauthuser0

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri