Doblo'dan Karavan Olur Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,478

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Arkadaşlar,

Yeni projem Doblo'dan içinde aynı caretta gibi yatılacak mutfağı arkadan kullanılacak bir karavan olacak. Ben tek başımayım ve benim gezi alışkanlıklarım açısından en güzeli bu olacak. Sorun bunu ruhsata karavan olarak işleyebilir miyiz? Yoksa sökülür takılır bir panel mutfak yapıp seyyar kullanmak daha mı iyi olur?

Etiketler
Ynt: Doblo'dan Karavan Olur Mu?

Aracın sadece ön koltukları olacak. Orta kısım yatmak için arkada da mutfağı ayıran bir panel ve mutfak dolapları olacak.

Yucel hocam hayırlı olur ınsallah.. zanedersem on koltuklu arabayı ruhasata karavan olarak ısletmen lagazım yoksa k belgesı lazım olabılır daha ıyı bılen arkadaslar sızı aydınlatır..

K belgesi sadece tek sıra koltuklu olanlar için mi? Ben de maxi aldım. 2 sıra koltuklu 4+1. Bana da şart mi? Otomobil olarak kullanacagim

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=104258.0
bu linkte bir arkadaş yapmıştı,çokta kullanılışlı gözüküyor,karavan ruhsatı almaya gerek yok bence

tornado57' Alıntı:
K belgesi sadece tek sıra koltuklu olanlar için mi? Ben de maxi aldım. 2 sıra koltuklu 4+1. Bana da şart mi? Otomobil olarak kullanacagim

4+1 bendede var tıcarı mal tasımadıkdan sonra gerek yok ben 1+1 olanlar ıcın soylemısdım yınede tam emın deyılım arastırmak lagazım..

Hususi kullanım için K belgesi gerekir mi? Bir süre panelvan olarak kullanmayı düşünüyordum. Ayrıca bazı araçlara fatura keseceğiz %18 den diye yazıyorlar bu durumda %18 KDV mi ödemem gerekiyor. Aracı aldığımda fatura bana nerede lazım olacak ki?

K2 belgesi almak için ticari mal taşımak ve vergiye kayıtlı olmak gerekir ; Faturayı da vergiye kayıtlı isen gider gösterip vergiden düşmek için kullanabilirsin değilsen fatura almanda sakınca yok kdv yi kesen taraf öder sana herhangi bir yükümlülük yok

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR