Doblodan Motokaravana

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan profax Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,760

profax

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. siteyi uzun süredir sessiz olarak izliyorum. Şöyle bir fikrim var. Kapalı kasa doblo maxi 1.3 multijet bir araç alsam. bu aracı 2 kişilik bir karavana dönüştürebilirmiyim?
Bu işlem bana çok pahalıya malolurmu?
Ayrıca ruhsatını kamyonetten motokaravana dönüştürebilirmiyim?

bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

Saygılarımla

Etiketler
Ynt: Doblodan Motokaravana

Hocam selamlar.
bence karavan yapmak için alacaksanız doblo almayın onun yerine aynı fiyatlara daha büyük panelvanlar daha çok işinizi görecektir. He derseniz ki bende doblo var bunu karavan değilde bir iki gece kalmalık kamping aracı yapamıyım mı o zaman ilgi ile takip ederim. :smiley: çünkü bende de kango var onu içerisinde 1-2 gece kalınabilecek bir kampig aracına döndürmek istiyorum banada bir fikir vermiş olursunuz...
kolay gelin saygılarımla süleyman....

Teşekkürler

şöyle ki; işim gereği ülkemizde çok geziyorum. O yüzden daha az yakan araçlar tercih sebebim. Ayrıca gittiğim yerlerde birkaç gün kalabiliyorum otellere para vermek istemiyorum. birde gündüzleri araç içinde çalışabileceğim bir ortam olsun istiyorum (masa ve çay olmalı), Ayrıcada eve dönüşte uzun yollarda uykum gelince aracı uygun yere çekip rahat rahat dinlenmek istiyorum. mutfak 2.planda olabilir ama banyo imkanı olsun istiyorum (içeride biraz zor ama dış duş olabilir) bunu düşününce bana en uygun ve ekonomik araç doblo maxi gibi geldi. durumumu düşünerek yapacağınız tavsiyeler benim için çok değerlidir.

Bu başlıkta Cem bey dobloya böyle bir uygulama yapmıştı
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=33752.0

Dobloyu ve resimleri dolly karavan Bülent ustaya(Ankara) götürün , aynısını yapar,dış duş takar

Merhabalar,
Yeni kasa doblo sahibi olarak ben de bir ara düşünmüştüm karavan/kamping aracı olarak.
Fikir vermesi açısından 2 video koyayım.

Yeni kasa maxi:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m0UPHVBRLA8[/youtube]

Eski kasa:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TSs3R2Mqvcc[/youtube]

Aracınız Yeni doblo ise ön koltukları ileri çekip ön tarafa yatırıp arka koltukları yatırdığınızda gayet güzel 2 kişi yatabiliyor. Ben sık sık araç içinde kalıyorum. İsterseniz bu şekilde bir dolap yaptırıp kullanailirsiniz.

V1 kueche sg gross upload

Sszk minivan aufbau2 35 1

5 sszk fiat doblo2

DSCF2327

DSCF2376

Doblo Maxi 2006 nın iç ölçüleri varmı acaba? yada nerede bulabilirim?

Aracınız Yeni doblo ise ön koltukları ileri çekip ön tarafa yatırıp arka koltukları yatırdığınızda gayet güzel 2 kişi yatabiliyor. Ben sık sık araç içinde kalıyorum. İsterseniz bu şekilde bir dolap yaptırıp kullanailirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 417357

Ekli dosyayı görüntüle 493602

Ekli dosyayı görüntüle 493603

Ekli dosyayı görüntüle 493604

Ekli dosyayı görüntüle 493605
Hocam slm bu kutunun ölçüleri nedir bu konuda bilgi vermeniz mümkün mü

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri