Dodge 250 4x4 Çift Kabin

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguz28 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,174

Etiketler
Ynt: Dodge 250 4x4 Çift Kabin

Abicim ben dodge'larla off road yapanı pek görmedim şasesi çok uzun kasası çok ağır olduğu için biraz hantal kalabilir bence ama yürüyen kısmı sağlam bi araç alıp da şaseden kısaltılıp extrem tarzda bişey yapılabilir yürüyen aksam olarak çok sağlam araçlar diye biliyorum.

Evet biraz tonajlı fakat Karadeniz yaylalarında dağ taş gezdinmi bilmiyorum normal bi jip yada türevi çok masraf çıkarıyor

Eskiden tekde (tedaş) kullanıldığına göre sağlamdır kesinlikle. Yüksek gerilim direklerinin bulunduğu dağlara çıkıp indiğine göre araziye uygundur. Ama göle çamura falan girilecekse tabi offroad hazırlığı yapılması gerekir

bi kac ay once kahverengi bir arac vardi satilik.23bin tl istiyordu tekirdagdaydi sanirim extreme bir aracti bi tanede kemerburgazda var oda cok saglam bir arac bi kere gordum keci gibi gitti bizim arkadaslarin extreme araclari heavy duty olmasina ragmen kirildi o basti gitti oyle soyliyim siz anlayin nasi bi arac oldugunu

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

sağlam bir proje kesinlikle tavsiye ediyorum bende as 250 var orjinal arazili mükemmel iş yapıyor arazide hiç beni üzmedi yalnız alacağınız çift kabin doç kısa şase olanı olmalıdır arzide fazla takılmaz kasa nedeni ile hatta kasayı biraz daha kesebilirsiniz ozaman arazide dahada elverişlidir..sonrası mağlum 33 veya 35 lastik hatta abartalım biraz 37 lastik bile yakabilirsiniz :D benimde hayalim var ama maddi sıkıntılardan dolayı dahaca gerçekleştiremedim doç arabası yarış aracı olmaz agır kalır ama günlük kullanımda arazi gezilerinde çamurda gezme,su geçişlerinde fazlası ile tatminkardır ama tabiki yapılacak seyler olacak onuda siz doçu alın ben devamını getireyim hem mekanik hem makyaj olarak yardımcı olurum sonuc ortda bir hayal var bize bu gemide yolculuk etmek düşer :D takipteyim ;)

Afacan kardeşim desteğin için teşekkürler. Benim amacım yarış değil Karadeniz yaylalarında gezmek
Araç kısa şase önden kilitli olanlardan. Hayırlısı bakalım

Ne demek.oguzsan kardes her zaman destek olurum doc benimde hayalim tam gezinti arabasi parca derdi yok ustaderdi yok saglamlik desdesek on.planda bilen kullanan biliyor azariye uygun yapilirsa hem heybetli hem gosterisli duracagi bes beslli bu araclarla her araziye gurikir saglamlik acisindan evet yerine gore agir kalir yerine.gore batar ama herseye ragmen sen saglamdir onene saglam bir vinc.konuldumu istedigin yere sur benim imkanim olsa hummer cift kabin tarzinda doc yapasim var ama tabiki buyuk lastikli en az 37inc lastik olacak altinda dev hasa bir koca ayakla ortaliga yayilmak istiyorum tabiki mekaniginede ona gore dizecegim sadece.geziler isin.Ozel bir arac yapmak istiyorum bakalim kismet ne zamana olacak hadi hayirlisi...ama sen basla bir an once ki bize oncu olsunbu yolda oguz kardes...;)

Uzun süredir dodge 250 4x4 alıp modifiye etmek vardı daha önce 100 lük kullandım nefis araba. Tam yayla doğa aracı. Discovery navara l200 alıp yapmayı düşündüm ama sert doğa için mantıksız kaldı.

imkansiz diye bisey yok harcadigin paranin limiti vardir.navara gormedim ama l200 discovery nin cok saglam araclarini gordum.kaldi ki cok extreme bisey yapicaksan toyota lar var.bi dusunmek lazim tabi dodge a kac para masraf ediceksin diger araclara kac para masraf ediceksin.

Oguzhan kardesben soyledigin araclar saglam araclar l200 olsun toyota olsun navarayi ben.arazide pek gormedim:smiley: ama su varki toyota yada l200 verecgin parayi ortalam docu modifiye edebilirsin parcasi bol modifiye etmesi kolay parcasi saglam ve bol ustasi sikintisini. Yok ben dez avantaji olacak tabi ama avantajida kucumsemeyecek kadar farkindalik yaratcak ben boyle dusunuyorum

Atacan kardeşime katılıyorum düşünki yaylada şafttı kırdın dodge parçası mutlaka bulursun ama diğer araçlar sıkıntı

dedigim gibi cok iyi yapili dodge gordum bitane mavi renkte satiliyo malum sitede,krem rengi bitane vardi cok iyi.maliyet acisindan bilmiyorum gercekten ithal araca gore daha uygun olucagi kesin tabiki.navara yi bende gormedim arazide ama cok saglam arac resimleri yollayabilirim hemen diger araclarin

Şimdi bu tarz arabaları alınca kilit vs extra yapmak gerekiyor. Dodge fabrikayı aradım kafamda sorular vardı. Dodge ön arka kilitli diferansiyel var masrafı az araba tercih sebebi çok

bence yapılıcak araç eski yuvarlak farlı tek kabin 100 lük doç defransiyelleri 41 10 oranlı 8 bijon 250 lik full ön arka kilitli motor olarakda 3.9 cummins 4bt turbo dizel fikir benden sağlam proje olur :smiley:

Doç oldukdan sonra gelsin modifiye kilitli difler yollar doç un bastır koçum :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR