Dodge Durango

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan berk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,709

berk

"DEFENDER" is the sign of the sick mind :)
Yer
kocaeli
Web
www.kodosk.org.tr
bir arkadasım durango almak ıstıyor bılen varmı nedır ne degıldır.. gunluk kullanıp haftasonları gezı amaclı arazıye cıkmak ıstıyor..
98-2000 arası

Etiketler
Ynt: Dodge Durango

Ben yeni gördüm mesajınızı, Dodge'u takip etmiyordum. Genelde üzerlerinde 5.9 (360) makine var, 5.9 G.Cherokeedeki ile aynı makine olduğu için parça problemi yok diye biliyorum. Muhtemelen şanzıman ve platformda G.Cherokee ile aynı. Dodge'un dingilleri 6 bijon olanı alınmalı, çok sağlamdır, kırılmaz buda Cherokee'den üstün yanı.. Bunun yanında kaporta aksamında yedek parça problemi yaşanabilir diye tahmin ediyorum. Servisle konuşup soruşturmak lazım...
Selamlar...

Slm, sıteye yenı uye olduğum için forumlara da yenı yenı gırıyorum, tum arkadaslara merhaba...

1998 model V8 5.9 magnum orj 61000 km de ılk sahıbı olduğum Dodge Durango aracım var. Normal kullanımda Yokohoma Geolandar A/T; agir arazı sartlarında ıse Mıckey Thompson Claw Radıal M/T kullanıyorum. 31*10.5*15 ebatlarında orjınal 10 adet janta takılı olan bu lastıklerle 2.2 ton 264 ps ve ve manuel arazı gecısı ıle hem 2 ceker hem 4 ceker kullanabıleceğınız bu aracın Chrysler fırmasının urettığı 5.9 magnum motoru tasıması dısında Jeep Grand Cherokee ıle uzaktan yakından alakası yoktur. Yol performansı ıle Arazı performansını bırlıkte optımum sunan bu aracın 100 km de ortalama olarak uzun yol 2 ceker tuketımı 15 ıla 17 lt; şehır ıcı 2 ceker tuketımı tuketımı 17 ila 19 lt; arazı 4 ceker tuketımı 20 ıla 22 lt ve ağır arazı 4 ceker tuketımı ise 24 ıla 26 lt benzın olarak gerceklesmektedır...

Konu arac truck basıs bı sasıye sahıp olup salt sası agırlığı 478 kg dur ve bu konuda ram 1500 ram 2500 ve ram 3500 dısında rakıpsızdır... G kasa Mercedes Benz dısında hıcbır araca değismeyeceğim konu arac ıle her turlu bılgı ve fotograf paylasımını seve seve gerceklestırebılırım...

torurer oyle bır anlattınızkı gc 5.2 imi verip durangoyu alasım geldi:smiley: saka saka jeepimi seviyorum ama aracınızı ınternetten arastırdım gercekten cok saglam makıne kazasız belasız kullanın

selam 98 durango almak ıstıyorum.bana arac hakkında bılgı verırsenız sevınırım. yedek parca sorunu varmıdır. lpg uyumu nasıldır. asfallt konforu nasıldır bılgılendırısenız sevınırım...... sımdıden teşekkurler

Yanlış bilmiyosam lpg sorunu olmaz pek fazla durango yok çünkü 5.9 g.cherokee de lpg li görmedim hiç, parça sorunu motorda yok ama ön takım ve dış aksamda içaksamdavar sipariş üzerine getirtiyoruz ön takım,dış aksam ve iç aksamdaki parçalarda biraz beklemeniz gerekiyor, sorun çıkarıyormu ? hayır sorunsuz, durangoyu günlük kullanım aracı bence değil sebep ?5.9 daha ne olsun :D tamamiyle maddiyata dayalı (berk) ve (vizyon22) umarım kafanızdaki bazı noktaları aydınlatmışımdır ama pek fazla olmadığı için durango sahibi olmak size ayrı bi haz verebilir farklı olmak güzeldir :smiley: (Master servis chreyler jeep dodge yetkili servis) saygılar selçuk

mrhba arkadaslar yenı 98 model dodge durango aldım aracta sıralı sıstem tup mevcut ve hıc bır sorun yok rahatlıkla taktırın.

2 yıldır 2000 model 120.000 kmde dodge durango kullanmaktayız aracımızda omvl marka lpg kiti bulunup 8 silindir olmasına ragmen asırı performans dusuklugu bulunmamaktadır ama lpg her ne kadarda alternatıf yakıtta olsa aracın benzınle çalışması gıbı performans beklemeyınız.

bırde bu araclar uzun sası olarak adlandırıldıgından dolayı kısa sası arazı araclarındakı gıbı buyuk arazı performansı beklemeyınız
goruntusu ıtıbarıyla ve donanımıyla spor klasık bır arazı aracı olup amerıkan keyfı yasamak ısteyenler ıcın vaz gecılmelerdendır.
acıkca aracı normal kullanımınızda sanıldıgı gıbı asırı bır yakıt tuketımı yoktur.
dıleyene aracın ust modelını satın almak ıstedıgızden dolayı aracızı satabılırız...

;D 2003 MODEL 5.5 MOTOR 450 BEYGIRLIK ITHAL ETTIM TAM BIR CANAVAR HIC PISMAN OLMAZSINIZ TEK SORUN SERVIS ONUN HARICI 6 MOTORLU BUTUN ARACLARI EKERSINIZ SAYGILAR

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri