Dört Tonluk Paraşüt Teknesi Kumda Denizden Nasıl Alınır?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dalgakıran Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 86
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,650
Ynt: Dört Tonluk Paraşüt Teknesi Kumda Denizden Nasıl Alınır?

4.0 L Ben bu aracıda çok severim olay sonrası moralimiz çok bozuldu !!!

Etiketler

cihanülker' Alıntı:
arkadaşlar markayı filan bilmem ama ,dalgakıran arkadaşımzın kum diye bahsettiği zemin ,beton olmuş , kum dediğin bu resimdeki gibi olur ,değil 4 tonluk paraşüt teknesini ,o resimde gözüken teknenin çift dingil römork bile yürütemez ,hatta bebek arabası bile yürümez sevgilerimle bizim oralarda , ;) ;) ;) ;) ;)

[attachment=1]
Doğrudur bu kumda birşey çekmek cok zor bizim oldugumuz kumsalın buraya gore daha sert olduguda dogrudur ancak burda göze görünmeyen ince nokta sudur!!!!
Marmaris plajına her sene kamyonlarca kum döküldügünden dalga ve yagmurla bunlar denize akmaktadır yani denizin ilk 3 metresi asırı yumusak kumdur romörkler işte burada gömülüyo
ve araçlar patiye düşüyor...
Zaten wrangler shaftı bu şekilde kırdı romörk saplandı araç patiye düştü gömüldü iş inada binincede arabayı debriyajdan vurdurmaya başladı ve arka shaft kagıt gibi kırıldı

markadan tam emin değilim ama 33 inc AT vardı galiba

Wrangler hayli hayli çekerdi bence o tekneyi.
Arabanın geçmişini bilmeden konusmak dogru olmaz.Belki şaftta daha önceden bir zedelenme falan vardır. ???
Bu arada içi dolu şaft hiçbir arabada olmaz...

Artofdragon' Alıntı:
Wrangler hayli hayli çekerdi bence o tekneyi.
Arabanın geçmişini bilmeden konusmak dogru olmaz.Belki şaftta daha önceden bir zedelenme falan vardır. ???
Bu arada içi dolu şaft hiçbir arabada olmaz...
[/quote

evet yanı bende tam bunu soracaktım :smiley: bızım LR larda saft dolu degılmı ??? bence doludan yapmıslardır yekparee ...nerde o teknolojı saftı bosalt falan

cihanülker' Alıntı:
arkadaşlar markayı filan bilmem ama ,dalgakıran arkadaşımzın kum diye bahsettiği zemin ,beton olmuş , kum dediğin bu resimdeki gibi olur ,değil 4 tonluk paraşüt teknesini ,o resimde gözüken teknenin çift dingil römork bile yürütemez ,hatta bebek arabası bile yürümez sevgilerimle bizim oralarda , ;) ;) ;) ;) ;)

[attachment=1]

:smiley: ustad burasıda pek marjınal denız kumu ...hafrıyat sahası gıbı :smiley: buna dozer lazım

Hiçbir aracın şaftı dolu demir değildir delik olmasının 1, sebebi vibrasyonu enğellemesidir ve daha hafif olmasıdır ama bazı araçların şaftı çok daha etli borudan kimileri ise daha ince etli borudan yapılmıştır

zaferbager41' Alıntı:
4.0 Deyil 7.2 bile olsa çekmesi çok zor

Yere basar ağırlık hafif

Defender 2200 kg gelir.

ben aracı merakımdan sordum o soruyu...

Ayrıca 2.5'luk defender dediğiniz araç çekiyorda 4.0 JEEP neden çekemesin...

ayrıca wrangler 1975 kg imiş

bekledim cevap yazarsınız diye ama cevap gelmedi... yarın konuşuruz bence bu konuyu..

şimdi çıkmam lazım iyi geceler sizze..

Wranglerin şaftında daha önceden bir problem olmalı yoksa çok rahat çekerdi paraşüt teknesini wrangler öylece yabana atılacak boş bir araç değildir tüm dünyada kendisini ispatlamış saygın bir araçtır.

Mithatcan' Alıntı:
ayrıca wrangler 1975 kg imiş

bekledim cevap yazarsınız diye ama cevap gelmedi... yarın konuşuruz bence bu konuyu..

şimdi çıkmam lazım iyi geceler sizze..

Arkadaş Burada güçden bahset miyoruz Yere basan ağırlık dan bahsediyoruz.

wırangler 1950 kg gelmez maksimum enağırları 1850 kg gelir .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri