Doğa Fotoğrafçılığı Başlangıcı için Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sciencepeople Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,003

Etiketler
sciencepeople' Alıntı:
Teşekkür ederim araştırmaya devam peki son bir sorum perde sayısı shutter gibi terimler duyuyorum tecrübesizliğime verin bunlar ikinci el makinada alınması için ortala kaçlrda seyretmesi lazım mesela baktığım makinanıki 11700 de sizce nasıl...? :smiley:
perde sayısı ve shutter sayısı aynı şeyi ifade eder.Toplam çekilen fotoğraf sayısı.11700 normal bir rakam.Alırkan tabi makineyi inceleyin yinede.Birde bu tür nispeten ucuz dslr makinelerde perde sayısı çok fazla olmasın (25.000 yada daha fazlası olmasın)

sciencepeople' Alıntı:
Tamam teşekkür ederim başka dikkat etmem gereken birşey varmı...?
Daha önce hiç ikinci el bir makine almadım ama kanımca dikkat edilmesi gerekenler.
-Perde sayısı
-Lensin camında çizik falan varmı
-genel olarak tuşları kontrol edin derim.
-lensin otomatik fokusu çalışıyormu ona bakın derim (bir kaç tane fotoğraf çekin,lens tuşa bastğınızda otomatik olarak dönüyorsa sorun yoktur. otomatik fokus yapabilmesi için lensin dönmesi gerekli)
-birde tabi fiyatını göz önünde bulundurarak ,genel temizliğine bakmadınızda fayda var.

Henüz isminizi bilmiyorum o yüzden hitap edemiyorum size :smiley: anladığım kadarıyla fotoğraf camiasındasınız benim limitim 400 lira varsa bu aralıkta bir makina inceleyelim.Hani arkadaşınız falan satar...

sciencepeople' Alıntı:
Henüz isminizi bilmiyorum o yüzden hitap edemiyorum size :smiley: anladığım kadarıyla fotoğraf camiasındasınız benim limitim 400 lira varsa bu aralıkta bir makina inceleyelim.Hani arkadaşınız falan satar...
İsmim Emre Çakır,sizin gibi bende hobi amaçlı uğraşıyorum fotoğrafla.Bence limiitinizi biraz daha artırıp ,bir tane dslr makine almanızı tavsiye edeceğim,İlk verdğiniz ilandaki makinede oldukça yeterli başlangıç için.

Benimde ismim Emre memnun oldum. :smiley: Evet o ilandaki d40 bende o makinaları inceliyorum aslında kafaya koydum d40 alacağım büyük ihtimallede o olacak.

emreciğim merhaba nasılsın yaaa hiç kimse bizim tırmanış sayfasına bi cevap vermedi herkes inzivaya çekildi orda herhalde.

soruna gelince benim bi yarı profosyonel makinem var trekking tarzı etkinliklerde kullanmak için almıştım. başlangıç seviyesindeyim makinemin artısı yanında eksileride mevcut ama dediim gibi tırmanışlarda yürüyüşlerde slr ye göre hafif olacağı içina halen tercihim. buda bence yeterli bi makine bende bi link yollayayım bak daha sonrada etkinlikte konuşuruz ben hemen istiyorum diyorsaan önerdiğin makinede güzel ama başlangıç için fazla olabilir. ;D

http://www.fotokritik.com/2571029

http://www.fotokritik.com/2559851

http://www.fotoiz.com/?name=fotolar&file=index&altbaslik=goster&fotoID=311497&id=3

Aaa Çiğdem abla merhaba nasılsın :smiley: hasan dağına ertürk abi niyetliydi ama ondanda ses çıkmadı siğerleri daha önce çıktıkları için ben geleceklerini zannetmiyordum.(Açıkçası bende pek gelmeyi düşünmüyordum ;D)Çektiğin fotolar çok güzel ben elimi nereye atsam güncel abiyle ikiniz oradan çıkıyorsunuz ne kadar güzel tavsiyelerinize çok ihtiyacım olacak benimde bir merakım vardı malum dağda olağanüstü portreler var ;) sağlam bir makina alıp başlayım dedim.Senin canonda çok güzelmiş canon çeşitlerini bilmiyorum ben genelde nikonları biliyorum.Ama artık konuyla ilgili konuşuruz seninle.Bakalım bugün öğleden sonra İz tv de sırt çantam programını yapan ismail abi vr onunla konuşacağız onda birkaç tane makina vr bakalım ne diyecek.
Kendine çok iyi bak görüşürüz :smiley:

sciencepeople' Alıntı:
Aaa Çiğdem abla merhaba nasılsın :smiley: hasan dağına ertürk abi niyetliydi ama ondanda ses çıkmadı siğerleri daha önce çıktıkları için ben geleceklerini zannetmiyordum.(Açıkçası bende pek gelmeyi düşünmüyordum ;D)Çektiğin fotolar çok güzel ben elimi nereye atsam güncel abiyle ikiniz oradan çıkıyorsunuz ne kadar güzel tavsiyelerinize çok ihtiyacım olacak benimde bir merakım vardı malum dağda olağanüstü portreler var ;) sağlam bir makina alıp başlayım dedim.Senin canonda çok güzelmiş canon çeşitlerini bilmiyorum ben genelde nikonları biliyorum.Ama artık konuyla ilgili konuşuruz seninle.Bakalım bugün öğleden sonra İz tv de sırt çantam programını yapan ismail abi vr onunla konuşacağız onda birkaç tane makina vr bakalım ne diyecek.
Kendine çok iyi bak görüşürüz :smiley:

artık ismail beyden aldıgın bilgileri banada aktarırsın bende makinemi bi iki aya yükseltmeyi istiyorum. benim makineni grenlenme- kumlanma- olayı var bide pozlama süresi kısa bu iki özellik bi ara canımı çok sıktı. bende gündüz çekimlerine ağırlık vererek iyi olmaya çalışıyorum. gece çekimlerindede tripod kullanıyorum bir kaç tripodlu istanbul çekimim var. onlar hoş durdular. ama yinede yetersiz tabiki makine. sen hele bi al makineni konuşuruz. sendemi -Nikoncusun- bürütüs? ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.