Doğa Yürüyüşleri için Gerekli Malzemeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Can OKR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,487
Ynt: Doğa Yürüyüşleri için Gerekli Malzemeler

http://www.gezginder.com/
la da tanışmanı tavsiye ederim.

Etiketler

DR.ÖZHAN' Alıntı:
arkadaşlar gereklı bılgılerı vermışler bide fotograf makimesı alın yanınıza güzel manzaralar olacgınıdan emınım hem bizlerle paylaşırsınız. :smiley:

fotoğraf makinası .... ::smiley:
almak istiyorum ama şu anda bütçemin çok üzerinde
almışken de iyi bişey almak istiyorum o yüzden biraz daha bekleyeceğim :smiley:
selamlar

Boreal Atlas'ı kesinlikle öneririm. 99 senesinde alıp halen parçalayamadığım efsane bir ayakkabı modelidir. Dry-line astarı hiç terletmiyor. Kalın ve sert taban zemini çok iyi hissetmenizi sağlıyor. 2.6mm tek parça deriden yapılmış, dili dahi tek parça, sağlamlığını dikişsiz yapısı sağlıyor. Bulnes karda iz açmak ve ekstrem soğuklarda daha iyi yalıtım için iyidir ama kullanım alanı kısıtlıdır. Boreal'in bir diğer artısı da İspanya'da üretiliyor olması.

Deep' Alıntı:
Boreal Atlas'ı kesinlikle öneririm. 99 senesinde alıp halen parçalayamadığım efsane bir ayakkabı modelidir. Dry-line astarı hiç terletmiyor. Kalın ve sert taban zemini çok iyi hissetmenizi sağlıyor. 2.6mm tek parça deriden yapılmış, dili dahi tek parça, sağlamlığını dikişsiz yapısı sağlıyor. Bulnes karda iz açmak ve ekstrem soğuklarda daha iyi yalıtım için iyidir ama kullanım alanı kısıtlıdır. Boreal'in bir diğer artısı da İspanya'da üretiliyor olması.

Mert bey bilgiler için çok teşekkürler;
aklım Atlas modelinde ama Boreal'in Cayenne modeli de gözüme daha rahat nefes alabilir gibi gözüküyor? böyle bir fark var mıdır? yani daha çok yazın trekkinglerde ve kışın şehirde kullanacaksak Atlas'ı mı yoksa Cayenne'i mi tavsiye edersiniz?

Kusura bakmayın geç cevap için siteden uzak kaldım biraz. Cayenne 2.2mm deri kalınlığına sahip belki biraz daha iyi nefes alabileceği söylenebilir. Cayenne modelini test etmediğim için bilemiyorum ama daha hafif olduğu bir gerçek. Ayağınız çok terlemiyorsa bahar aylarında da giyilebilir, ben 20-25 derecelerde de terlemiyorum ince ve terletmeyen iyi bir çorapla. Tabii bu aslında ayağın terleme durumuyla çok alakalı. Ama en azından sırf gore-tex diye yaz-kış giyersiniz diyen bazı satıcılara inanmamanız gerektiğini söyleyebilirim ;)
Hafif trekking ve şehir kullanımı ise Cayenne öneririm çünkü Atlas'ın doğa kullanımı yönü çok daha ağır basar bu da şehirde fazladan ağırlık taşıyacaksınız demektir. Şehir/doğa kullanım oranınıza bakın ona göre seçim yapın derim yine de ;) Offroad tabiri olacak ama Atlas çamur lastiğidir Cayenne AT lastik :smiley:

Mert bey ilginiz için çok teşekkür ederim, istanbul'a çok fazla gelemediğim için hazır gelmişken cuma günü atlas modelini aldım:smiley: önümüzdeki dönem 6 aylığına isveç'te yaşayacağım ve biraz kuzeyde bir ülke olduğu için olabildiğince sağlam olsun istedim, atlas modeline sizin de tavsiyelerinizle oldukça güveniyorum umarım sorun çıkarmaz:smiley: şehirde de o fazla ağırlığı taşımaya razıyım beni yıllarca idare ettikten sonra:smiley:

Can OKR' Alıntı:
merhaba
ağır kaçar dan kastınız tam olarak nedir ?

Boreal bulnes daha çok dağcılık için tercih edilen bir model kış dağcıılığında özellikle tercih edilen modellerden ayrıca bot gore tex değil o yüzden yazın size sıkıntı çıkarabilir.Ankarada panora avm de kar spor var orada TNF trekking ayakkabıları var nispeten uygun fiyata bir bakın derim.Günübirlik doğa yürüyüşleri için Trekking bölümünü takip edersiniz bildiğim kadarıyla faaliyet yapılıyor.Memnun kalacağınıza eminim.

zakkafein' Alıntı:
Mert bey ilginiz için çok teşekkür ederim, istanbul'a çok fazla gelemediğim için hazır gelmişken cuma günü atlas modelini aldım:smiley: önümüzdeki dönem 6 aylığına isveç'te yaşayacağım ve biraz kuzeyde bir ülke olduğu için olabildiğince sağlam olsun istedim, atlas modeline sizin de tavsiyelerinizle oldukça güveniyorum umarım sorun çıkarmaz:smiley: şehirde de o fazla ağırlığı taşımaya razıyım beni yıllarca idare ettikten sonra:smiley:

Rica ederim hayırlı olsun ayakkabınız, memnun kalacağınıza eminim :smiley: madem İstanbul'a geldiniz keşke benden alsaydınız ;)

sciencepeople' Alıntı:
Boreal bulnes daha çok dağcılık için tercih edilen bir model kış dağcıılığında özellikle tercih edilen modellerden ayrıca bot gore tex değil o yüzden yazın size sıkıntı çıkarabilir.Ankarada panora avm de kar spor var orada TNF trekking ayakkabıları var nispeten uygun fiyata bir bakın derim.Günübirlik doğa yürüyüşleri için Trekking bölümünü takip edersiniz bildiğim kadarıyla faaliyet yapılıyor.Memnun kalacağınıza eminim.

Yalnız goretex de yazın giyilmiyor veya şöyle demek gerek 20 derece üzerinde ayağı yakmaya başlıyor. İki astarı da kullanıyorum dryline da kesinlikle çok iyi nefes alıyor.

Deep' Alıntı:
Yalnız goretex de yazın giyilmiyor veya şöyle demek gerek 20 derece üzerinde ayağı yakmaya başlıyor. İki astarı da kullanıyorum dryline da kesinlikle çok iyi nefes alıyor.
Evet haklısınız. :smiley:

Deep' Alıntı:
Rica ederim hayırlı olsun ayakkabınız, memnun kalacağınıza eminim :smiley: madem İstanbul'a geldiniz keşke benden alsaydınız ;)

aslında sizden almayı düşünüyordum fakat başka bir mağazadan hatırı sayılır bir indirim hakkım vardı onu kullandım, 290 liraya aldım kredi kartına taksitle:smiley:

zakkafein' Alıntı:
aslında sizden almayı düşünüyordum fakat başka bir mağazadan hatırı sayılır bir indirim hakkım vardı onu kullandım, 290 liraya aldım kredi kartına taksitle:smiley:

Çok iyi almışsınız bundan sonra ben de sizden alırım ;D ;D ;D

Deep' Alıntı:
Çok iyi almışsınız bundan sonra ben de sizden alırım ;D ;D ;D

evet nasıl denk getirdim ben de bilmiyorum ama kısmet yani:smiley: ayrıca şehir kullanımında şimdilik bir sorun yok, havalar sıcak olduğunda pişiriyor evet ama yorumlarda bahsedilen ıslak asfaltta kayma problemi yaşamadım henüz:smiley: ayakkabının bakımıyla ilgili önerilerinizi ise merakla bekliyorum, bakalım sizin kadar uzun süre kullanabilecek miyiz:smiley:

Bende borael cayenne aldım.3-5 kere giydim şimdilik iyi gibi.Satıcı nın ayakkabı bakımı ile ilgili anlattıkları kalabalıkta güme gitti.Pek anlayamadım ,kutusundan birde sprey çıktı.Hazır konu açılmışken bende ayakkabıların bakımı ve spreyin nasıl kullanılacağını bilenlerden sorayım dedim.

hasan110' Alıntı:
Bende borael cayenne aldım.3-5 kere giydim şimdilik iyi gibi.Satıcı nın ayakkabı bakımı ile ilgili anlattıkları kalabalıkta güme gitti.Pek anlayamadım ,kutusundan birde sprey çıktı.Hazır konu açılmışken bende ayakkabıların bakımı ve spreyin nasıl kullanılacağını bilenlerden sorayım dedim.

Ayakkabınızı çamurlu vaziyette kurumaya bırakmayın, mutlaka yıkayarak temiz bir şekilde kuru yerde muhafaza edin. Sprey ise ayakkabınızın su geçirmez astarının ilk günki kondisyonuna gelmesini sağlar, kullanım sıklığına göre 1-2 senede bir uygularsınız. Spreyi ayakkabının tüm dış yüzeyini kaplayacak şekilde sıkın ve 1 gece boyunca kurumaya bırakın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR