Doğaya Atılan Pet Şişeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Beyaz Baykuş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,020

Beyaz Baykuş

Hayat Dışardadır... Doğa'da Yaşa, Özgür Yaşa...
Yer
Bursa
Web
beyazbaykus89.blogspot.com
Sevgili Gezgin Dostlar,
Doğaya çıktığımızda çevreye atılan PET şişeleri görmek hepimizi rahatsız etmiştir. Bu şişeleri dolu olarak kilometrelerce taşırlar, ama boşaldığında o hafif şişeyi geri götürmeyip doğaya atarlar. Ne yazık ki bunu doğa sever olduklarını söyleyenler yapıyor.
Bu konuyu ele alan bir Video hazırladım. Videoda, PET şişelerin hacimlerini nasıl küçültebileceğimizi ve doğaya atmak yerine küçülttüğümüz şişeleri geri götürebileceğimizi anlatmaya çalıştım.

Lütfen doğayı kirletmeyelim, Doğa çocuklarımıza da gerekecek...

--> Video'yu izlemek için tıklayınız <--

Geçenler de istanbul alemdağ da orman gezisi yapayım dedim yani şu kadarını söyleyebilirim bizim milletimiz kadar doğayı çevreyi bu denli kirleten başka bir millet var midir acaba her yer pet sise yiyecek içecek ambalajları madem geliyorsun oraya arkadaş giderken çöpünü toplayıp gerekli yere atmak çok mu zordur ya anlamıyorum ki konusu gelmişken şunu da söylemek istiyorum birde arabayla giderken yolda aracın içinden dışarı çöp atan mahluklar var malesef onlara daha çok ayar oluyorum geçen gün bi alışveriş merkezine gittim aracımı almaya otopark a indim arabaya doğru ilerliyorum lüks bi jeep yanımdan geçerken içeriden biri biraz önüme pet sise attı camdan bende şalterler attı tabi durdurdum bunu sanki çok önemli hayatı bi durum varmış edasıyla bunlar panik yaptılar biraz ne oldu ne oldu diye sonra dedim ki burası çöplük mu dedim şu attığınız şişeyi alın dedim arabayla gaza basıp yanımdan bir gidişi vardi görmeniz lazım sanki küfür ettim yada ona hak etmediği şekilde bi davranışta bulundum da hakliymis gibi artislik yapa yapa bastı gitti yani şunu söylüyorum içimiz de hayvan çok arkadaşlar kimse bana kızmasın bunlar bu şekilde ifade ediyorum diye ama bunun yerine koyacak başka bir kelime bulamıyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Geçenler de istanbul alemdağ da orman gezisi yapayım dedim yani şu kadarını söyleyebilirim bizim milletimiz kadar doğayı çevreyi bu denli kirleten başka bir millet var midir acaba her yer pet sise yiyecek içecek ambalajları madem geliyorsun oraya arkadaş giderken çöpünü toplayıp gerekli yere atmak çok mu zordur ya anlamıyorum ki konusu gelmişken şunu da söylemek istiyorum birde arabayla giderken yolda aracın içinden dışarı çöp atan mahluklar var malesef onlara daha çok ayar oluyorum geçen gün bi alışveriş merkezine gittim aracımı almaya otopark a indim arabaya doğru ilerliyorum lüks bi jeep yanımdan geçerken içeriden biri biraz önüme pet sise attı camdan bende şalterler attı tabi durdurdum bunu sanki çok önemli hayatı bi durum varmış edasıyla bunlar panik yaptılar biraz ne oldu ne oldu diye sonra dedim ki burası çöplük mu dedim şu attığınız şişeyi alın dedim arabayla gaza basıp yanımdan bir gidişi vardi görmeniz lazım sanki küfür ettim yada ona hak etmediği şekilde bi davranışta bulundum da hakliymis gibi artislik yapa yapa bastı gitti yani şunu söylüyorum içimiz de hayvan çok arkadaşlar kimse bana kızmasın bunlar bu şekilde ifade ediyorum diye ama bunun yerine koyacak başka bir kelime bulamıyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne yazık ki haklısın. Bu anlattığın olayın örneği o kadar çok ki. Kızdığımızda bunlara "hayvan" diyoruz ama, hayvan bile pislediğinde üstünü örtmeye çalışıyor...

Ben gittiğim tüm etkinlik olsun,kamp olsun,piknik olsun çevremde ne kadar çöp varsa toplayıp yakıyorum

Hiç olmazsa bu kadarı yaptım diyerek vicdanımı rahatlatıyorum

Ben gittiğim tüm etkinlik olsun,kamp olsun,piknik olsun çevremde ne kadar çöp varsa toplayıp yakıyorum

Hiç olmazsa bu kadarı yaptım diyerek vicdanımı rahatlatıyorum
Bravo... Ben de yaparım ama maalesef yetmiyor, çünkü yakarak PET şişeden kurtulamıyoruz. Ama dediğin gibi vicdanımız rahatlıyor...

Selamlar
Sonuna kadar söylediklerinize katılıyorum. Aslında açıklaması gerçekten zor olsa da ; Denize gideni anlarım, pikniğe gideni anlarım. Bunlar doğa sever değil derim. Aldıkları terbiye bu kadar derim. Niyetleri mangal yakmak, çöpünü de rastgele atar derim.Derim de kendimi avutur, sonra da çöpleri toplama başlarım. İnsanları yerin dibine sokmadan kendimi avuturum. Doğru mu ? Hayır kesinlikle yanlış.
Karavanım var ve eşimle doğada dağlar da olmayı çok seviyoruz.
Kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde olmak için elimize gecen her fırsatı değerlendiriyoruz. Bu yüzden de sık sık dağlara çıkıyoruz.
İşte bunu anlayamıyorum. Benim gittiğim bu yerlere gelmek için turlara katılıp, onlara sırf doğa da olmak ve yürüyüş yapabilmek adına para verip, sonra da gelip o doğanın içine edenleri hiç ama hiç anlamıyorum. Güzel kardeşim git şehirde yürü, çöpünü oraya at, belediye temizlesin. Bu Allah'ın dağını kirletmek için bunca zahmete ne gerek var. Buranın insanı senin çöpünü toplamak zorunda mı? Helede o içkiyi içtin; yarasın. Yarasın da güzel kardeşim şişeyi neden paralar da her tarafa atarsın? Senin bıraktığın o poşeti yiyen, kırdığın şişe ile ağzı yaralanan sonuçta hastalanan bu hayvanlara yazık değil mi? Bütün geçimini bu hayvanların etinden, sütünden sağlayan bu insanlara yazık değil mi?
Sırf sen doğada olamak için değil, ben de yürüyüş yapıyorum doğa severim diye hava atasın diye bu güzelim doğayı katletmeye utanmıyor musun diye soruyorum.
Aldığım cevap. YOOOOO.....................

Selamlar
Sonuna kadar söylediklerinize katılıyorum. Aslında açıklaması gerçekten zor olsa da ; Denize gideni anlarım, pikniğe gideni anlarım. Bunlar doğa sever değil derim. Aldıkları terbiye bu kadar derim. Niyetleri mangal yakmak, çöpünü de rastgele atar derim.Derim de kendimi avutur, sonra da çöpleri toplama başlarım. İnsanları yerin dibine sokmadan kendimi avuturum. Doğru mu ? Hayır kesinlikle yanlış.
Kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde olmak için elimize gecen her fırsatı değerlendiriyoruz. Bu yüzden de sık sık dağlara çıkıyoruz.
İşte bunu anlayamıyorum. Benim gittiğim bu yerlere gelmek için turlara katılıp, onlara sırf doğa da olmak ve yürüyüş yapabilmek adına para verip, sonra da gelip o doğanın içine edenleri hiç ama hiç anlamıyorum. Güzel kardeşim git şehirde yürü, çöpünü oraya at, belediye temizlesin. Bu Allah'ın dağını kirletmek için bunca zahmete ne gerek var. Buranın insanı senin çöpünü toplamak zorunda mı? Helede o içkiyi içtin; yarasın. Yarasın da güzel kardeşim şişeyi neden paralar da her tarafa atarsın? Senin bıraktığın o poşeti yiyen, kırdığın şişe ile ağzı yaralanan sonuçta hastalanan bu hayvanlara yazık değil mi? Bütün geçimini bu hayvanların etinden, sütünden sağlayan bu insanlara yazık değil mi?
Sırf sen doğada olamak için değil, ben de yürüyüş yapıyorum doğa severim diye hava atasın diye bu güzelim doğayı katletmeye utanmıyor musun diye soruyorum.

Selamlar
Yazdıklarınızın tümüne katılıyorum...

Cok yakin zamanda 2 farkli alman gezgimden duydugum bir bilgi; almanyada dogal alanda kamp yapmak yasak, niye mi ? Doga kirletildigi ve onu koruyabilmek adina.Bu yasak dogru mu tartisilir.Ancak durum bizdeki gibi onune gecemiyorsa da belki de yasakla korumak daha kalici bir cözümdür.
Kaldiki ben hic bir avrupa ulkesinde bizdeki kadar sınır tanimaz dogayi kirleten görmedim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri