Doğru Aracı Seçmeme Yardımcı Olurmusunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan coo007 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,861

3000 lira Altı Gelirle Pajero 2.6 yürütülebilirmi?(sadece amatör doğa gezisi,av,balık,ve günlük )

• Kullanılan toplam oy
    1

coo007

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

çocukluğumdan beri 4x4 hayali kurardım.

bir kaç kere kullanma fırsatımda oldu.

şimdi bu hayali gerçekleştirmek istiyorum.

aylık gelirim 3binlira altında.

kredi ile Pajero almak istiyorum.

1984-1990 arası 2.6 kısa veya 5k aracı epey araştırdım.

aracın gerçekten çok sağlam ve arazi kabiliyeti üst seviyelerde bir araç olduğu kanısına vardım.

ancak yakıt konusu beni düşündürüyor.

malum gelir belli.

bu sebeple sizlere danışmak isterim;

bu aracı almalımıyım alırken nelere dikkat etmeliyim.

bu aracı yürütebilirmiyim yoksa kapımın önünde yatırmak zorunda mı kalırım.

yakınımdakiler bu araca baktığımı görünce alma çok yakar masraf çıkarır satamazsın gibi bir sürü heves kaçırıcı cümleler kuruyor.

ama bu benim hayalim ben amatör doğa gezileri,balık.av,kamp vs için kullanacağım bu aracı.

kesinlikle pro offroad gibi bir derdim başlangıçta yok. ilerki yıllarda belki:smiley:

konuyu epey uzattım.

kusurum olduysa affola.

Saygılar.

Etiketler
Merhaba, bahsettiğiniz gelir düzeyi ülkemizin şu anki ekonomik buhranı göze alındığında kişinin ancak temel ihtiyaçlarını karşılamasına yetecek seviyelerdedir diye düşünüyorum. Elinizde toplu para yoksa bu yüksek faizlerle hem kredi çekip hem de aracın masraflarını karşılamak pek akıllıca bir hareket olmaz benim görüşüme göre. Araç LPG'li bile olsa 2600cc hacmindeki motorun yakıt sarfiyatı kayda değer olacaktır. Bir de üzerine yaşlı aracın bakım masrafları eklenirse saç-baş yoldurur. Anladığım kadarıyla genç bir arkadaşımızsınız, heves kıran olmak istemem ama bir süre birikim yaparak ve daha çok araştırarak bu güzel hobiye biraz zaman tanımalısınız.

Merhaba, bahsettiğiniz gelir düzeyi ülkemizin şu anki ekonomik buhranı göze alındığında kişinin ancak temel ihtiyaçlarını karşılamasına yetecek seviyelerdedir diye düşünüyorum. Elinizde toplu para yoksa bu yüksek faizlerle hem kredi çekip hem de aracın masraflarını karşılamak pek akıllıca bir hareket olmaz benim görüşüme göre. Araç LPG'li bile olsa 2600cc hacmindeki motorun yakıt sarfiyatı kayda değer olacaktır. Bir de üzerine yaşlı aracın bakım masrafları eklenirse saç-baş yoldurur. Anladığım kadarıyla genç bir arkadaşımızsınız, heves kıran olmak istemem ama bir süre birikim yaparak ve daha çok araştırarak bu güzel hobiye biraz zaman tanımalısınız.
%100 doğru yönlendirme, boşa para saçmayın, sabredip, bekleyin, biriktirin bütçeniz olunca girişin

Bende sorento var sadece mazot her ay 400tl gidiyor o da hafta sonu biniyorum 4 lastik 4000 tl yılda birkere filitre yağı bakımı 1000 tl (birkac ufak parça dahil)
Kısaca bozulursa yaptıramassın kapı önünde kalır

Çok haklısınız bende vazgeçtim zaten.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Arada hevesleniyorum ama. Sonra içimden bir ses otur oturduğun yerde diyor.
Yaşım 29 bu arada evliyim 1 de çocuk var.
+kira. Cocukta okula başlayacak bu sene.
Sanırım epey bir süre araç alamayacağım.

Saygılar.

Çok haklısınız bende vazgeçtim zaten.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Arada hevesleniyorum ama. Sonra içimden bir ses otur oturduğun yerde diyor.
Yaşım 29 bu arada evliyim 1 de çocuk var.
+kira. Cocukta okula başlayacak bu sene.
Sanırım epey bir süre araç alamayacağım.

Saygılar.
Aile geçindirmek kolay değil. Öncelikleri sıraya koymak gerek. Her şeyin zamanı gelir, yeni kapılar açılabilir, hayırlısıyla bütçenize uygun güzel bir araç da alırsınız. Şu anda size sadece ekstra masraf kapısından ileriye gitmeyecek bir harcamaya girişmemek kararınızla en doğrusunu yaptınız. Alacağınız zaman da muhakkak servis kayıtları olan, fazla yıpranmamış ve kurcalanmamış bir araca yönelip iyi bir ekspertizden geçirirseniz çok fazla üzülmezsiniz.

Merhaba Arkadaşlar,

çocukluğumdan beri 4x4 hayali kurardım.

bir kaç kere kullanma fırsatımda oldu.

şimdi bu hayali gerçekleştirmek istiyorum.

aylık gelirim 3binlira altında.

kredi ile Pajero almak istiyorum.

1984-1990 arası 2.6 kısa veya 5k aracı epey araştırdım.

aracın gerçekten çok sağlam ve arazi kabiliyeti üst seviyelerde bir araç olduğu kanısına vardım.

ancak yakıt konusu beni düşündürüyor.

malum gelir belli.

bu sebeple sizlere danışmak isterim;

bu aracı almalımıyım alırken nelere dikkat etmeliyim.

bu aracı yürütebilirmiyim yoksa kapımın önünde yatırmak zorunda mı kalırım.

yakınımdakiler bu araca baktığımı görünce alma çok yakar masraf çıkarır satamazsın gibi bir sürü heves kaçırıcı cümleler kuruyor.

ama bu benim hayalim ben amatör doğa gezileri,balık.av,kamp vs için kullanacağım bu aracı.

kesinlikle pro offroad gibi bir derdim başlangıçta yok. ilerki yıllarda belki:smiley:

konuyu epey uzattım.

kusurum olduysa affola.

Saygılar.
Aylık gelirim 12000 lira,pojero alırsam mağdur kalırmıyım diye tedirginim,sen 3000 maaş alıyon,kolaylıkla araba almak fikrindesin,helal be sana,pişman olursun,bence bekle benim gibi )

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri