DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
  1. NISSAN X-TRAIL'İ BATI TOROSLAR'DA TEST ETTİK!. OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Doldurulabilen Gaz Kartuş Yok Mu?

'KAMPÇILIK' forumunda aruzlu61 tarafından 15 Haziran 2016 tarihinde açılan konu 7749 kişi tarafından okunmuş, 23 cevap yazılmıştır

1. NuriErtik

NuriErtik Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    budaksener bunu beğendi.

2. ademmen

ademmen Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Bende buna benzer bir aparat aldım. Bunuda görmüştüm fakat kullanabilir miyim bilmiyorum. Bir adet mi aldınız

3. NuriErtik

NuriErtik Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Henüz gelmedi. Bir tane sipariş etmiştim.

4. BARBOSSA

BARBOSSA Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    sohbete biraz geç katıldım ama neyse çakmak gazını kamp ocağına doldurursanız masrafı azaltırsınız hemde çok ama çakmak gazları sadece bütan'dır kamp ocağı kartuşları ise bütan-propan karışımıdır daha iyi yanar yüksek irtafa sorun çıkarmaz ben aliexpress'de şöyle birşey gördüm 2lt tüpün 450gr kartuşdan daha ucuz olduğunu düşünürsek bu çok hesaplı oluyor yalnız bizim başlıklara olurmu onu anlamadım

Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com

Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com

5. budaksener

budaksener www.scubatr.com

Alınan Beğeni:
    60
    Adamın videoda yaptığı gibi bizde küvette sualtında yaparız kıvılcım sıçramaz ve gövde kaçak testinide küvette yapmış oluruz. Nasıl fikir ama .

6. aruzlu61

aruzlu61 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    bir süre forumu takip edemedim ama güzel çözümler bulunmuş.amaç sırtta taşınabilir ve sürekli olan ve ucuz olan gaz kartuşu.her seferinde 13-15 tl kartuş almak birçok kişi için masraflı olabilir.ucuz çakmak gazları anladığım kadarıyla karışımından dolayı kartuşlara göre daha az yanıyor.o halde verim alabilmek için BARBOSSA nın paylaştığı ürün daha mantıklı.mütfak tüpünü ortalama 18 tl olarak hesaplarsak 200 gr bir kartuşun dolum maliyeti yaklaşık 2 tl gibi bir fiyata denk gelir.

7. emperor03

emperor03 yeter ki iste...

Alınan Beğeni:
    9
    O ürünü biliyorum..lakin bizdeki tüplere bu haliyle uymaz.
    Çakmak gazı evet çok verimli yanmıyor ama normal kullanımda yeterli.
    220 grlık küçük kartuşa 2 adet cakmak gazı yetiyor.yani 4 tl..
    Piknik tüpünden dolsa dediğiniz gibi 2 tl olur.ikiside gayet makul..

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. erglter

erglter Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    İyi günler arkadaşlar ben şöyle bir çözüm buldum biraz bahsetmeye calisacam Piknik tüpünü LPG pompacisi dan 10tl dolduruyorum ne kadar doğru tartisilir ama 8barda gaz basiliyor sonra yeni aldigim 200-450 Gr kartuşların basincini gaz regülatörü ile ölcüyorum genelde tam dolu haliyle 2.2-3.5 bar çıkıyor yani bu tüpler bu basıncı tutabilecek tupler ve uzerlerinde icindeki net lpg miktari yaziyor sonra Piknik tüpünü ters çevirip arkadasinda yukarida belirttigi gibi bu tuplein hortum bağlantısı gerceklestirip regülatör ile 2.3 bara ayarlayip kartuşun üzerinde yazan miktara yaklaşınca ya kadar dolum sağlıyorum

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...