DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Dört Çeker Kamyonet Tercihi

'OFF-ROAD TEKNİK' forumunda monster tarafından 4 Ocak 2019 tarihinde açılan konu 373 kişi tarafından okunmuş, 10 cevap yazılmıştır

1. monster

monster eskimodifiyeci

Alınan Beğeni:
    1
    Öncelikle herkeze selamlar.Bi dört çeker kamyonet almayı düşünüyorum fakat gerek araçların teknik donanımı,gerek arazi kabiliyetleri,avantajları ve dezavantajları hakkında pek bilgim ve tecrübem yok.Daha önce cj5 sahibiydim.Ağır off road yaptığım söylenemez,fakat arabanın hakkını da vermek gerektiğini bilirim.Kafamda 2014 modele kadar vv amarok yada ford ranger var ama konunun uzmanlarına bi danışmak istedim.Bilgilerini paylaşmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler:

2. highoutput

highoutput Zirve

Alınan Beğeni:
    2.390
    4x4 kamyonet ile arazi gezileri yapılacaksa , sert iklim koşullarında kullanılacaksa, hilux ve L200 magnum öne çıkar. Araştımanızı ve karşılaştırmaları okumanızı tavsiye ederim.

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

monster bunu beğendi.

3. monster

monster eskimodifiyeci

Alınan Beğeni:
    1
    Teşekkür ederim.İşin ustalarından tavsiyeleri aldıkça sağlıklı bi karar vericem inşallah

highoutput bunu beğendi.

4. highoutput

highoutput Zirve

Alınan Beğeni:
    2.390
    rica ederim , biraz arazi ve sanayi deneyimim var o kadar , bende sizler gibi öğreniyorum.
    Amorok ve Ranger her ne kadar sert hatlara sahip olup , aksesuarları güzel taşısalarda şehirde caddelerde avm lerde görüyoruz.
    Arazide ise genelde hilux ve L200 magnum görüyoruz.
    Biraz araştırma yaptığınızda , farkı sizde göreceksiniz , selamlar , saygılar.

HUAWEI TAG-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

monster bunu beğendi.

5. bartek

bartek Zirve

Alınan Beğeni:
    475
    Yuk tasiyacaksaniz onu da karsilastirin.
    4x4 ler otomotiv sinifinda yillik vergisi aliniyor, once bir kontrol edin .

6. monster

monster eskimodifiyeci

Alınan Beğeni:
    1
    Evet offroad yapan baya l200 gördüm bende.Biraz yüksek model düşünüyorum,yorgun araçları adam etmekten ben yoruldum.çok teşekkür ederim, benden de saygı ve selam olsun

7. monster

monster eskimodifiyeci

Alınan Beğeni:
    1
    Yük taşımayı pek düşünmüyorum hususi kullanırım.otomobil sınıfı artık tat vermiyor yol mol kalmadı memlekette.Kısmet olursa çekme karavanla gezinti amaçlı kullanmayı düşünüyorum.Vergileri yüksek olduğundan 5yaş altı düşünüyorum.Teşekkür ederim

8. inanyildirim

inanyildirim Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    4
    merhaba, ben de sizin gibi bu düşünceyle yola çıktım. İlk başlarda resmi kurum çıkışlı toyota ln65 arıyordum, ama arayışlar beni en son ısuzu D-Max'e yönlendirdi. 2006 model 3.0 motorlu otomatik modelini kullanıyorum, şehir içinde biraz hantal kalsa da uzun yol ve arazi gezilerinde gerçekten tatmin edici

monster bunu beğendi.

9. monster

monster eskimodifiyeci

Alınan Beğeni:
    1
    .
    Öncelikle teşekkür ederim yoruma katıldığınız için.3.0 motor acaba neden hantal,turbosuz motora mı sahip?bandrolü ve şehir içi yakıtı hakkında bilgi verirmisiniz?

10. inanyildirim

inanyildirim Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    4
    Bu benim ilk aracım, yıllarca motor kullandığım için bana da öyle geliyor olabilir bilmiyorum. Daha çok çevik olsun, hemen hızlansın değil de, sakin sakin her işi yapsın diye özel olarak tasarlanmış sanki. Bende yarattığı izlenim bu. Ama gerçekten de beklediğim her işi yapıyor. arazide, bozuk yollarda asfaltta aldığımdan daha fazla sürüş keyfi almama sebep oluyor, öyle ki kasadan kamp malzemelerini temizlemek/havlandırmak hariç indirmez oldum,

Şu an yaklaşık şehir için 8/9 lt, şehir dışı 6,5 lt (3000 km'lik (İstanbul - Tunceli - İstanbul) turun ortalaması) civarı tüketimi var. Bence bu rakamlar 3.0 motora sahip otomatik 2 tonluk bir araç için gayet iyi.

monster bunu beğendi.

11. monster

monster eskimodifiyeci

Alınan Beğeni:
    1
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.olmazsa bi fırsatını bulabilirsem test etmekte fayda var.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...