ducato camper yapımı için destek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakki_akgul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,912

hakki_akgul

Ana Kamp
Yer
sivas
karavan hayatına hayatına bu gün 15 m3 bir ducato panelvan alarak merhaba dedim.
siz değerli dostlardan karavan yapımında malzeme temininden her türlü bilgiye ihtiyacım var
ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. ::smiley:

Etiketler
Ynt: ducato camper yapımı için destek

hakki_akgul' Alıntı:
karavan hayatına hayatına bu gün 15 m3 bir ducato panelvan alarak merhaba dedim.
siz değerli dostlardan karavan yapımında malzeme temininden her türlü bilgiye ihtiyacım var

Hakkı_algül
Karavan dostları arasına ve Gezenbilir'e hoşgeldiniz.
Destek bizden,gayret sizden.Yardımlara her arkadaşımız hazır ve nazırdır.Sorun,yanıtlayalım.
Aracınız hayırlı olsun,güle oynaya gezin, tozun.
sağlıcakla kalın.

hakki_akgul' Alıntı:

Hayırlı olsun. Güle güle yapın. Keyifle gezin inşallah.

Hakkı bey aracınız hayırlı uğurlu olsun.Sitede konuları araştırısanız size yardımcı olacak bir çok topik bulacaksınız.

hoşgeldiniz aramıza :smiley:
kendi karavanını yapanlar başlığınında bir sürü arkadaşımız var ve bütün bilgiler mevcut,
kolay gelsin

destek yazıma verilen cevaplar için çok teşekkür ederim.
örnek karavan çalışmalarından gördügüm çalışmalardan esinlenerek banada uyan 2 kişilik arka bölümde 140*1.80 yatak odası 70 cm yükseklik yatak altı bölüme geçiş
için dolap düşündüm.
banyo alanı 80*90 bir alan planladım .şöför arkası karşılıklı 2 oturma grubu ve masa
karşı bölümde ise 130 cm mutfak planladım.
orta kapı girişi sağ bölüme altı dolap üstü komidin şeklinde bir bölüm oluşturdum .
planmada hatalı bölüm varmı veya önerilerinize ihtiyacım var
saygılar

Hakkı bey hayırlı olsun. Karavanı kendiniz mi yapacaksınız? yoksa bir imalatçıya mı vereceksiniz?

değerli arkadaşlarım buzdolabı alımı için kafam çok karıştı acil bilgilerinize ihtiyacım var
enerji 2*140 solar panel +2 ad 140 amper akü var
nasıl çözüm önerirsiniz saygılar

hakki_akgul' Alıntı:
değerli arkadaşlarım buzdolabı alımı için kafam çok karıştı acil bilgilerinize ihtiyacım var
enerji 2*140 solar panel +2 ad 140 amper akü var
nasıl çözüm önerirsiniz saygılar

Hakkı bey hiç kafanız karışmasın, panelleriniz size gerekli olan elektrik ihtiyacını sunuyor, yapmanız gereken alacağınız dolab modelinin, en az elektrik tüketimi sunan model ve markayı tercih etmek :smiley:
tezgah altı en büyük hacimli, A+ dolap bakacaksınız,
selamlar :smiley:

buralpdi' Alıntı:
Hakkı bey hiç kafanız karışmasın, panelleriniz size gerekli olan elektrik ihtiyacını sunuyor, yapmanız gereken alacağınız dolab modelinin, en az elektrik tüketimi sunan model ve markayı tercih etmek :smiley:
tezgah altı en büyük hacimli, A+ dolap bakacaksınız,
selamlar :smiley:

Inverter kullanmak istemezseniz (boştayken harcadığı enerjiden dolayı) 220V kompresörü 12V (noname veya Danfoss) bir kompresörle değiştirtebilirsiniz ya da işin başındayken 12V dolap alırsınız. Hazır alacağınız yerli dolabın enerji tüketimi A+ dolaplar kadar iyi olmaz. Bütçeniz uygunsa Danfoss türü iyi bir 12V dolap almayı da düşünebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri