Ducato Reimo Camper Hakkındaki Görüşleriniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gezmen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,253

gezmen

Karavan Yönetim
Yer
Akhisar
Arkadaşlar,

http://www.reimo.com/de/neufahrzeuge/fiatducato.html adresindeki Reimo'nun uygulaması hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

İki kişi , yaz-kış kısa-uzun konaklamalı geziler için, yeterli olur mu? Beklentileri yüksek olmayan iki emekli karı-koca için. Bildiğim kadarıyla 10 m3 lük bu araçlar, iki tip motora sahip. 2000 cc ve 2300 cc. Özellikle 2300 cc olanlar, 110 hp ve 100 km de yaklaşık 8 lt motorin tüketiyor. (Yanlışım varsa lütfen düzeltin.) Bu da bir hayli ekonomik olur gibime geliyor.

Aklıma şimdilik gelenler bunlar. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler. ( Resimleri oğlum ekledi, ne yazık ben beceremedim.)

Cavid Sezen

863_13_20080207181530.jpg
864_12_20080207182828.jpg
864_16_20080207182828.jpg
864_20_20080207182828.jpg
864_24_20080207182828.jpg

Etiketler
Ynt: Reimo Camper Hakkındaki Görüşleriniz

Merhaba,
2001 model 12m3 lük Ducato campervan'ımın bir önceki iç planı buna çok yakındı. (tek farkı Reimo'daki yolda duş kabini içine giren dolap- akıllıca doğruyu söylemek gerekirse) . 140*190 eğer bor sorunu yoksa (benim 172) rahat rahat yeter.( Ben arkada oturmak istemediğim için iç tasarımı değiştirip oturma grubunu öne aldım.) duş/tuvalet kısmı da hacim açısından yeterli. Belki buzdolabı kısmı sıkıntı olabilir, küçük bir alan bırakılmış gibi. Kayar kapı yanı mutfak hiç kullanmadım, rüzgar açısından nasıl olur kullanan arkadaşlar tavsiyede bulunabilirler.
Oguz

Sayın Teos,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Deneyimlerinizi değerlendireceğim.

Bu şekilde dizayn edilmiş camper kullanan daha çok arkadaş var sanmıştım...

Cavid Sezen

Ben bu karavanin aynisini Cunda Ada kampingde gordum. Cok basarili. Cok etkileyici. Ozellikle o dusun yerine giren dolap tasarimina hayran kaldim.

Cavit bey,
Epey fazla Ducato-Jumper-Boxer kullanan karavancı diye biliyorum. Herkes kendi ihtiyaçlarına göre tasarım sahibi. Belki bu forumu takip etmiyorlardır. Ben de sizin gibi 2 kişi, zamanımın oldukça fazla bir kısmını
karavanda geçirmeye çalışan biriyim, umarım gönlünüze göre bir araç/tasarım bulursunuz. Bir dönem karavanımı, semi-integrated modele donusturme planım nedeni ile satılığa çıkarmıştım, ilgilenirseniz konuşabiliriz. Detayları http://www.sahibinden.com/2001_ducato_campervan_WQQaXQQ4525775WQQpXQQdisplayitem adresinde....
Oguz

Kafama takılan bir soru:
Bu araçların iç genişliğini 178 cm. olarak biliyordum.190 cm. genişlik nasıl oluyor ki?

Evet ben de gordugum o kamperde sigamam bu yataga diye dusunmustum. 190 beni de dusundurdu.

hayirdir Insel sabahin korunde? fotografin degismis. aldin mi yoksa MB100'u?

Günaydın,

Sayın Teos, mebus, ve orsaalabanda'ya yanıtları için teşekkürler.

2006'ya değin üretilen PSA grubu araçların iç genişliği, benim elimdeki bilgilere göre: 180,8 cm. Yurtdışında ayrı bir genişlikte üretilen versiyonu var mı bilmiyorum. Boyum, 168. Belki de bu nedenle, 190 olarak gösterilen (Reimo Meran'da) genişliği dikkate almamış olabilirim.

Ülkemizde, duş kabini içine giren dolap uygulamasını gerçekleştiren bir üretici var mı, bilmiyorum. Herhangi bir yerde rastlamadım.

Cavid Sezen

merhaba, normalde genişlik 178 ama bu araçta şöyle bir uygulama yapılmış;
kaportanın iç kısmındaki boşluk kısım kullanılarak ölcü 190 a çıkarılmış. aynı şeyi bizde oğuz beyin(karavan1) aracında yapmayı düşündük ama vazgeçtik. çünki bu durumda başınız ve ayaklarınız her iki taraftan aracın saç kaportasına yaklaşıyor. çok ince bir izolasyon yapılırsa belki olur ama yinede çok rahat olacağını sanmıyorum. boyu 170 ve altında olanlar için uygun olabilir. yastığın mesafesinide hesaba katmak lazım.
araç ile ilgili yorumum: iki kişilik bir aile için yeterli, son derece kullanışlı bir araç.
kolay gelsin.

Sayın impesa,

Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Daha önce de belirtmiştim; boyum 1.68 olduğundan dolayı avantajlıyım.

Size de çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR