Dünya'nın En Dayanıklı Cep Telefonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuhro Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,396

nuhro

Ana Kamp
Yer
istanbul
Dünyanın en dayanıklı cep telefonu SonimXP, ürün serisinin 3.sü XP3 ile artık daha sağlam. 1 metre derinlikte suda 30dk. sorunsuz kalabilme, sis, tuz, toza karşı dayanıklılıkta yüksek bir askeri ölçüm değeri olan 810F seviyesini yakalamış, tuşları 500.000 üzerinde tuşlama ömrüne ve -20 ile +60 derece sıcaklıkta çalışma özelliğine sahip pazarında rakipsiz bir ürün XP3. Amerika pazarında satış fiyatının 500$ seviyelerinde olması beklenen ürün, sağlam telefonlara ihtiyacı olan doğaseverler için birebir.

Sonimxp3 263x300

Etiketler
Ynt: Dünya'nın En Dayanıklı Cep Telefonu;

Acaba böyle diğer dayanıklı ve doğa sporları için uygun/ doğa sporcularına yönelik üretilmiş cep telefonları var mı ? Varsa bilgi edinebileceğimiz bir makale veya link koyabilirmisiniz ?

Ynt: Dünya'nın En Dayanıklı Cep Telefonu;

cagdas90' Alıntı:
Acaba böyle diğer dayanıklı ve doğa sporları için uygun/ doğa sporcularına yönelik üretilmiş cep telefonları var mı ? Varsa bilgi edinebileceğimiz bir makale veya link koyabilirmisiniz ?

Şu anda Türkiye'de pyasada oan en dayaıklı telefon Nokıa B2100. 6 aydır kullanıyorum.Telefonu aldığım bayiideki arkadaş ürün lansmanının 1 metrelik suyun içinde yapıldığını söylemşti. Ben hem sakarım , ;) hemde çok aşırı terlerim. Bu telefondan memnunum.İncelemenizi tavsiye ederim.

Ynt: Dünya'nın En Dayanıklı Cep Telefonu

suyabatmaz' Alıntı:
Nokia değilde, Samsung B2100 olabilir mi bahsettiğiniz telefon.
Eğer Samsung ise, gerçekten iyi telefon. Sağlam, dayanıklı.

Kesinlikle...Evet samsung .. Tamamen yazım hatası olmuş.Özür dilerim.

Samsung B2100 bildiğim kadarı ile 3 m'ye kadar su geçirmiyor, darbelere dayanıklı dış kasası var. Ben Nokia 3720 kullanıyorum, şimdilik memnunum ama suya dayanıklılığı konusunda kuşkuluyum. Kullanma kılavuzunda suya sokmayın, üzerine su dökülürse hemen silin yazıyor. Bende telefonumu çok sık düşürürüm, bu şimdilik sağlam. Daha önce 5140 kullanmıştım, suya dayanıklı değildi ama darbelere dayanıklıydı. Ama o bile bir yere kadar, dış kasa kırıldı döküldü, cihaz kısmı hala sağlam. Dış kasa Çin malı çakma harici bulamadığım, çakmalarda dayanıksız olduğu için devre dışı kaldı.

Bu ürün Türkiye'de satışa sunuldu.

http://www.adrenalinoutdoor.com/productdetails.asp?ProductTypeID=5608

Görmek isteyenler için Adrenalin Beşiktaş mağazada mevcut.

Biraz ağır olması dışında ilk izlenimlerim çok olumlu. Ürünü getiren firma sahibi arkadaşımdı, bir gün onu aradığımda arka plandan şelale misali su sesi geliyordu. Hayrola neredesin dedim, "Duştayım" dedi, işte ben de orada koptum :smiley:

5608.jpg

Teknik Özellikler
Sonim XP3.20 QUEST Pro
Dayanıklılık
• IP67 sertifikası
• MIL-810G sertifkası tuz, sis, nem, taşıma şoku ve termal şok
• Sert lastikle desteklenmiş,çift enjeksiyon tekniğiyle üretilmiş kasa
• 2 metreden herhangi bir açıyla düşmeye dayanıklı
• 5Hz - 500Hz arasında şok koruması
• Mikro-partikül geçişine izin vermeyen özel kasa
• Çalışma ısısı -20˚C to +55˚C
• Çizilmeye dirençli ekran
• 8500,000 kadar test edilmiş tuş takımı

Özellikler
• Flaşlı 2MP kamera
• Built-in GPS with SIRF
• El feneri
• FM Radyo
• Sonim uygulamaları
• MSD kart yuvası (2 GB’a kadar)
• J2ME

Çalışma Platformu ve özellikler
• Philips Nexperia 5210 platform
• ARM-9 işlemci
• EDGE üç-band (900, 1800, 1900 MHz ve 850,1800, 1900 Mhz)
• 12 Fazla dil desteği
• Bluetooth (2.0) DUN, POO, SPP, HSP, HFP ile
• WAP desteği (2.0)
• SMS kapasitesi — 1000 mesaja kadar
• PC senkronizasyon

Batarya
• 18 saat konuşma ve 1500 bekleme sağlayan
1850mAh batarya

Fiziksel Özellikler
• Boyutlar: 119mm x 56mm x 25mm
• Ağırlık: 170 gram
• GCF/CE sertifikaları
• 7 tuş / 10 programlanabilir kısayol
• 2.5mm kulaklık giriş ve şarj için Mini USB
• Ses tuşları
Ses Sistemi
• 20mm çapında bir adet su geçirmez özellikle yüksek ses için tasarlanmış hoparlör
• Çok yönlü mikrofon
• 58db sinyal-ses oranı

Görüntü
• 176 x 220 çözünürlük ve 64,000 renk
• 67 x 37mm ekran, 7 satır grafik ekran

Yazılım Paketi
• Standart servisler
SMS WAP
Polifonik zil tonu desteği (MIDI)
MP3 zil tonu desteği
• Opera Mini
• Sonim Mail
• Trimble Outdoor
• Amaze GPS
• Java Uygulama yöneticisi
• Java SDK

Standart Aksesuarlar
• Şarj cihazı
• Bel klipsi
• Tornavida
• Stereo kablolu mikrofon

Diğer Bluetooth Aksesuarları
• Araç Kitleri:
Motorola T505, Motorola Car kit T305, Jabra SP5050 Bluetooth Speakerphone, Bluant supertooth light 2,
• Kulaklıklar:
Alipg Jawbone, Motorola H-350, Motorola H500, Jabra JX10 Series II, Nokia BH-209, Plantronics Voyager 510, Plantronics Voyager 520, Plantronics Voyager 370, Sennheiser VMX100, LG HBM-310

dalışta bile yanımızda taşısak su geçirmeyecek gibi gözüküyor :D

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Yaklaşık bir ay kadar kullanma fırsatım oldu bu cihazı.Tam bir Outdoor cihaz.
Amerika'da kim daha çok zarar verebilecek diye yarışmasını bile yapmışlardı.
Ağırlığı dışında tek handikapı Türkiyede yetkili bir servisinin olmayışıydı.

3643545280 54632affa1

Sonim20XP320freediving20phone201

SONM

Sonim land rover phones 1

Sonim xp3 review

Bu cihazların uydu telefonu olarak olanının araştırıyorum uzun zamandan beri ama bir türlü sonuca gidemedim. Yorum lütfen.

doğa sporları için çok uygun bir telefon.korkusuzca gir çamura,düşür yere süper...

Bende gene bu siteden yaptığım araştırmalar sonucunda Samsung'un B2100 telefonunu aldım. Gerçekten tavsiye ederim, daha bugün saunada :eek: deneme imkanım oldu, tabi 10 dakika konuşunca telefonu ter bastı ;D , bende çıkınca yıkadım. Daha uygun fiyatlı bir cihaz arayanlara tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR