Düz dizel Defender BD30 dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 154
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,918

Etiketler

Ynt: Düz dizel Defender BD30 dönüşümü

Vuuu biraz ara vermişim buraya
Şanzuman alıştırması tamam. Aldığımız prizdirek Kapağı ve yaptırdığımız flanşın dayamasınıda monte ettik.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1426248340921059

ImageUploadedByTapatalk1426248373425169

ImageUploadedByTapatalk1426248387063091

Sökülen şanzumandan neredeyse 3 kg çamur temizledim.
Motor ve şanzuman indikten sonra ön göğüs yıkandı temizlendi dağınık olan elektrik tesisatları toparlandı ve göğse komple yalıtım yapıldı.

ImageUploadedByTapatalk1426248493412070

ImageUploadedByTapatalk1426248507426085

ImageUploadedByTapatalk1426248523119019

ImageUploadedByTapatalk1426248535770485

ImageUploadedByTapatalk1426248547205794

Ve yavru şanzumanı montaj zamanı.
Monte etmeden önce araziyi söküp kontrol ettik. Sadece giriş dişlisinin değişmesi iyi olur diye düşünüp onu ileride sıyırma ihtimaline karşı değiştirdik. Şu an yerde montaj işi bitti.

ImageUploadedByTapatalk1426248658539995

ImageUploadedByTapatalk1426248670986526

Unutmadan, ustam debriyaj bilyasının kutusundan çıkan plastik Gövde yerine alüminyumdan bir gövde alıp taktı. Daha sağlam ve daha uzun ömürlü olacağı kesin.

ImageUploadedByTapatalk1426248970145425

Ynt: Düz Dizel Defender Bd30 Dönüşümü

izalasyon için gemilerin makine dairesinde kullanılan yalıtımlardan var elimde yeter miktarda yaz başını bekliyorum bende... arac kaporta boyaya girdiğinde öotoru da indireceğim sanırım ozaman rahat rahat her yerine izalasyon yapacağım tek tek bütün parçalara

mrdnmz' Alıntı:
Al artık da yolumuza bakalım... çok işimiz var bu sene :smiley:
Koşturmaktan 3 gündür uğrayamıyorum sanayiye. bugün konuştum, Yarın elektrikçiye gidecek. Şimdilik Haftasonuna yetişecek gibi. Ilk arazi denemesi yalıköy Kıyıköy çatalca civarlarında olacak muhtemelen. Ilk uzun yol denemesi de Çanakkale gibi görünüyor şimdilik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri