Düz Dizel Defendere Golf Mazot Pompası Uygulaması.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TUĞRUL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,478

TUĞRUL

Yüreğinin götürdüğü yere git gidemezsen 4x4 kullan
Yer
MERSİN-MEZİTLİ
Aracımı aldığım da üzerinde 1.9 golf takılıydı aracım daha önceden turbo uygulaması yapılmış ama maalesef motorun hayrı kalmamıştı en son gidebildiği yere kadar gitti ama kol ve ana yataklarında sorun fazlalaştığı için bende motoru komple değiştirdim,yine düz dizel motor taktım ama motor neredeyse 0 sayılırdı üzerinde de orjinal pompası vardı fakat araç eskisi gibi performanslı değildi bende yine daha önce kullandığım 1.9 golf pompasını tekrar kullanmaya karar verdim.Pompanın gerekli bakımları yapılıp araca takıldı araçta inanılmaz bir performans artışı oldu,daha önceden bu şekilde pompa takan varmı bilmiyorum ama ben memnunum.Bu arada sakın düz dizel aracınıza turbo taktırmayın motorun ömrünü çabuk bitiriyor.

Etiketler
Ynt: Düz Dizel Defendere Golf Mazot Pompası Uygulaması.

pompayi ne kadara aldiniz acaba ? baska ne gibi degisiklik yaptiniz pompayi takmak icin ? yoksa direk taktiniz mi :smiley:?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ayrica golf 3 ve 4 de 1.9tdi var dogru biliyorum dimi ? yanlis pompa almayalim yok yere :smiley:

oğuzhan bey pompa daha önceden vardı fiyatını bilmiyorum ama audi golf lerin 1.9 pompası uyuyor hatta skodaların 1.9 golf motorlu olanındada var ama yine siz bir pompacıya danışın ben yanıltmıyayım yarın ben tekrar sorarım sizin için

tamam fiyati 150 lira gibi. baska extra bi uygulama yaptiniz mi yoksa direk mi taktiniz ?

ayrıca pompanın dişlisi defenderin orjinal pompa dişlisi ile aynı sadece geri dönüş borusu değişti birde kendi mazot boruları üzerinde biraz bükülerek takılabiliyor.

yanlışınız olmasın ben sadece pompanın yenilenmesine 300 tl verdim

tekrar bakicam pompa fiyatlarina sizin biyerde yeriniz varmi ? tecrube herzaman iyidir gelirim yaniniza :smiley:

benim işyerim yok sadece tamirci arkadaşlarım sayesinde birşeyler yapmaya çalışıyoruz

tamam o zaman yazdiklarinizi kaydettim asama asama burdan paylasirim sizinle de

motor numarasinda kodlar var
afn-ahu-ale-1z bunlardan hangisinin pompasi kullanildi acaba biliyormusunuz ?

derya bey siz kullandiniz mi ? ben yapsam mi die dusunuyorum ama 700 lira gibi bi rakam riske atmak istemedim ama kasinti da yok diil

Benimki halen lucas. Onu yazma sebebim, izmitin bir dağ köyünde yağ filtresi bulamayıp "kuş" serisi bir aracın yağ filtresini uydurmamdı. :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

oguzhan3434' Alıntı:
derya bey siz kullandiniz mi ? ben yapsam mi die dusunuyorum ama 700 lira gibi bi rakam riske atmak istemedim ama kasinti da yok diil

O konuda birşey diyemeyeceğim. Kullananların yorumları tahmin den daha iyidir kesinlikle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR