Dünya Turu Için Bisiklet Toplama,kadro Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OrhanSimsek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,875

OrhanSimsek

Yeni Üye
1 arkadaşımla bisikletle dünya turuna çıkmak istiyoruz fakat bisiklette marka model ve uyumluluk konusunda tecrübem yok. lütfen bu konuda profesyonel birisi bana kadro önersin bildiğim kadarıyla alüminyum 7005 28'' uyumlu kadroya ihtiyacım marka model ve nereden temin edebilirim.
bisiklete ayırdığım bütçe 3000tl
boyum: 1.72 ,bacak boyu: 92

not:çadırım,ekipmanlarım la gezicem yani yeri gelicek bisikletin üzerinde 100-120 kilo ağırlık olucak

Etiketler

Dünya turu deyince, olası kadro sorunlarına en ücra köşelerde bile bir çözüm üretebilmek için çelik kadro kullanımı yaygındır.

İnceltilmiş yarış kadrosu ve karbon dışında her türlü kadroyla çıkılır bu tura.en iyisi de çelik kadrodur olası kırılma durumunda kolay kaynak yapılabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben de aynı şeyi soyleyecektim. Ege turumda gidon kırıldı. Neyse ki orada bir alüminyum kaynakçısı vardı da kaynattı ama şans tamamen. Lastikler çok önemli schwalbenin direk world tour serisi var bunun için üretilmiş. Uzun turlarda ağırlığa çok takilmamak lazım.

Ekstra olarak söyleyebileceğim ön taraf için de portbagaj alın ve tur gidonu. Bunlar da sizi rahatlatır.

fuji touring sizin tüm ihtayacınızı görecektir bagaj delikler ön ve arkada bulunan montaj yerleri sayesinde her işinizi görecektir cromoly kadrosu çok sağlamdır he ben toplayacağım diyorsanız vites setlerini iyi seçin çünkü gittikçe çok sıkıntı çıkarmasınlar orta seviyenin üzerinde olsun.
sayfa vermek yasakmı bilmiyorum ama Ekipman buradan biraz ilham alabilirsiniz.

Gezinti/ Tur Bisikleti - Trekking
Boy Kadro Boyu (cm)
155 - 165 47 - 50 cm
165 - 170 50 - 52 cm
170 - 175 52 - 55 cm
175 - 180 55 - 58 cm
180 - 185 58 - 61 cm
185 - 190 61 - 63 cm
190 - 195 63 - 66 cm
195 - 200 66 - 99 cm

bu ölçüler ortalamadır ama tüm vücut ölçülerinizi girerek en ideal kadro boyunuzu bulabileceğiniz sayfalar mevcut.

şimdiden kazasız güzel bir tur diliyorum

Çelik kadro almanızı tavsiye ederim.Bende Surly long hour trucker var.uzun süredir kullanıyorum verdiğim paraya değdi.Gerçi bisikleti hazır almadım.Her parçayı ayrı alıp kendim birleştirdim.Dünya turu gibi birşey düşünüyorsanız aliminyum parça önermem çünkü,yolda kırılan parça oldu mu aliminyum kaynak bulmak zor halbuki normal demir,çelik kaynağını bulmak daha kolay.

Arkadaslarin bahsettigi gibi celik kadro alman lazim. Yaris bisikleti tarzi hafif olanlarlada tur yapanlar var fakat genelde malzeme tasimayip "credit card touring" dedikleri, hazir yiyip icerek ve otellderde pansiyonlarda kalarak yapilan tarzda seyler yappiyorlar. Hedef dunya turu ise celik, kolay kaynak yapilabilecek birsey bulman dogru olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,411
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR