Duster 4x4 Şanziman - Dİferansİyel Yağ Değİşİm Perİyodu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan veteriner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,691

veteriner

www.bagbasiveterinerklinigi.com
Yer
DENİZLİ
Web
www.bagbasiveterinerklinigi.com
2016 Duster 4x4 aracımın 60.000 bakımını Denizli Yetkili Servis'te yaptırdım. Rutin yağ-filtre değişimi harici ekstradan fren hidroliği de değiştirildi. Kitapçıkta konu hakkında bilgi olmadığından; Antifriz, Direksiyon Hidroliği, Şanziman-Diferansiyel Yağlarının hangi bakımda değişeceğini sordum. Bunlardan sadece soğutma sıvısının(antifriz) 80.000 de değişeceğini; diğerlerinin kritik öneme sahip olduğundan ( ne demekse!) arıza-kaçak olmadıkça ömürlük olup değiştirilmeyeceğini söylediler.
Bu durum bu Yetkili Servise özel bir şey mi yoksa markanın genel bir politikası mı bilen var mıdır? Ya da Şanzıman - diferansiyel yağlarını değiştiren, numarası-özelliği - miktarı vs... Bana kalırsa araç garantide olduğundan eğer değişim sonrası ses, uğultu vs... gelirse garantiden yapmak zorunda kalmamak için başlarından savıyorlar, garanti bittikten sonra müşteri ne hali varsa görsün mantığı...

Etiketler
şanzıman, diferansiyel gibi dişli sistemi olan ve sürtünmenin olduğu her yerdeki yağların belirli periyotlarla değişmesinde fayda var. sürtünen dişlilerden zaman içinde toz metal parçacıkları dökülür. bu parçacıklar hem yağı bozar hem de dişlileri aşındırır. yağ değişmekle hem bu parçacıklar temizlenmiş olur hem de kısmen özelliğini yitirmiş yağ yenilenmiş olur..

Gün içinde bu konu ile ilgili Dacia Türkiye'ye mail attım. Yetkili servisin şanzıman - diferansiyel yağlarının ömürlük olduğunu iddia edip değiştirmediğini, değişim için hangi özellikte yağdan kaç lt kullanılacağını sordum. Bir kızcağız aradı, yazdıklarımı pek anlayamamış gibiydi. Bu konuyu yetkili servise danışmam gerektiğini servis değişmez diyorsa değişmeyeceğini söyledi. Uzatmadım kapattım.

photo.php

Duster bakım programı. Benim aracın şasi numarasının. 2011 4x4.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR