Duster Hiz Sabİtleme - Gİzlİ Özellİk Aktİvasyonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan veteriner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 45,604
Merhaba ben bugün şu psa koluna sistemi yapmaya çalışıyorum ama araçta criuse açma kapama butonu olmadan sadece psa dan yapabilir miyiz bu sistemi dirençleri seri bağladım ama kablo çıkışlarını tam olarak nasıl yapacağım

Kablo Sıralamaları
1-Memory Üst tuş
2-Set + *
3-Resume *
4-Set - *
5-Orta
6-Cruise *
7-Limit *
8-Memory Üst tuş

Yıldızlı olanlar kullanmak istediğim tuşlar direk bu şekilde basit bağlantı şeması yardımcı olabilecek var mıdır?

Etiketler
Ayarlanabilen tuşlar + - ve R (recall). Yani üç tane. Direksiyonun arkasındaki soket sadece tuşlar için.
Cruise ve Limit için ya uyumlu düğme alacaksınız veya radyonun altında kalan soketten hat çekeceksiniz. Bu soket 5 hatlı 2 si ışık için. Düğmesinin şemasını görmüştüm sanki. Bulursam ekleyeceğim. Kablolar tespit edilse 0- 1-2 tip 3lü bir anahtar da iş görür.
Resimler
1. Cruise ve Limit soketi
2. + - R O düğmelerinin bağlandığı hat.
3. Cruise ve Limit düğmesi A0bfe16020e1a4003346fa9128270fd2 A4dc3840d453311b50df4e442f296678 Dbd80d49ef3e726be7d1336272b27bbf

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba 5 kablodan hangisi cruise hangisi limt hangileri ışık için olduğunu tespit edebildiniz mi

400 ohm ve 250 ohm dirençleri nereden bulabiliriz

merhaba 5 kablodan hangisi cruise hangisi limt hangileri ışık için olduğunu tespit edebildiniz mi

400 ohm ve 250 ohm dirençleri nereden bulabiliriz
Tatilde olduğumdan daha bakmadık.
400 ü bulmak kolay da 250 zor.
Son çare Direnç.net ten bulunabilir.

Dirençleri birleştirerek de 250 ayarlanabilir. Düğmeyi aldık taktık bakalım ama dd4all win10 dan dolayı hata verdi galiba win7 pc ile deneyeceğim birde daha koldaki direnç sıralamasını da tam olarak anlamış değilim nasıl 2 çıkış sağlayacağım çözemedim

İlk resimdeki çizgili yerden şeridi kestik. Daire içine aldığım yerden de çıkış aldık çünkü düğmelerden akım geliyor.

Üçüncü resim direnç yerleşimi için örnek. Yani dirençlerin bir ucu birleşik, akım buradan girecek, diğer uçlar ise kolun ucundaki şeritlere( + Resume ve -) lehimlenecek. En üst ve en alttaki şeritler boş. (Fakat ben en üstü O yani iptal için kullaracağım. Siz bu kısmı şimdilik geçin.)

İkinci resimdeki şeritlere doğru dirençlerin ucunu lehimledik. Ddt4all ile kontrol ettik düğmeleri tanıyor fakat 250 lik olmadığı için hata veriyor.

En önemli bölüm şu: Giriş 250 lik direçten olacak, yani bunun ucunu şeride lehimlemiyoruz. Çıkış ise İlk resimde daire içine aldığım yerden.

Dört direnci bir taraftan birbirlerine diğer taraftan doğru şeritlere düzgünce lehimleyip oynamaması için güzelce silikonlamak lazım.

Dördüncü resim hız sabitleme ve limitleme tuşuna giren soketin bağlantıları. Üstte tek olan giriş, diğerleri limitleyici ve sabitleyici.
Koldaki şeritlerde 4 numaradan giriş 5 ve 6 çıkış olacak

. 49cf74c07645a3d93853967df1d936b5 9646f97d97bbd9c276c927a1ae718d25 53f66a6aff19bf49382d5fc3fdf1f605

Ddd05c123974c94e0b0beefe444729b6

Son düzenleme:

Merhaba hocam bende bu devreyi yapacagimda yardim lazim. Yardimci olabilirmisiniz. Direncleri nereden temin ettiniz. Arac symbol

Son düzenleme:

250lik direnç bulmak zor. Eskiden vardı şimdi yok diyorlar. Karaköyde 240lık buldum. Deneyeceğiz.
Fakat smd denilen yeni tip dirençler ile bu devre yapılabilir. Devre tasarımı yapan elektronikçilere sorun derim.
BASIC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk resimdeki çizgili yerden şeridi kestik. Daire içine aldığım yerden de çıkış aldık çünkü düğmelerden akım geliyor.

Üçüncü resim direnç yerleşimi için örnek. Yani dirençlerin bir ucu birleşik, akım buradan girecek, diğer uçlar ise kolun ucundaki şeritlere( + Resume ve -) lehimlenecek. En üst ve en alttaki şeritler boş. (Fakat ben en üstü O yani iptal için kullaracağım. Siz bu kısmı şimdilik geçin.)

İkinci resimdeki şeritlere doğru dirençlerin ucunu lehimledik. Ddt4all ile kontrol ettik düğmeleri tanıyor fakat 250 lik olmadığı için hata veriyor.

En önemli bölüm şu: Giriş 250 lik direçten olacak, yani bunun ucunu şeride lehimlemiyoruz. Çıkış ise İlk resimde daire içine aldığım yerden.

Dört direnci bir taraftan birbirlerine diğer taraftan doğru şeritlere düzgünce lehimleyip oynamaması için güzelce silikonlamak lazım.

Dördüncü resim hız sabitleme ve limitleme tuşuna giren soketin bağlantıları. Üstte tek olan giriş, diğerleri limitleyici ve sabitleyici.

.Ekli dosyayı görüntüle 535308Ekli dosyayı görüntüle 535309Ekli dosyayı görüntüle 535310

Ekli dosyayı görüntüle 535311
Hocam en alttaki resim için bişey sorucam ışık dediginiz kontak ya da far açınca bu dugmede ışık mi yaniyor birde voltmetreniz var ise eğer mesela Cruise ye alınca ışık yaznlardan birisi kısa devremi acaba ben bunları tek PSA kolda toplamayı dusunuuorum yapabilirsem

.Ekli dosyayı görüntüle 535308Ekli dosyayı görüntüle 535309Ekli dosyayı görüntüle 535310

Ekli dosyayı görüntüle 535311
Hocam en alttaki resim için bişey sorucam ışık dediginiz kontak ya da far açınca bu dugmede ışık mi yaniyor birde voltmetreniz var ise eğer mesela Cruise ye alınca ışık yaznlardan birisi kısa devremi acaba ben bunları tek PSA kolda toplamayı dusunuuorum yapabilirsem

Evet, düğme aydınlatma ışığı. Psa kol için gereksiz zaten kolda düğmelerin yeri belli.
Ama orjinal düğme için aydınlatma gerekli çünkü yeri direksiyondan uzakta.
Düğme anahtar görevi yapıyor. Normalde 0, sağa veya sola basılı olduğunda Cruise veya Limitör çalışıyor. İlk resimdeki 4 e akım vereceksiniz, Psa kolundaki düğmeyi aşağıya veya yukarıya alınca 5 veya 6 Cruise ve limit düğmeleri çalışacak.

Evet, düğme aydınlatma ışığı. Psa kol için gereksiz zaten kolda düğmelerin yeri belli.
Ama orjinal düğme için aydınlatma gerekli çünkü yeri direksiyondan uzakta.
Düğme anahtar görevi yapıyor. Normalde 0, sağa veya sola basılı olduğunda Cruise veya Limitör çalışıyor. İlk resimdeki 4 e akım vereceksiniz, Psa kolundaki düğmeyi aşağıya veya yukarıya alınca 5 veya 6 Cruise ve limit düğmeleri çalışacak.
teşekkür ederim bir deneyelim bakalım ne olacak çalışırsa burdan dönerim gene

turuncu arıza ışığı çıktı malesef sebebi ne olabilr tam olarak yanlış bir şey mi seçtim acaba yada dirençler mi farklı multimetre ile ölçüm yaptım tam değerlerde

olay o zaten. ilkinde herşey tamam. yeşil olarak bulduğu enjeksiyon beyninden açıtım. düğmeye basınca gösterge panelinde turuncu elektriksel arıza ışığı yanıyor. düğmeyi kapatınca sönüyor. ddt4all üzerinde düğme pozisyonları, bağladığımda PSA kolundaki önceden belirlediğim doğru direnç değerlerine göre, düşen voltaj seviyesi, - tuşu, + tuşu, R tuşunu gösteriyor. Fren pedalını gaz pedalını el frenini vs görüyor. Deviri ve motor yükünü gösteriyor eş zamanlı olarak. Ne yazıkki uyumlu olarak yeşil renkte buldurduğum SANDERO II nin , GB yani great britain yazılı İngilizceye çevrilmiş V50 kodlu ecusu ile sadece saat, vites değiştirme ışıkları, gündüz y anan ışıklar gibi şeyler değişiyor. O detaylı liste bu kadran için yok. Yol bilgisayarı da var lsitede, ancak bizim göstergede belirmiyor. LCD de yok belli ki çünkü göstergenin LCD ekranı en ince model. Internettekiler 1 cm daha büyük. Dokkerin yakıt göstergesi yatay duruyor, geniş LCD lerde hep yukarıdan aşağı doğru. Herhalde göstergeye sinyal gidiyor ama karşılığı yok o nedenle görece önemsiz elektriksel arıza işareti çıkıyor. Ciddi elektriksel arızada kırmızı renk yanar o ışık. Işık sembolü, kırık bir dikdörtgen şeklinde. Mantığını çözdüğümü düşünüyorum ancak teknik yetersizlik söz konusu araçta.
hocam bende seninle aynı problemi yaşadım öncelikle Файл из Облака Mail.ru bu programı indirip kur eğer bu versiyonu yoksa sonra kodu atarken can time out a 1000 yazın ve cruz tuşunu aktif edip kodları öyle atın sonra aynı şeyi limit tuşuna basıp yapın oluyor bıde ben direnç devresindeki 2 kabloyu alttakilere ttakmışım ona dikkat edin yarımcı olan herkese çok teşşekür ederim bu arada burdaki resim ve bilgilerden faydalandım bu arada araç 1,2 symbol

turbo benzinli berlingo ya terfi ettim. rahata erdim ben.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR