Duster için İstanbul'da Kocaeli'de servis tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan softdevel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,774

softdevel

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar,

Duster'ım bakım zamanı geldi.Hazır bakım yaptırırken bazı sorunlarını da yaptırmak istiyorum. Bunlar:
- Ön kapıların içinden gelen sesler,
- Kabin içerisindeki müthiş rüzgar sesi,
- Turbodan hafiften hafiften gelen ıslık sesi.

Neyse, İstanbul ya da Kocaeli civarlarında tavsiye edebileceğiniz bir yetkili servis var mı?
Teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Duster için İstanbul'da Kocaeli'de servis tavsiyesi

softdevel' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Duster'ım bakım zamanı geldi.Hazır bakım yaptırırken bazı sorunlarını da yaptırmak istiyorum. Bunlar:

Neyse, İstanbul ya da Kocaeli civarlarında tavsiye edebileceğiniz bir yetkili servis var mı?
Teşekkür ederim.

İstanbul'da Flash Otomotiv'deki İlker Bey size yardımcı olacaktır, yetkili servistir ayrıca gezenbilir üyesidir ;)
iltisimplani.jpg

http://www.flashrenault.com/

Kocaelinde ERNAZ OTO var.

Carrefour magazaları civarı Outlet center karşısındadır.

selamlar benim aracın içindede rahatsız edici bir rüzgar sesi var acaba daha önceden bir servisle görüşüp sebebini öğrenebildinizmi bunun

Valla, arabayı ilk aldığımda, aldığım yer olan faz otomotive göstermiştim. Agalar test sürüşü yaptı normal dedi bu ses, ama bana öyle gelmiyor.
Şimdi öneriler doğrultusunda başka servislere gidicem.
Bir şikayetim olduğunda bu normaldir diyen servislerden nefret ediyorum. Sanki ilk defa araba kullanıyoruz.

vallahi doğru söylüyorsun arkadaşım sanki ilk defa araba kullanıyoruz arabayı aldığım servise gösterdim bu sesten dolayı bana dedikleri aynaların hatalı dizaynından dolayı rüzgar tuttuğu ve bu rüzgar sesinin içeri geldiği şeklindeydi .bu cevap beni hiç tatmin etmedi sanki arabayı tasarlayan mühendislerden daha iyi bir çözümleme yapmış gibi konuşuyorlar bu rüzgar sesisyle ilgili üstelik ben doblo kango gibi araçlar kullandım aynaları daha büyük ve daha keskin köşeli hatlara sahip olmasına rağmen onların aynaları rüzgar tutmuyordaa yuvarlak hatlı ve daha ufak olan bir ayna rüzgar tutup ses yapıyor olacak şey değil bence bu tamamen servisin bilgisizliği ve ilgisizliğiyle ilgili en iyisi bende başka bir servise gidip daha danışayım bu sorunu

softdevel' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Teşekkür ederim.

sesin turbodan geldiğini nasıl anladınız?arabanız 4x4'mü?

Turbonun çalışma prensibi dolayısıyla turbonun içindeki fazla hava "blow off valve" ile tahliye edilir. Havanın tahliyesi esnada da ıslık sesi duyulur.
Tam tersine daha büyük bir blow off ile tıpkı bir subaru impreza gibi "ıslık çala çala" gidebilirsiniz :D Fakat bu sesi azaltamazsınız. Turbo yaklaşık 2000 devirde dolmaya başlarken de hava emiş sesini duymanız da normaldir. Turbonun kanunu bunlar :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri