Duster Romörk Kulanımı Ile Ilgili

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zaferyangin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,149

zaferyangin

Ana Kamp
Merhaba Arkadaşlar,

1 hafta önce aldığım Duster 4x4 aracıma çeki demiri taktım. Mevcut 2 romörküm var. (Biri satılık bu arada..:smiley: ) Her ikisinde de aynı problemi yaşıyorum. Her iki romörkü de başka araçlara taktığımda ki eski aracımda da böyle bir sorun yaşamamıştım. Böyle bir sorun yaşayan var mı aramızda?

Sorunum şu, aracın elektrik soketinde her noktaya giden elektrik doğru. Şase doğru. Her şey normal. Romörkün de elektrik soketindekiler doğru. Tek tek 12V kontrol kalemi ile ölçüm yaptığımda sorunsuz tüm aydınlatmalar çalışıyor. Şaseyi direk şaseden değil soketin üzerindeki NÖTR den alıyorum hiç sorun yok. (Araç ve romörkde de aynı) Ancak araç ile romörkün soketlerini birleştirince geri vites, sis, stoplar ve parklar normal çalışırken, sinyal vermeye kalktığım anda aracın sinyaller biranda duruyor sanki tüm lambalar yanmış gibi hızlı hızlı göstergedeki iaret yanıp sönüyor ancak sinyaller yanmıyor. Dörtlü çalışıyor ise dörtlü anında sönüyor. Aracın kontağını kapatıp anahtarı çıkarıyorum. Romörkü ayırıyorum. Kontağı takıp tekrar sinyalleri çalıştırdığımda normale dönüyor. Ancak römorku her taktığımda aynı durum sinyaller çalışmıyor.

Aklıma flaşör rölesi geldi. Acaba gücü düşük aynı anda 3 ampulü çalıştıramıyor mu diye düşündüm. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba?

Etiketler
arkadaşlar bu siteden çıkabilen var mı bildiginiz. hesap silme taleplerine cevap bile vermiyolar.
en azından açıklayıcı insanca bir cevap bekliyor insan.
mesajların keyfi cevaplanmaması küstahlık ve çıkma talebinin yerine getirilmemesi de düpedüz zorbalık.

Tüm bunlar site sorumlusu fotoğrafçı SEDAT AÇIL ın eseri.
Bu iş haftada bir spam mesajlar yollamakla yürümez beyfendi.

Gerekli bilgi beceri ve vaktiniz yoksa bu işi bilen birine devredin.
Sanırım yanlış yerden yazdınız. Benim sorumun cevabı bu değildi..:smiley:

Zafer Yangın , suzuki freewind ci zafer dimi? .... Selam....
zafercim eski sistem arabalarda tesisata manuel bağlamak sorun olmuyor, ama yeni sistem arabalarda ya ozel bir beyin (yada kart) bağlaman lazım. Yada römorkun ampulleri cok az elektrik ceken led ampullerle değiştirmen lazım. Ben sorunumu o sekilde çözmüştüm

Zafer Yangın , suzuki freewind ci zafer dimi? .... Selam....
zafercim eski sistem arabalarda tesisata manuel bağlamak sorun olmuyor, ama yeni sistem arabalarda ya ozel bir beyin (yada kart) bağlaman lazım. Yada römorkun ampulleri cok az elektrik ceken led ampullerle değiştirmen lazım. Ben sorunumu o sekilde çözmüştüm
Bülent Berksan... Nasılsın öncelikle? Evet ampulleri led ile değiştirdim sorun çözüldü ama bana göre geçici çözüm. Bir başkasının romorkunu çekmeye kalksam aynı durum olacak. Bu özel beyin yada kart nasıl bir şey nerede taktırabilirim? Dogru dürüst bir elektrikçi yok piyasada. Bir tanesi bana şunu önerdi, aracın arka sinyallerine anahtar takalım römork bağladığında o anahtardan arka sinyalleri devre dışı bırakırsın... Şaka yapıyorsun sanırım dedi ama yapmıyormuş.

Eyvallah Zafer cok iyiyim. Motora gezmeye devam (senin kadar olmasa da)
O beyin her araca özel bişey ama en ufak hata da yanıyor bayagı da pahalı. Ben vianoda 1 kere 300 eueo verip değiştirmiştim sonra yine bozuldu (soket toprak yıgınına carpıp bükülünce kısa devre oldu herhalde. Sonra 2.kere aynı hatayı yapmadım lede dondum. Ama arada sacmalıkları oluyor... Yine de en dogru bu cozum bence (led)

Merhaba Arkadaşlar,

1 hafta önce aldığım Duster 4x4 aracıma çeki demiri taktım. Mevcut 2 romörküm var. (Biri satılık bu arada..:smiley: ) Her ikisinde de aynı problemi yaşıyorum. Her iki romörkü de başka araçlara taktığımda ki eski aracımda da böyle bir sorun yaşamamıştım. Böyle bir sorun yaşayan var mı aramızda?

Sorunum şu, aracın elektrik soketinde her noktaya giden elektrik doğru. Şase doğru. Her şey normal. Romörkün de elektrik soketindekiler doğru. Tek tek 12V kontrol kalemi ile ölçüm yaptığımda sorunsuz tüm aydınlatmalar çalışıyor. Şaseyi direk şaseden değil soketin üzerindeki NÖTR den alıyorum hiç sorun yok. (Araç ve romörkde de aynı) Ancak araç ile romörkün soketlerini birleştirince geri vites, sis, stoplar ve parklar normal çalışırken, sinyal vermeye kalktığım anda aracın sinyaller biranda duruyor sanki tüm lambalar yanmış gibi hızlı hızlı göstergedeki iaret yanıp sönüyor ancak sinyaller yanmıyor. Dörtlü çalışıyor ise dörtlü anında sönüyor. Aracın kontağını kapatıp anahtarı çıkarıyorum. Romörkü ayırıyorum. Kontağı takıp tekrar sinyalleri çalıştırdığımda normale dönüyor. Ancak römorku her taktığımda aynı durum sinyaller çalışmıyor.

Aklıma flaşör rölesi geldi. Acaba gücü düşük aynı anda 3 ampulü çalıştıramıyor mu diye düşündüm. Böyle bir durum yaşayan var mı acaba?
Yeni model bazı araçlarda bahsettiğiniz problemler yaşanıyor. Bunun için farklı çözümler var. 1. universal ürünler var bunların araca bağlanıp ilave ampullerden oluşan akım farklılıkları dengeleniyor. Bazı araçlarda işe yaramıyor. 2. Led stop veya ampul kullanmak. Bazı araçlarda işe yaramıyor. 3. Aracın tesisatı na uygun tesisatlar kullanılıyor. Yurtdışındaki genel uygulama bu ancak ülkemize çok yüksek fiyatlarla geliyor, bu tesisatlar. Ve bu uygulamada araçların servise gidip bu özelliklerin aktif hale getirilmesi gerekiyor, bu da ekstra maliyet... Her şeyden önce profesyonel firmalara bu işlemleri yaptırmak... Onların yönlendirmesi doğrultusunda işlemler devam edilir...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR