Dusterime Çarptılar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan XVET Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,496

XVET

Kamp I
Yer
ADIYAMAN
Köy yolunda virajı alamayan toros aracıma çarptı adamın ehlıyetı yok aracın muayenesı yok çağırdım jandarmayı tüm suç adamda şimdi sizce tampon ve far için kaç gün beklerim birde bu bekleme süresi varmı yani servis bana kiralık araç verirmi kasko firması en fazla 7 gün kiralık araç veriyor. aracım 2012 model 2 aylık araç 4*2

Fotoraf0211

Etiketler
Geçmiş olsun azizim.

Klasik laftır ama doğrudur... Ya daha kötü olsaydı, Allah korusun, cana gelseydi....

Onun için boşver üç-beş gün bekleme kaygısını.

Her kaza kötüdür. Kötünün iyisi ise cana gelmemesidir.

Yüce Rabbim günahsız (kazada herhangi bir payı olmayan) insanları kazalardan korusun. Payı olanlar zaten kendileri bir nevi davet etmiş oluyorlar. Onlar için "Allah akıl fikir versin" demekten başka dilenecek bir şey yok.

Teşekkürler gerçktn öyle cana geleceğine mala gelsin ama canımı sıkan asıl nokta adamın ne ehlıyetı var nede aracın muayenesı 13 yıldan beri araç kullanıyorum tüm evraklarıma noktası virgülüne kadar dikkat ederim.yarını bekleyip değer kaybı davası açmayı düşünüyorum.

Kardeş geçmiş olsun..Büyüklerin dediği gibi cana geleceğine mala gelsin ama aynı büyükler "mal canın yongasıdır.." da demişler. Herhangi bir kusurunuz olmadan bir başkasının ( tam kusurlu olarak ) gelip de bu şekilde zarar vermesi gerçekten insanın canını sıkıyor. Benzer bir olay benim de başıma gelmişti ama benim araç epey yaşlıydı, yine de canım yanmıştı...Sizi anlıyabiliyorum...Tekrar geçmiş olsun.

geçmiş olsun allah beterinden korusun. kaskonun bazı durumlarda kiralık araç verdiği oluyor ama bu senin poliçenin detaylarına bağlı birazda biran önce kaskonla irtibata geç bence. ben antalyaya giderken yolda kaldım arızadan dolayı bana çekici gönderdiler,bide çok cüz-i bi rakama kiralık araç vermişlerdi

geçmiş olsun daha beterinden korusun allah, canını sıkma bence sonucta servıse verırsın tekrar gıcır gıcır alır binersin.
Dava konusunda da Türkiye'de böyle davaların akıbeti ne olur? bence ugrasmaya değmez.

Herkese teşekkürler bugün jandarmadan evrakları aldım adamda ordaydı davadan bahsettim adam gerek yok ben söz veriyorum değer kaybını karşılıyacam dedi.serviste tamponun tamir edilebileceğini büyük ihtimalle sadece far değişeceğini söylediler gerçi araç sökülmedi daha radyatörde ne çıkacak kaza esnasında klima gazı boşaldı büyük ihtimal klima radyatörüne çatlak oluştu.

Tampon tamiri? Neden?
Ehliyeti olmayan belki hiç almamış belkide hatalarından dolayı ehliyetine el konulmuş birisi tamponu kıracak.. sonra onaralım...
Girin yetkili servise ne gerekiyorsa yapılsın..

Çarpan kişi tanık vs. durumu varsa aranızda halledersiniz.. Fakat, bu tip durum yok ise sigorta şirketi tüm gerekeni fazlasıyla yapacaktır..

Çarpan tarafta garibandır. Zaten parası olsa torosa binmez.. Gariban adama, ramazan günü zaten bir sürü ceza ödeyecek.. Bence bir miktar anlayışlı davranmak gerekir. Varsın olsun arabanın değeri düşsün. Garibanın, çoluğu çocuğundan kesip arabanın onarımını karşılayacağını göz ardı etmeyin.. Karşı taraf uzlaşmaya razı değilse bilemem tabi..

boxeralfa' Alıntı:
Tampon tamiri? Neden?
Ehliyeti olmayan belki hiç almamış belkide hatalarından dolayı ehliyetine el konulmuş birisi tamponu kıracak.. sonra onaralım...
Girin yetkili servise ne gerekiyorsa yapılsın..

Çarpan kişi tanık vs. durumu varsa aranızda halledersiniz.. Fakat, bu tip durum yok ise sigorta şirketi tüm gerekeni fazlasıyla yapacaktır..

Çarpan tarafta garibandır. Zaten parası olsa torosa binmez.. Gariban adama, ramazan günü zaten bir sürü ceza ödeyecek.. Bence bir miktar anlayışlı davranmak gerekir. Varsın olsun arabanın değeri düşsün. Garibanın, çoluğu çocuğundan kesip arabanın onarımını karşılayacağını göz ardı etmeyin.. Karşı taraf uzlaşmaya razı değilse bilemem tabi..

Arabam yok ama gariban edebiyatı yapmanıza da gerek yok.

Adamın gariban olması ya da Toros kullanması ehliyetsiz - muayenesiz araç kullanmasını mı gerektiriyor. ??
Hiç beklemeden dava açmaktan yanayım ben.

Çok bilgim olmasa da sigortadan aldığı hasarsız indirimlerinden olacak arkadaşımız.
Gariban mariban kurallara uymuş olsaydı bu kaza olmazdı.

Ynt: Dusterime Çarptılar

TezzMertek' Alıntı:

Adamın gariban olması ya da Toros kullanması ehliyetsiz - muayenesiz araç kullanmasını mı gerektiriyor. ??

Çok bilgim olmasa da sigortadan aldığı hasarsız indirimlerinden olacak arkadaşımız.

Adı üstünde "kaza" işte. İstenmeyen bir durum. Kasko sigortası aracı tamir ettirecek ve ortaya çıkacak olan tutarı karşı tarafa rücu edecek ( karşı taraftan kendisi alacak) dolayısı ile arkadaşın poliçesinin hasarsızlığı bozulmayacak. Ama bu durumda aracın hasar kaydı olacak tramerde. Yarın satmaya kalksa kimseyi inandıramayacak ufak bir hasardı diye. Alıcılar araç önden hasarlı diyecekler. Ama anlaşma yoluna giderlerse dışarıda evrak olmadan tamir ettirecekler ve tramer kaydı olmayacak. Ayrıca resimden gördüğüm kadarıyla kaputata da kasıntı var galiba.

TezzMertek' Alıntı:

Tabi buda sizin fikriniz.. Saygı duyarım..
Ehliyetsiz, muaynesiz ve sigortasız araç kullanımına bende karşıyım..
Gariban edebiyatı tabirini anlayamadım.. Kazaya karışanlardan herhangibirisinden taraf değilim.. Elinizden gelse, taksim meydanında benzin döküp adamı yakacaksınız..
Bu tip olaylarda daha sabırlı ve sakin düşünülmesi gerekiyor.. Hayatta herşey sigorta indiriminden faydalanmaktan ibaret değil.. Gelir birisi süpermarket otoparkında alışveriş arabasını başı boş bırakır, oda gelir farı kırar kapıyı boydan boya çizer.. Ne oldu hasarsızlık? Ne oldu orjinallik? Kim yaptı? Bazı şeyleri bu kadar büyütmemek gerek..

Artık olan olmuş.. Her işte bir hayır vardır. Kimsenin burnu bile kanamamış, çok şükür... Karşı taraf uzlaşmaya yanaşmazsa, tabiki tüm sigorta vs. yolu açık..

TezzMertek nikli kişi, sen kaza nedir bilmiyorsun, bir arkadaşımız da zaten söylemiş adı üstünde 'kaza'
hangi zengin toros la gezer demiş? ondan öncede.
TezzMertek sen ac bu ulkede senin gibi insanlar da var.

XVET' Alıntı:
Köy yolunda virajı alamayan toros aracıma çarptı adamın ehlıyetı yok aracın muayenesı yok çağırdım jandarmayı tüm suç adamda şimdi sizce tampon ve far için kaç gün beklerim birde bu bekleme süresi varmı yani servis bana kiralık araç verirmi kasko firması en fazla 7 gün kiralık araç veriyor. aracım 2012 model 2 aylık araç 4*2
Geçmiş olsun, Allah daha kötüsünden korusun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR