Düz Dizel Kullanan Var Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan stater Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,588

Etiketler

uzun bir süre kullandım rampalar harici hiç sıkıntı yaşamadım 2 yıl kadar bd30 ve şunan 300tdi

Üç motoru da kullanan biri olarak, doğrudan 300TDI ya da 30BD dersiniz yoksa düz dizeli de denemeli der misiniz?
Aslında olay tamamen maddiyat ile alakalı bd30 rn380 şanzıman ile harika oluyor şahsi fikrim 300tdi den aşağı değil lakin değer katma açısından bd30 lu araç 100 ediyorsa 300tdi 130 bd30 15 e atılırsa 300tdi 30 a atılır arazide aman aman fark yok asfaltta düz dizel rampayı görünce bile devir düşer

Düz dizel alip BD30 motor koydurmak mümkün mü yasal olarak? Maliyeti güncel olarak ne kadar tutar.

Motor numarası okunanamasi hafif kusur maliyet motor 5 bin civarı geçen sene 6 civarı montaj tutuyordu daha ucuza yapanlar da var ama tavsiye etmem
1.5 yıl önce aracımı sattım. Karavan alırım/yaparım diyerekten. Para başka yerlere harcandı arada. Kalan da eridi. Karavan olayından vazgeçtim. Onu yurtdışı için düşünüyordum. Yurt dışını da artık düşünmem 2-3 yıl. Ne olacağı belli değil. Tekrar 4x4 bir araca yönelmeye çalışıyorum. Defender tipi itirafı ile (keskin hatları olması) ilgimi çekiyor, ama tereddütler var motor kısmında. Temiz bir tane görüyorum. Ama düz dizel. Onların bile fiyatı almış başını gitmiş. Haftalık en az 10 000 artırarak gidiyorlar. Birbirlerine bakarak. Bana göre bir şahinin renonun değeri 3 asgari ücreti geçemez. Ama serbest piyasa deyip fiyatları kafalarına göre belirliyorlar. İlanın altına kabadayı edası ile yazı yazanları da ayrı sınıfa koymak lazım da bir şey demeyeyim. Dolaylı olarak herkes kendi ayağına sıkıyor. Bu böyle giderse bu fiziksele döner. :D

zaman ayırıp yazdınız. Çok teşekkürler. Yavaş gitsin diyeceğim mi ben de merak ettim.

1.5 yıl önce aracımı sattım. Karavan alırım/yaparım diyerekten. Para başka yerlere harcandı arada. Kalan da eridi. Karavan olayından vazgeçtim. Onu yurtdışı için düşünüyordum. Yurt dışını da artık düşünmem 2-3 yıl. Ne olacağı belli değil. Tekrar 4x4 bir araca yönelmeye çalışıyorum. Defender tipi itirafı ile (keskin hatları olması) ilgimi çekiyor, ama tereddütler var motor kısmında. Temiz bir tane görüyorum. Ama düz dizel. Onların bile fiyatı almış başını gitmiş. Haftalık en az 10 000 artırarak gidiyorlar. Birbirlerine bakarak. Bana göre bir şahinin renonun değeri 3 asgari ücreti geçemez. Ama serbest piyasa deyip fiyatları kafalarına göre belirliyorlar. İlanın altına kabadayı edası ile yazı yazanları da ayrı sınıfa koymak lazım da bir şey demeyeyim. Dolaylı olarak herkes kendi ayağına sıkıyor. Bu böyle giderse bu fiziksele döner. :D

zaman ayırıp yazdınız. Çok teşekkürler. Yavaş gitsin diyeceğim mi ben de merak ettim.
Aslında olay dışardan göründüğü gibi değil 11. Ayda saseden toplamaya başladık hala bitmedi ki iyi kötü çevremiz var piyasa fiyatının altına hallediyorum çoğu şeyi buna rağmen 160 bini geçti artı bu zaman zarfi içinde yaşanılan stres parayı verip karşılığını alamama bunlar çok zor süreçler

Aslında olay dışardan göründüğü gibi değil 11. Ayda saseden toplamaya başladık hala bitmedi ki iyi kötü çevremiz var piyasa fiyatının altına hallediyorum çoğu şeyi buna rağmen 160 bini geçti artı bu zaman zarfi içinde yaşanılan stres parayı verip karşılığını alamama bunlar çok zor süreçler
Az buçuk sanayi esnafını bilirim. Gayet normal. Onlar zaten yok olmaya mahkum olacak bir çoğu... Dediğim gibi birbirine baka baka marketler bile aynı oldu fiyat yönünden.... Doğru değil bu... Dünya aynı şekilde dönüyor.

Selam,
ben yıllarca düz dizel 110 kullandım, karadeniz gezisi yaptım.. kullanılmaz mı? bal gibi kullanılır. Yeterki "olanaklarım bu kadar, bununla da mutlu olabilirim" diyebilin.. Uçmaz , kaçmaz ama sizi istediğiniz heryere "aheste aheste" götürür.. Yeter ki, elinizdeki ile mutlu olmayı biliniz..

Eğer aracınızın ruhsatı dizel ise..
0) eğer yukarıda yazdığım gibi "uçmadan, kaçmadan" , huzurla bir yerlere gitmek istiyorsanız "düz dizelden şaşmayın"
1) en ekonomik olarak, BD30 atabilirsiniz.. gayet de güzel olur, yıllardır mutlulukla dertsiz olarak kullanıyorum 3 tonluk karavanımızda. Benim gibi yavaş kullanayı becerebilirseniz (80-90 km) uzun yolda 11lt civarında yakıyor.. Bu motor da uçmuyor, kaçmıyor ama 3 ton arabayı rahatlıkla götürüyor. Arazi oranım 1.67
2) Ama biraz da hızlı gitsin, elimi de cebime atarım diyorsanız, Mekanik pompalı Ford Puma'yı incelemenizi öneririm. Ben 100km de (100-110 km hız ile) uzun yolda 10lt. civarında yakıyordum .. Arazi oranım 1.21 idi
3) Orjinalden şaşmam diyenlerin adresi belli .. 300TDi

herkese aracı ile sağlıklı ve mutlu "gezintiler" dilerim

Merhaba tam 5 yıldır bende defenderım pick up olarak alıp campera çevirdim yani yüklü bir araç içinde dolabı yatağı mevcut ve düz dizel 2.5 motorum ama gayet yetiyor bana düz yolda 110 bile yaptım ancak 90 km ideal gidemediği yer yok tek sıkıntı arkadaşlarında dediği gibi yokuşlar yani yokuşlarda sizi herkes geçiyor hız yapmam tatlı tatlı giderim derseniz gayet yeterli bir motordur....

IMG 20200204 172911

IMG 20200205 103629

IMG 20200605 161918

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri