Ebay'den Alışveriş Yapmak İçin Gerekli Tüm Bilgiler; Resimli ve Detaylı Anlatım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 154,039
Ynt: Ebay'den Alışveriş Yapmak İçin Gerekli Tüm Bilgiler; Resimli ve Detaylı Anlatım

langona' Alıntı:
Selam arkadaşlar:smiley: arç parçası almak isteyen arkadaşlara bir site tavsiye edebilirim hangi aracın neyini ararsanız bu sitede bulabilirsiniz ve fiyatlar türkiyeyle kıyaslarsanız çok çok ucuz
www.rockauto.com ben bu siteden klasik impalama türkiyede bulamadığım silecek motorunu sipariş ettim hemde paypal felan kullanmadım kredi kartıyla ödeme yaptım 15 gün içinde adresime teslim geldi 220 tl kargosu dahil, hemde amerikan malı ac delko marka orjinali, bu siteden çok alışveriş yapan arkadaşlar var bende herkeze tavsiye edebilirim...

Çok nete girmiyorum artık, şöylesine :smiley: bi inceledim.... Çok verimli bi siteye benziyor, teşekkürler...

Etiketler
Ynt: Ebay'den Alışveriş Yapmak İçin Gerekli Tüm Bilgiler; Resimli ve Detaylı Anlatım

nedemek arkadaşım :smiley: herkez bildiğini paylaşacakki herkez faydalansın, ben özellikle amerikan aracı olan arkadaşlara daha çok tavsiye ediyorum bu siteyi inanın 1935 modelden 2011 modele kadar nekadar amerikan malı araç varsa hertürlü parçasını burda bulabilirsiniz, diğer nekadar marka araç varsa hemen hemen her parçalarını bulabilirsiniz ve gerçektende çok uygun fiyatlar...

Bu başlık altında fikirlerini paylaşan arkadaşların tecrübelerine dayanarak bende genel bir soru sormak istiyorum,
Amerikadan ebay vasıtası ile alış veriş yapmak ile amerika da ki bir tanıdığımız adına alıp, şahıs tarafından bir ürün gönderilmesi ne gümrüğün yaklaşımı nasıldır.
Ayrıca El Gps 200 Usd civarı gümrükte takılırlarmı.
Teşekkürler.

uda4a' Alıntı:
Bu başlık altında fikirlerini paylaşan arkadaşların tecrübelerine dayanarak bende genel bir soru sormak istiyorum,
Amerikadan ebay vasıtası ile alış veriş yapmak ile amerika da ki bir tanıdığımız adına alıp, şahıs tarafından bir ürün gönderilmesi ne gümrüğün yaklaşımı nasıldır.
Buna gerek yok... Zaten oradan alışveriş yapmak zannedildiği kadar külfetli bir iş değil...
2. el bi ürün alıyorsanız bu bahsettiğiniz yöntemi sistemi kullanmanızda kesinlikle fayda var. Kullanılmış ürünlerin satılarak TR' ye giriş yapması yasak bildiğim kadarıyla. amazon.com bu yüzden çok faydalı değil...
Eğer ürünün üzerinde fatura olmazsa, yani gift olarak gelirse, bu girişini dahada kolaylaştıracaktır, ama, öte yandan, daha fazla dikkatte çekebiir...
E bayda sadece tüzel kişilerde mal satmıyor, gerçek kişilerinde satışı var... Sizin tanıdığınız aracılığı ile alıp/kargolatmanızda aynı mantık..
Sonuçta, kargo v.s. bilgisinin üzerine "gift" veya "have no commercial value" ibarelerini koydurmanız fayda getirecektir kanısındayım...

uda4a' Alıntı:
Ayrıca El Gps 200 Usd civarı gümrükte takılırlarmı.
Teşekkürler.

200 usd hemen hemen 150euro yapıyor. 100euro üzeri gönderilerin gümrüğe girmesi kesindir, eğer gözden kaçırmazlarsa. Bunu düşünürken kargoyuda hesaplamınız lazım... Yani ürün bedeli+kargo bedeli için sınır 100euro' dur...
Elektronik ürünlerin girişi yasak diye bişey var ve GPS 150euro+kargo... Kesin takılır diye tahmin ediyorum..
Ama elektronik ürün olmasına rağmen konuşup görüşüp gümrükten girişini yapabilirsiniz bence...
%10 gümrük+elektronik cihaz bandrol bedeli ödersiniz. Yani yaklaşık toplam 70 tl en fazla...
yurdışından gelecek GPS' te harita sıkıntısı yaşayabilirsiniz ve haritayı burada yükletmeniz gerekebilir. Bu haritalarda pahalı diye biliyorum...

Alacağınız ürünün size muhtemel maliyeti gözden çıkarabileceğiniz (gümrükte kalırsa) bi mebla değilse ve TR' de satış fiyatının 3 te ikisini geçiyorsa Türkiye' den alın, riske girmeyin derim...

Selamlar..

Sn Alfonse yanıtlarınız için teşekkürler.
Söykediklerinizi dikkate alacağım, Aslında tanıdıklarım senede bir defa geliyorlar ama bazen onların gelecekleri zamana maddi durumunu ayarlayamıyorum.Bu sene için, lens siparişimi verdim.Artık diğerlerini gelen birisine denk getirebilirmiyim bilmiyorum.

güzel konu takip edilir.. :D :D

uda4a' Alıntı:
Sn Alfonse yanıtlarınız için teşekkürler.
Söykediklerinizi dikkate alacağım, Aslında tanıdıklarım senede bir defa geliyorlar ama bazen onların gelecekleri zamana maddi durumunu ayarlayamıyorum.Bu sene için, lens siparişimi verdim.Artık diğerlerini gelen birisine denk getirebilirmiyim bilmiyorum.
Ricaaa....

Fotoğraf malzemesi, lens v.s. alışverişi yapan çok...
Ama bi tek makina alırken düşünmek lazımmış. Fotoğraf işinden, makinalardan pek çakmam ama garantisi çok önemli bi kritermiş. Bu yüzden yurt dışından aksesuarları değilde makina alırken çok düşünüyor insanlar....

Bildiğim, hatırladığım kadarıyla sitenin Sedat bey' ininde :smiley: (yol) böyle bi makina alış tecrübesi var...

Selamlar...

muratkorkmaz' Alıntı:
mesela bestop veya hardtop getirtmeye kalksak bize maaliyeti ne olur cj5 için. ebaydan baktıgımda fiyat olarak 795$ gibi bi rakam cıkmıstı bestop için

Kargo çok tutar kanımca... Buradaki rakamlar neki?

Mr.Down' Alıntı:
Merhabalar. Bende ebay den gitar parçaları almayı planlıyorum. Ürün 175$ kargosu de 75$ acaba gümrükte sorun çıkar mı diye merak ediyorum. Ağırlığı yaklaşık 6-7 kg
Gümrüğün anlamadığı, Türkiye' de emsali fazla üretilmeyen parçalar olduğu için sorun olacağını zannetmiyorum...

Ama toplam 225$ (yaklaşık 170€) ile gümrüğe kesin girer, size max. maliyetide tahmin ediyorum 190€ felan olur bu işin. Bence alacağınız parçaların toplam fiyatı türkiye' de 250€ altındaysa buradan alın. Üstündeyse yurtdışı derim... Bu arada e-bay.uk tavsiye ederim. Müzik enstramanları İngilterede hem daha çok, hemde kargo daha az olur avrupa sebebiyle...

...die düşündüm... :smiley:

Paylaşım ve Bilgilendirmeler için herkese teşekkürler..

Arkadaşlar sormak istediğim iki şey var. Birincisi getirttiğimiz ürün gümrüğü takılırsa ödeyeceğimiz miktar ürünün %10 u mu? Yoksa başka ödememiz gereken bir şey varmı? (kdv,ötv vs...)

Getirtmek istediğim şey yükseltme kiti. E bay dan ürünü buluyorum ve türkiyeye yollanabiliyor. Fakat kargo bilgilerine geldiğimde ücret olarak 1280 dolar gibi bir rakam görünüyor buraya gelebilmesi için. Bu normal mi, yoksa ben mi biryerlerde yanlış yapıyorum :( Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Çok faydalı bilgiler veriyorsunuz, hepinize teşekkür ederim.

kamurabi_' Alıntı:
Arkadaşlar sormak istediğim iki şey var. Birincisi getirttiğimiz ürün gümrüğü takılırsa ödeyeceğimiz miktar ürünün %10 u mu? Yoksa başka ödememiz gereken bir şey varmı? (kdv,ötv vs...)

Getirtmek istediğim şey yükseltme kiti. E bay dan ürünü buluyorum ve türkiyeye yollanabiliyor. Fakat kargo bilgilerine geldiğimde ücret olarak 1280 dolar gibi bir rakam görünüyor buraya gelebilmesi için. Bu normal mi, yoksa ben mi biryerlerde yanlış yapıyorum :( Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Doğru galiba, kitler oldukça ağır...

Alfonse' Alıntı:
ne getirdiniz? detay verir misiniz?

Yükseltme kiti geldi 3 ayrı koli halinde. Bir kutuda makaslar, bir kutuda yaylar, diğer kutuda geri kalanlar. 3 koli toplam 55kg.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR