Eberspacher D1L Neden Kurum Yapar?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,785

insel

Zirve
Biliyorsunuz vebasto eberspacher D1L taktirdim. Ama dun bir duman attiki sormayin. Bugun tamirciye gittim. Ici kurum dolmus. Acti temizledi. Sorun suymus; deponun agizdan hava almasi gerekiyormus. Ben iyice sıkmistim, hatta orjinal kapak icindeki lastigin ustune conta kesip takmistim. Depo hava alamamis ve az giden mazotu yakmaya calisan vebasto kurum yapmis. Usta boyle soyledi. Cok inandirici gelmedi. Mazotun kotu olma ihtimali de var tabii? Bir aylik bir vebasto hangi sebebten sizce kurum yapar. Bilginizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Etiketler
Ynt: Vebasto Neden Kurum Yapar?

Yıllardır Eperspacher kullanıyorum. Başka arkadaşlarda bu yada benzeri Webasto kullanıyorlar. İnanın böyle bir arıza hiç duymadım. Sanırım şimdilik söylenenlere inanmak gerekecek (serviste Mahmut usta vardı.Aynı usta idi ise inanabilirsiniz)
Ayrıca cihazın yanına her hangi sert bir kitle koyulmamasını öneriyorum. Pervane ile dış gövde (housing) arasında mesafe çok az olduğu için en ufak bir baskı ile pervane dış gövdeye sürtebiliyor. Selamlar,

Hayir benim usta o degil. Sizin ustanin telefonu var mi? Bir gostermek isterim vebastoyu. Sevgiler

Webasto'nun kendi yeri.

Webasto SPM Isitma Sogutma Havalandırma Sistemleri Tic. Ltd. Sti.
Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2.Kisim 22.Sokak No:762/763
34398 Maslak-Istanbul
Tel : +90 (212) 276 20 00
Fax: +90 (212) 276 19 00

Webasto hiç kullanmadım. Ama sonuçta dizel yakıtı yakıyor. Dizel motorlarda kurum yanmanın tam oluşmadığı durumlarda olur; hava girişi yetersiz veya yanma sıcaklığına tam ulaşılamadığı (örneğin yüksüz çalışma) durumlarda kurum oluşur. Isıtıcının yüksüz çalıştırma gibi bir derdi olmayacağına göre hava eksikliği doğru gibi geliyor. Siz yine de emin olmak istiyorsanız webastonun kendisine danışın derim. Selamlar

İkitelli deki Açsa Otomotiv 0212 5498631- 0212 5493347 Eperspacher servisi için danışabilirsiniz.
Kolay gelsin

Sevgili Dostlar cok tesekkur ederim. Sevgilerimle. Insel

Sevgili Gezenbilir uyeleri;
Bu dumanlanma sorunu yuzunden icimize bir korku dustu. 5 aylik bir bebegim oldugundan insan daha da hassas oluyor sanirim. Bizim vebasto gene iceri koku verir biz uyurken bu dumana maruz kaliriz diye endiseleniyoruz. Acaba duman veya kokuyu bize haber verecek bir alarm var midir? Veya varolan duman dedektorleri egzost kokusunu hissedip alarmini calar mi? Bilgisi olanin benimle paylasmasi dilegiyle. Sevgiler Insel

Sayın mebus piyasada kullanılan fiyatı da oldukça ucuz duman ve gaz dedektörleri var .Sanırım bunlar bir çözüm olur.Ben de böyle birşey düşünüyorum.Selamlar.

biz geçmişte teknede egzost dumanına paralel karbonmonoksid alarmı taktırmıştık ve bayağı hassas idi.
sanırım Bauhaus da bulabilrisiniz insel bey

Cok tesekkur ederim. Ama artik bu karavani ve icindeki sonradan da sifir taktirdigim vebastoyu kullanmiyorum. Ilginize tesekkurler. Insel

Cok yazik sayin mebus webastonuzu iyice bir kontrol ettirin normalda iceriye duman almamasi lazim ama cok azda olsa koku yapar .Bunun icin da karavandan vazgecmeyiniz. Bebeginiznizle karavan da cok rahat izin ve bos zamanlarinizi degerlendirirsiniz Aile icin süper bir cözüm.Benim cocuklarim karavanda büyüdüler.selamlar.
Ercan Bagci

Ben o koku yapan vebastoyu ikinci el almistim ve tekrar sattim. Ve yeni sifir taktirdim. O camperim de hala satilikta duruyor. Yeni aldigim ise fotografimda. Benim oglumda cadir ve karavanda buyudu. Su an 8 yasinda baska tatile tatil demiyor. Yeni kizimizda onun yolunda ilerliyor. 6 aylikken Cigdem Yaylasinda eksi 3 dereceye varan sogukta celikledik onu da. :smiley:
Ilginize tesekkurler. Insel

RÜZGAR' Alıntı:
İkitelli deki Açsa Otomotiv 0212 5498631- 0212 5493347 Eperspacher servisi için danışabilirsiniz.
Kolay gelsin
Sayı Rüzgar tesadüfen de olsa sizin bu yazınız inanın benim çok işime yaradı,sonsuz teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri