Ege Kıyılarında Camping Yer Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cigdos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,966

cigdos

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba izmirden antalyaya kadar 2 kişi camping yaparak inmeyi planlıyoruz 10 gün süremiz var
izmir-kuşadası-didim-bodrum-marmaris-datça-dalaman-fethiye-kalkan-kaş-finike-kemer
bu yazdıklarımdan hiç uğramadan geçin yada yazmadığım uğramadan geçmeyin dediğiniz bir yer varmı
bide kamp için uygun olan noktalar hangileridir bu konuda daha önceden hiç tecrübemiz olmadığınıda farketmişşinizdir :smiley:
şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Ynt: Ege Kıyılarında Camping Yer Tavsiyesi

Kaş'a uğramadan geçmeyin derim:smiley: fakat Kaş'taki camping fiyatlarının biraz yüksek olduğunu biliyorum, onu önceden araştırmanız yararınıza olur.

Gökova körfezinin kuzeydeki kıyılarında bir kaç tane kamp alanı var. İki tanesine günübirlik girdim fena sayılmazlar ama ortak kullanım tuvaletler ve duşlar kötüydü. Restoran olarakda fazla betlenti içinde olmayın. İsimlerini hatırlamıyorum. Ayrıca çadırını kurup dinlenebileceğin boş pek çok küçük kumsal da var. Güvenlik konusunu bilemiyorum tabi. Benim aklımda her zaman bir çekince kalıyor. Gökova körfezinin güney kıyıları zaten turistik olan yerleri. Herşey elinin altında. Gökova milli parkı ve çevresi çok güzel ama oldukça kalabalık oluyor. Milli parkın hemen yanında karavan parkıda var.

Daha aşşalarda datça yolu üstünde aktur diye bir yer var. Yakınlardaysanız buraya gidin. (Marmaris'te iseniz yakınsınızdır) Datça yarımadasına girince fazla ilerlemeden sol tarafınızda kalıyor. Datçaya varmıyorsunuz yani. İnanılmaz berrak suda bir sürü küçük balık, turkuaz bir deniz, upuzun bir kaç iskele, kumsalın hemen devamında seyrek ağaçlar ve çadır kurmak için uygun yerler var. Ücretleride pahalı değildi. Tam bir tatil köyü. Villalarda var, küçük otellerde, çadır yerleride. Hepside tertipli düzenli inşa edilmiş. Aktur da kalabalık ama sanki öyle daha güzel olmuş. Kumsal ve çevre tesisleri oldukça seyrek ve ferah olduğundan kalabalık hiç göze batmıyor.

Bodrumda deniz için plaj dışı alternatiflere bakmak lazım. Tekne ile açılabilirsin. Bodrumun bazı yerlerinde kafeler çok nezih, asortik, entellektüel (kafenin birinde bütün adamlar fular takmıştı ordan ayıktım) yada salaş olabiliyor. Başka bir havası var.

Fethiyede ölüdenizi zaten göreceksin. Kayaköye uğrayabilirsin. Ben çok sevmiştim. Yürüyüş turları için oldukça ideal. Hatta 1 hafta süren varsa bunu kayaköy sanat kampında değerlendirmeni tavsiye ederim. Haftalık programlar yapıyorlar, sıkılmaya vaktin kalmıyor. Yürüyüş turları kayaköyden ölüdenize ve başka yerlerede, gece ve gündüz tekne turları, nefis ev yemekleri de cabası. Ritim, seramik, dans, fotografçılık gibi atölyelerede katılıyorsun. Sabahları yoga sınıfı vs. Ahşap çardaklarda kalıyorsun. Akşamları eğlence garanti. İçkiler ucuz ve her yer hamak dolu.

valla harikaymıs netten fotograflarına baktım aslında su dus ve tuvalet olayı benıde bıraz urkutuyor

tesekkur ederım cok

baska tavsıyelere acıgım cook :smiley:[size=12pt]
[/size]

Artık her yer özelleştirildiği için maalesef kamp yerleri çok sınırlandı. Bazılarını sıralayalım.
-Gökova milli park
-Fethiye-Katrancı koyu
-Marmaris Datça arası-İnbükü koyu
-Marmaris Datça arası-Çubucak
-Datça-Mesudiye
-Ölüdeniz-girişte sahilin sağ tarafında sıra sıra kamp yerleri var.
-Ölüdeniz-Kabak koyu
-Dalaman-Sarı germe (hala açık mı emin değilim)
-Antalya Kemer arası-Kındılçeşme (hala açık mı emin değilim)
-Antalya-Çıralı-olimpos

Listeye ekleme yapan olursa daha rahat takip edebiliriz.

sayın marginal cok tesekkur ederım

umarım ekleyenler olur sadece ben degıl dıger arkadaslarda faydalanmıs olur

-Gökova milli park
-Fethiye-Katrancı koyu
-Marmaris Datça arası-İnbükü koyu
-Marmaris Datça arası-Çubucak
-Datça-Mesudiye
-Ölüdeniz-girişte sahilin sağ tarafında sıra sıra kamp yerleri var.
-Ölüdeniz-Kabak koyu
-Dalaman-Sarı germe (hala açık mı emin değilim)
-Antalya Kemer arası-Kındılçeşme (hala açık mı emin değilim)
-Antalya-Çıralı-olimpos
-İzmir-Gümüldür-Hipocamp

boncuk kamping kişi başı çadır yeri fiyatlarını yazarsanız sevinirim, saygılar.

çadırımızı kendimiz getirdiğimiz halde 1 kişi de 25 tl midir? saygılar.

Turgay bey bızım kendı çadırımız var eylulun ılk haftası gelıcezz fiyat verırmısınız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.