Ege Ücretsiz Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan acemibey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,137

acemibey

Ana Kamp
arkadaşlar gezenbilir forum da ve diğer forumlarda da epey aradım ancak kamp kuracagimiz huzurlu yerler bulamadım bulduklarimda cok eski tarihlerde yazilmis, agustosun basında çıkıp 15 gün kadar gezmek istiyoruz semdinlide gorev yapiyoruz ve eslerimizle cikicaz 2 cift olucaz o yuzden sıkı bir kafa dinlemye ihtiyacimiz var, aracimiz var araçla gidebilecegimiz sakin huzurlu aile olarak rahat olabilecegimiz kamp alanlari arıyoruz rotamiz
Akçay
Ören
Ayvalık
Çeşme
Alaçatı
Kuşadası
Didim
Bodrum
Marmaris
Fethiye
Öludeniz
Kaş (eğer bu Rota yakınında bildiginiz ve görülmesi gereken biryerler varsa yazmaniz önemle rica olunur:smiley:
Hepsinde 2 ser gün kalmak istiyoruz sizden ricam gidip kaldığıniz yerleri yazmaniz ücretli ucretsiz(ücretsiz olursa tatilimiz uzar:smiley: şimdiden tesekkur eder keyifli günler dilerim

Bu arada bu bizim ilk kampimiz ve cok heyecanliyiz sizden istirhamim

Arkadaşlar eklemeyi unuttum yazdığınız yerleri yol olarak ayrinyılı tarif ederseniz sevinirim arayarak yollarda zaman kaybetmek istemiyorum tekrar teşekkür ederim

Belki farkında değilsiniz ama istediğiniz oldukça kapsamlı. Bırakın çoğu kişinin yollarda olduğu bu tatil günlerini, herkezin vaktinin bol olduğu uzun kış günlerinde bile tüm yerler için topdan bir cevap almayı pek beklemeyin derim.

Sakın Google'dan atladığınız yerler olmasın ?
ÖRNEK

Son düzenleme:

arkadaşlar gezenbilir forum da ve diğer forumlarda da epey aradım ancak kamp kuracagimiz huzurlu yerler bulamadım bulduklarimda cok eski tarihlerde yazilmis, agustosun basında çıkıp 15 gün kadar gezmek istiyoruz semdinlide gorev yapiyoruz ve eslerimizle cikicaz 2 cift olucaz o yuzden sıkı bir kafa dinlemye ihtiyacimiz var, aracimiz var araçla gidebilecegimiz sakin huzurlu aile olarak rahat olabilecegimiz kamp alanlari arıyoruz rotamiz
Akçay
Ören
Ayvalık
Çeşme
Alaçatı
Kuşadası
Didim
Bodrum
Marmaris
Fethiye
Öludeniz
Kaş (eğer bu Rota yakınında bildiginiz ve görülmesi gereken biryerler varsa yazmaniz önemle rica olunur:smiley:
Hepsinde 2 ser gün kalmak istiyoruz sizden ricam gidip kaldığıniz yerleri yazmaniz ücretli ucretsiz(ücretsiz olursa tatilimiz uzar:smiley: şimdiden tesekkur eder keyifli günler dilerim

''ÜCRETSİZ Kamp Yeri'' ve ''Ailecek rahat etmek'' kavramları birbiri ile ÇELİŞİK? görünüyor ...
Öncelikle bir kamptaki vazgeçil(E)mez ihtiyacınız TEMiZLiK olacaktır . İkincisi de güvenlik .
Su , temiz bir tuvalet , tercihan elektrik(aydınlatma) ..... gibi . Ortak Kullanımlı Mutfak bulunması da BONUS olur !..
Bence ücretsiz kamp yerine , uğrayacağınız yerde karşınıza çıkma ihtimali olan BiR BiLEN'e sorarak , o bölgedeki kamp alanlarından bu sezon AKTiF ÇALIŞANlarını öğrenmek . Uğrayıp pazarlık etmek .
Kendi adıma , Marmaris - Datça yolundaki Orman Kampı'nı öneririm , ama gitmeyeli yıllar oldu .
Kampların her sene aktif çalışıyor olması....İşletmecinin anlayışı....Ekonomi..... Hepsini terazide tartmak gerek .

Öğrenciliğimizde ÜCRETSİZ KAMPlar da yaptık , ama ailece tavsiye etmem .
BELKi , bir gün ücretli , ertesi gün ücretsiz kamp(?) yapılarak tasarruf denenebilir???
Onda da yer değiştirmekle , şunla-bunla uğraşıp zaman kaybedeceksiniz .
Tatil burnunuzdan gelir :weary::weary:

Merhaba, listenizde benim bildiğim en az birkaç yer var ki (ör: Bodrum), bahsettiğiniz anlayışta bir tatil için benim aklımdan geçmez.
Kafa dinlemek herkes için aynı anlama gelmeyebiliyor tabii: örneğin benim çadır kurduğum alanda birileri radyo, cep tel. vb cihazlarını açıp klasik müzik bile dinlerse, rahatsız olabilirim . Öte yandan, "sezon dışı" veya "sezonun en başı-yada en sonu" dönemleri, bu yerlerin belki çoğunda kafa dinlemek mümkün olabilir. Sizin, sezon ortası-yüksek sezonda tatil yapacağınız gibibir izlenim edindim nedense.
Bu yıl, Akyaka orman kampı, Datça Aktur ve yine aynı yol üstündeki diğer kampingler, çadır kurmaya uygunlardı. Kendi çadırınız için, yanılmıyorsam 26-27 TL veriyorsunuz. Bunların tamamında ortak tuvalet, duş, elektrik terminali bulunuyor. Çanakkale'den İzmir'e kadar sahil yolu üzerinde de kampingler bulabilirsiniz (bakınız: YouTube), ama bunlar daha çok zeytinlik alanlarda, Ege'dekiler, 30-40 metrelik çamların arasında....Bozcaada'da da kamp mümkün (ref: aynı).

YouTube' a bakıverin, kamping- bedava kamping, ucuz kamp yerleri vb diye ararsanız, pek çok kamp yerinin adresi ve telefonunu bulabilirsiniz.
İyi tatiller.

Akçay
Ören
Ayvalık
Çeşme
Alaçatı
Kuşadası
Didim
Bodrum
Marmaris
Fethiye
Öludeniz

Merhabalar,

İstediğiniz cevaplar için ciddi araştırma ve vakit ayırmak gerekiyor, kaldı ki forumdan birileri yardımcı olmak adına o vakti ayırdı sizin için rota oluşturdu ve kamp alanlarını listeledi ama yine tam istediğiniz gibi olmayacak çünkü hazırlayan kişi sizinle aynı zevklere sahip olmayabilir.

Aslında vaktiniz var daha en eğlenceli kısmı neden kaçırasınız? gideceğiniz şehirleri yazmışsınız. nasıl ulaşacağınızın rotasını yapmak kolay olsa gerek, nerelerde kalacağınıza her şehirdeki kamp alanlarını tespit ederek alternatifli olarak listelemeniz ve gittiğinizde kalacağınız şehirdeki alternatifleride gözden geçirerek karar vermek olacaktır.
2 çift gideceğinizi ve ilk kampınız olacağını söylemişsiniz. Kamp alanlarını tercih edin kesinlikle, bakir yerlerde kamp yapmak biraz tecrübe istiyor keyif almak için.

Kaşa gittiğinizde limanağzında kalmanızı tavsiye ederim. kaş-fethiye arasında görülmeye değer antik kentler bulabilirsiniz.
İyi eğlenceler şimdiden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.