'egeli' 2014

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 367
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 136,174
Ynt: 'egeli' 2014

Sevgili Çiğdem Hanım, sevgili Gürkan Bey,

Sizden böyle anlamlı bir mesaj almak bizi hem sevindirdi, hem duygulandırdı... Çok teşekkür ederiz.
Çok kısa görüşmemizin, güzel bir dostluğun temelini attığına inanıyoruz. Tekrar görüşmek ümit ve dileğiyle...
Selamlar...

Ülker&Yavuz

Etiketler

Yeni klasr 43

DSC09855

DSC09863

DSC09866

Ekli dosyalar

• DSC09829.JPG
    DSC09829.JPG
    90.9 KB · Görüntüleme: 202

Kaş'ta Meis'e karşı bir tepede konakladık..

DSC09866 2

DSC09869

DSC09874

Ekli dosyalar

• DSC09865 (2).JPG
    DSC09865 (2).JPG
    42.7 KB · Görüntüleme: 210

Artık yeni yolların kenarlarında konaklamak, kenara çekip bir kahve içmek pek mümkün görünmüyor. Ama Antalya'da konaklanacak güzel bir yer bulmuşsunuz.Ekip de güzel olunca 1 hafta uçup gidivermiş. Kaş'ta ise Meis'e karşı iyi bir manzara yakalamışsınız. Her zaman olduğu gibi, gezinizi güzel fotoğraflarla süslemişsiniz. Fotoğraflardaki kompozisyonlarınızı da çok beğendiğimi belirtmek istiyorum. Ellerinize sağlık :smiley:

Güzel yorumunuz için çok teşekkürler, Haşmet Bey..
Ne yazık ki yeni açılan yollar kısacık bir mola için bile olanak tanımıyor. Sadece dinlenme için ayrılan ceplere mahkumsunuz. Oralarda da çoğunlukla ne küçücük bir çeşme var, ne bir ağaç, ne de basmak için bir avuç çimen... Beton üzerindesiniz, yine.. :mad: :mad:
Bize sonsuz keyif veren yollar birer birer yok oluyor.. :( :( Bakalım, nereye kadar?
Şimdilik, elimizde kalanları değerlendirme çabasındayız...

Güzel günler, gönlünüzce geziler dileğiyle.. sevgiler...

Sevdiğimiz yerlerden biri, Fethiye... İlk gün biraz rüzgarlı geçse de diğer iki gün güzeldi.. O ünlü pazarını gezdik, yine.. :D :D

Uzaklarda, karlı dağlar harika görüntüler yaratıyor..

DSC09889

DSC09881

DSC09882

Fotoraf1875

Ekli dosyalar

• DSC09884.JPG
    DSC09884.JPG
    88.3 KB · Görüntüleme: 179

Bir evin bahçesinde gördüğümüz, pek tanınmayan bir meyve.. Kumkuat (kamkat).. İrice bir zeytin büyüklüğünde, limon-portakal karışımı bir lezzette.. Ev sahibesinin dediğine göre, kabuğuyla yenen meyve şeker hastalığına iyi geliyormuş..

DSC09887

DSC09967

DSC09894

DSC09895

Ekli dosyalar

• DSC09886.JPG
    DSC09886.JPG
    177.4 KB · Görüntüleme: 191

Belki tekrar oluyor ama, Türkiye Avrupa‘ da karavanla gezilecek en rahat ve en serbest ülke. Bir de kış günlerinde bu resimleri görünce, insanın hemen yola çıkası geliyor.

Güzel geziler. Değerli bilgi ve güzel resimler için ayrıca teşekkürler.

Hüseyin beye katılıyorum, sizi görüpte orda olmak vardı anasını satayım şarkısını söylemeden olmuyor.

Sağlık ve gezilerinizde yollar gibi sonsuz olsun.selamlar

Bir önceki sayfadaki çevre temizliği konusundaki eleştirilerinizi şimdi okudum. Alanya´ da sahilde tanıştığım bir Avusturyalı turistin elinde bir sürü naylon torba, şişe vardı. Alanya‘ yı çok sevdiğini ve sık sık plajı temizlediğini anlatmıştı. Türkiye‘ de çevre temizliği konusundaki bilinçlenmeyi bilmiyorum nasıl ama hızlandırmak lazım. Almanya‘ da yaşadığım şehirde (6.700 nüfuslu) üyesi olduğum (44 üyeli) bir balıkçılar derneğimiz var. Her nisan ayında bir cumartesi günü balık tuttuğumuz nehirin( 6 km‘ lik bize ait bölümünü ) kıyılarında bütün üyeler beraberce genel bir temizlik yaparız. Böylece her üye bu nehirin temizliğinden kendisini sorumlu hissediyor. Münih‘ teki balıkçılar derneği heryıl 600 kişi ile şehrin içinden geçen Isar nehri kıyılarını temizler. Okullar/ öğrenciler de yardıma gelir.
Aslında Alanya‘ daki turistin dediği gibi insanın sevdiği yeri temiz tutması lazım ama, nedense olmuyor.

güngör' Alıntı:
sizi görüpte orda olmak vardı anasını satayım şarkısını söylemeden olmuyor.

Umarım, en kısa sürede beraberce söyleriz, o şarkıyı... Biraz değiştirerek;
' Şimdi beraberiz, anasını satayım....' :D :p

Yorumlarınız için biz teşekkür ederiz, Hüseyin Bey...
Ne yazık ki ülkemizde temizlik bilinci yerleşmemiş. Daha dün, parkta yürüyüş yaptığımız sırada, 30 lu yaşlarda iki kişinin çekirdek kabuklarını yere attıklarını (ki hemen yanı başlarında çöp kutusu olduğu halde) görüp uyardık.. :mad: :mad:
Yanıtları sadece gülerek; 'Buyurun beraber yiyelim 'oldu, çekirdek paketini bize uzatırken..

Bir keresinde de, küçük sevimli bir ilçenin belediye başkanına, ilçenin pek temiz olmadığını ilettiğimizde, aldığımız yanıt şaşırtıcıydı;
'Başkan seçildiğim zaman, örnek olması amacıyla, yakınlarımı da yanıma alarak çevrede temizlik yapmaya başladım. Halk okkalı küfürler eşliğinde; 'Seni çöp toplasın, diye mi başkan seçtik biz' dediler.. Ne yapsam, temizliğe alıştıramadım.'

Temiz bir çevrede yaşamak için, 'daha çoook fırın ekmek yememiz' gerek... Yaşımız gereği biz göremeyiz, o günleri de.. Umarım, torunlarımız görür.... ;) ;D

Selamlar...

Temizlikte toplumsal eğitim için bazı ülkelerde uygulanan en etkili yöntem, Hüseyinin yukarıdaki yazısı içinde saklı.

İlkokul öğrencileri ile periyodik mıntıka temizliği düzenlemek.

Böylelikle kelimenin tam anlamı ile bir taşla iki kuş vurulmuş olur.
1) çocukların aktif eğitimi,
2) yetişkinlerin görsel eğitimi. ;)

Ülker abla Yavuz abi yine güzel resimler ve anlatımlar iyiki varsınız.
Sonsuz Sevgi ve Saygılarımızla

Temizlik,temizlik,temizlik...
İçtiği sigaranın paketini, izmaritini yere atan; içtiği bira şişelerini bir güzel kıran; yediği paketteki hazır yemeğin çöpünü ve özellikle ıslak mendilini orada bırakan; altını temizlediği bebeğinin hazır bezini yandaki çalının altına sokuşturan anne-babanın çocuğuna nasıl bir temizlik eğitimi verilir?
Bizim küçüklüğümüzde ilkokulda okul başkanlığı sistemi vardı ve ben bu görevi 2 yıl yürüttüm. En önemli görevimse teneffüslerde nöbetçi öğrencilerle birlikte bahçedeki öğrencilerin çevreyi kirletmesini önlemekti. Ayrıca haftada 1 gün de okul bahçesinde mıntıka temizliği yapılırdı. Bizlerde temizlik bilinci bu şekilde gelişti, peki ya şimdi?

Haşmet bey, "Ah aah bizim zamanımızda" lara başladınız.
Dikkat, yaşlanıyorsunuz ! :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri