Egsoz Patlatma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,407

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa
İlginç bi sorunla karşı karşıya kaldım aslında ilk başlarda gayet normal gelmişti ama sorunun çözümü olarak düşündüğümüz her parçayı yeniledikten sonra ve sorun hala devam edince iş ilginç bir hal aldı. Benim bildiğim patlatma ateşlemeden falan olur distribütör bujiler buji kabloları bobin vs herşey yenilendi hala patlatıyor. Benzin filtresini değiştirdik hala patlatıyor. Öyle böyle bir patlatmada değil vites değiştirmeye korkar oldum egsozlar çift çıkış yanlarda. Trafıkte milletin ağzına egsoz patlıyor bide ateş atıyor. LPG ye alınca azalıyor ama yine de patlatma var. Sorun üst kapak açılıp siboplar ve contalar değiştikten sonra başladı. Çözümü nedir bunun bütün ateşlemeye baktık yeniledik çözülmedi başka neyden yapar bilgisi olan var mı? Araç Def 110 3.9 v8 enjeksiyonlu

Etiketler
Ynt: Egsoz Patlatma

Kısa bir değerlendirme yapmak gerekirse Egzost sisteminde yanmamış hava-yakıt karışımı mevcut ve bir kısım yanma burada gerçekleşiyor diye düşünmek yanlış olmaz. Yanmamış yakıt hava karışımının egzost sistemine geçişi hangi koşullarda gerçekleşebilir sorusuna verilecek cevaplar mevcut arızanın muhtemel nedenleridir. Sübapların açılma kapanma zamanları ile ilgili bir sorun, sıkıştırma aşamasında tam kapanmayan egzost sübabı neden olabilir mi?

Bence de yanmamis benzin eksoz borusunun icine akiyor gibi hissettim genelde o zaman boyle patlama yapar.hava az yakit fazladir gibi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Elektrik sisteminden de olabilir , kontakta veya bujilerde elektrik anlık kesilip tekrar bağlanırsa da böyle olur !
Askerlik yıllarımda gece benzinli ford transit ile Tarabya tavernalarının önünden geçerken kontak kapatıp gaz verir sonra kontak açıp patlatma yapardım. Ümit Besen , Ferdi Özbeğen vb.. haklarını helal etsinler !

Yani çok basit bir öneri olacak ama distribütördeki buji sıralamasını iyice kontrol ettiniz mi?
Mutlaka çok zor değil bazen basit yerlerden de sorun olabiliyor da.

Kusura bakmayın konuyu açtım sonrada bakmayı unutmuşum herkese teşekkürler herkesin önerisini fikrini not aldım henüz bi sonuç yok çünkü tamire kalkışmadık ama önerileriniz değerli sanayiye gittiğimizde kontrol edilecek hepsi

Rica ederim.konunun sonunu getirmemiz daha sonra okuyacak,ayni sorunu olan arkadaslar icin klavuz olacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

problem egsoz manifolt contasıymış contayı delik deşik etmiş söküp yeni conta takıldı ve porblem çözüldü saat gibi oldu biraz daha sevdim şimdi aracımı :p

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri