Egzoz Konusunda Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cj5 ci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,385

cj5 ci

OIIIIIIIO
Yer
giresun
Merhaba arkadaslar cj5 aracimda 350 lik v8 makina var egzozlarim sagli solku cift cikis borular 51 susturucu sag sol 1 er ader ve ortada sustucular 30 cmlik yassi tip ici acik fakat giris tatafinda yildiz seklinde daralma var ve bu egzozla istedigim sesi alamiyorum anca tam gaz basinca ötüyor istedigim ses rolantide ve seyir halindeyken bayagi bi òtmesi bos egzoz yapmak istemiyor cok cirlak ve fazla cikiyor yuvarlak tip susturucu oneriyorlar gappa firmasinin sitesinde universal olarak yuvarlak 20-25 ve 30 cmlikleri mevcut yuvarlak olanlardan alsam bir cift seste artis olurmu yardimlarinizi bekliyorum

Etiketler
Ynt: Egzoz Konusunda Yardim

Abi bende denemeden bilemezsin. Bende headers - susturucu ve devamında headers ağzı genişliğinde boru ve egzost ucu var. Ben sistemi sökmeyi düşünüyorum, headerstan sonra yeni borular döşeyeceğim. istersen söktüğümü sana verebilriim. bendeki sesi iyi kötü biliyorsun.

sizin egzoz konusunda şikayetiniz nedir 1 haftadır nerdeyse tüm egzozcuları gezdim ve benim sorunumun borularımın 51 lik olması ve susturucudan sonra birden genişten dar boruya sesin çarpması ve boruda sesin kesilmesi yapılcak işlemler arasında ya el yapım susturucu ya düz boru yada komple 60lık olarak egzozların yandan çıkması en önemlisi susturucunun en arkada olmasıymış sizin sistemi az çok biliyorum ama detaylı görmek isterim

Hüseyin eksozları yanlara alma ,en güzeli arkaya alman vede kaynaksız tek boy boru yaptır , 60 lıkta da cok bağırır rahatsız olursun cok tatlı sekiz sesi istiyorsan 51 lik boru idealdir, susturucuya gelince borlanın ic yapısına netten bak onu yaptırabılır yada hazırını amazondan alabilirsin.
sitesindende sesleri dinle uygulamalı hangisini istersen alıver.

şuan zaten 51 lik ve arkada ama araçta lastik sesi tente ve rüzgar sesinden sesi alamıyorum istediğim ses rolantide ve seyir halindeyken uğultu şeklinde değil har har şeklinde susturucudan ziyade borulardaki kaynak bile etkiliyor sesi

boruda kaynak olmayacak benim sanzumanı indirirken kestiler arabanın sesi degistı o yüzden tekrardan degisegim boruları birde borular krom olacak

bakalım artık bu devirde doğru düzgün egzozcu bulmak zor çoğu hazırı takıyor olursa olur olmazsa parasına bakıyor şurayı şöyle yap dediğimde işinin kolayına kaçıyor olmaz deyip yapmıyor şu haline kimi boş boru yapalım dedi kimi katalitik konvertör içini boşaltıp yapalım dedi kimide el yapım susturucu borulardaki kaynak eğik büğük o yüzden sağ ile sol arasında azda olsa ses farkını hissedebiliyorum ama o konuya yorum yapan yok egzozcu kaynak oldumu kaçak yokmu tamam gerisi önemli deil onlar için

arkadan çıkan boş boruya ne diyorsunuz susturucusuz bu forumu takip eden okuyan yok sanırım kalakaldım uykumu kaçırıyor bu işler ;)

maslak sanayide iskender usta var,istedigin gibi kendi imal eder istedigin sesi verir guzelde parani alir randevu ile calisir :smiley: bise onun yanindan ayrilan emil var onada arama motorlarindan bak daha uygundur ikiside istanbulda iyidir.araziye girmiyosan eskiden vanali dediginiz sistem var 300-500 lira aracin durumuna gire bi yere takiyorlar eger manifolt sonrasi uygun yer varsa tak oraya iki tane guldur guldur ses gelsin :smiley:

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

memleket giresun işte o sıkıntı var mümkün olduğu kadarı ile düzgün işçilik ve uygun fiyat olması lazım zaten en pahalısı susturucu onu geçtim işçilik malzeme kayna boru v.s. aynı zaten ama burda işçilik yok kaynaklar yamuk eğri inceden kalına kalından inceye borular o yüzden arabadan soğuma sebebim sırf bu egzoz işi söküp başka susturucu taktırıyorum hazır düzeni bozuyorlar en büyük sebep teknik bilgili egzozcu olmaması üstün kötü yapıyorlar bildikleri tek kaynak işlemi malesef

o zaman flowmaster veya cherrybomb eksoz alip takicaksiniz katalitik vs iptal olucak.duz 51 boru ile ismini saydigim markalarin kazanlarindan kullanicaksin baska alternatifi yok.ucuz yollu bi kaynakci acsin manifolttan delik :smiley: 2 parmak giricek kadar bi yer acarsan yeter

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

konu hortladı sanırım hala kararsızız egzoz konusunda h pipe yani çift çıkış egzozu ortada birleştirmek ses ne derece etki eder egzozları yandan çıkarsak nasıl olur aynı susturucular ile yorumları bekliyorum

konuya çözüm bulunamadı nerdeyse civarımdaki tüm egzozcuarı gezdim kimi el yapım yapalım diyor fiyatı 400-500 diyor kimi boş egzoz yapalım diyor onunda sesine katlanılcak gibi deil yokmu tavsiye verebilicek birileri bukonuda?

konuda gelişme ; deneme yanılma yolu ile giderek bugün susturucuları söktürüp boş boru çektirdim sağlı sollu çift çıkış ve borular 51 lik oldu ses rolanti ve alçak devirlerde güzel ama yüksek devirlerde hem çirkin hemde aşırı düzeyde tavsiyeleri bekliyorum?

borlalar fiyat oldukça pahalı zaten konu açmamın sebebi ucuz yollu ve farklı alternatifleri değerlendirmek istediğim ses rolantide ve alçak devirde önceki kullandığım susturucularda tam tersiydi rolanti ve alçak devirler sessiz tam gazda ses vardı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri