El Yapımı Buggy Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ÖmerArıcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 109,840
Buda bizim aracimiz
20170121 171653
15hp loncin gokart motorlu ileri geri vites kutusu ve otomatik şanzıman

Etiketler

Selamın aleyküm abiler aranıza yeni katıldım bir iki seneden beri birtane buggy utv yapmayı pilanlıyorum bağzı araștırmalar yaptım ve șaside takılı kaldım terazisi düzgünlüğü konusunda kendim motorsiklet tamiri yapıyorum tek takıldığım konu șasi bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Ynt: El Yapımı Buggy Projesi

Sayın xkirpix, yukarıdaki alıntı yaptığım cümleleriniz hariç, tüm yazdıklarınıza katılıyorum. Bu projede, sağlıklı gitmeyen bir taraf vardı. Çünkü, imalat aşamasında yapılacak tüm yanlışlar yapılarak, bitmiş iş eleştirilere sunulmuştu. Aracın yerden yüksekliği, dingil açıklıkları, motordan tekerlere hareket aktarımı gibi birçok şu an için kullanım öncesi problem olarak görülebilen özellikleri var. Fakat tüm bunlara rağmen devam etmeliler. Çünkü, bu projeler hayallerinin peşinde koşanların projeleri. Bu projeleri yapanlar, geçmişin uslu değil, zeki ve haşarı çocuklarıdır. Hayat tecrübelerini de kendi deneme yanılma yoluyla kazanan insanlardır. Ne kadar uyarsanız da, sizi dinlemezler ve parmaklarını elektrik pirizine sokarak elektriğin çarptığını öğrenen insanlardır. Ve tanışmamamıza rağmen, sizin de aynı özelliklerde olduğunuzu düşünüyorum. Değilse, bu işlerde mantık aradığınız an, yapmaktan vazgeçersiniz...

Ömer arkadaşımız, baştan hesapsız başladıkları ve spontan gelişen bir proje için, tüm arkadaşlarımızın yaptığı doğru eleştirilere tahammül ederek, fakat lütfen bu eleştirilere dikkate alarak bence devam etmeli. Bu forumdaki sizin gibi tecrübeli arkadaşlarımızın, " olmaz " denilen bir işten, "olur" nasıl çıkarılabilir şeklinde, yönlendirmeleri olmalı.
" Pişmiş aşın yahnisi sert olur " demiş atalarımız. Bitmiş işin de eleştirisi o nedenle bu kadar sert oluyor.

Günlerdir böyle bir projenin yapımına vakti olmayan birisi olarak, arazi şartlarında kullanımı konusunda, yükseklik, güç ve denge konularında birsürü olumsuzluk görüyorum. Kafama yatmayan aktarım için, bir iki şey yazdım. Sizin yazınızı okuduğumda da, " bu tekerleri komple atsalar da, bu aracı tank gibi paletli bir araca çevirseler araziye çıkabilir mi " diye düşünüyordum.

Aslına bakarsanız, bu işin olup olmadığını görmek, bu işleri yapan insanlar için pahalı, fakat bizim için bedava bir tecrübe.
Fikirlerinizle olabildiğinizce yardımcı olun, izleyin ve keyfini çıkarın..

Saygılarımla.

Numan
Numan bey yapıcı ve teşvik edici yorumların için teşekkür ediyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.