Elektrikli Bisiklet

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DAYLIK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,837

DAYLIK

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Web
www.aytam.org.tr
Sevgili Dostlar, Motokaravanım arkasında taşımak için elektirikli bisiklet düşünüyorum. Bu konuda önerileriniz olabilir mi; yorum ve fikirlerinizi öğrenmekten çok memnun olacağım.

Etiketler
Ynt: Elektrikli Bisiklet

Eğer bisiklet tecih etmeyecekseniz küçük bir scooter daha uygun olmaz mı acaba? Hem Anadolu'nun neresine giderseniz gidin parça sorunu yaşamazsınız. Daha da önemlisi elektrikli bisikletten çok daha iyi performanslı bir araca sahip olmuş olursunuz...

Tabi sorun sadece ehliyet değil, bir de ruhsat ve plaka gerekliliği var. Ama herhalde 50 cc altında ehliyet ve ruhsat gerekmiyor, araştırdığımda size de sonucu bildireceğim.

Maalesef, bizim mobilet dediğimiz 50 cc altı motorlu bisikletler için de ehliyet ve ruhsat gerekiyor. Aksi takdirde trafik polisleri el koyuyorlar mobiletinize. Tecrübeyle sabittir, kuzenimin başına geldi. :smiley: Bu konuda hakkında da henüz bir yasa değişikliği yapılmadı ne yazıkki...

yol' Alıntı:
Eğer bisiklet tecih etmeyecekseniz küçük bir scooter daha uygun olmaz mı acaba? Hem Anadolu'nun neresine giderseniz gidin parça sorunu yaşamazsınız. Daha da önemlisi elektrikli bisikletten çok daha iyi performanslı bir araca sahip olmuş olursunuz...

Sedat'ın önerisine katılıyorum. Şöyle bir düzeltme yapayım, elektrikli scooter'lar geldi. Üstelik hafifler ve ehliyet, ruhsat gerektirmiyordu. Normalde benzimli diğer scooter'ların tamamı ehliyet ve ruhsat gerektiriyor.

Elektrikli scooter'ın detaylı anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.
http://www.motoaktuel.com/blog/index.php/biselect-elektrikli-scooter/yazarlar/hasan-alp-inan

Normal scooter alsanız bile çok formalitesi yok. Gidip bir sürücü kursunuza kayıt yaptırın. 150 YTL. Sonra da 1 yazılı, 1 uygulamalı sınav var. En zoru ehliyet için Trafik Şubesine gitmek. Oda bir kereliğine kuyruğa girmek anlamına geliyor. Onunda maliyeti 60 YTL civarı diye hatırlıyorum. Yani tek formalite sınavlara girmek ve trafik şubesine gitmeniz. Ancak bence kursa gitmişken eğitimlerine katılın derim. Sonuçta trafiğe çıkacaksınız.

scooter alırsanız hem plaka hem ruhsat hem ehliyet hem muayene hemde taşıt pulu sorununuz olur hemde camperde taşınması açısından ağır olur siz yinede elektriklisi üzerinde yoğunlaşın derim ben ama türkiyede kaliteli bir elektrikli scooter satılmıyor ki hep ucuz çin malları

herkeze slm ben elektiriklibisiklete bineceksem giderim motoralırım ama kalbimi seviyosam yani pedallı bisikletebinerim ben herkez böyle düşün mez ama benimfikrim böyle

baymineral' Alıntı:
Elektrikli bisiklet yerine iyi bir normal bisiklet tercih etmeniz daha iyi olur.
Etmez olurmuyum 10 ıl öncesine kadar enbüyük tutkum bisikletimdi hatta 10 yıldır kullanmamama rağmen bisikletimi saklıyorum kimseye veremiyorum. hafta sonları arabamın arkasına atsamda şöyle biraz ormanda dolaşsam diyorum fakat işyerindeki koşturmacanın verdiği yorgunlukla bisiklet kullanmak zor geliyor vazgeçim amaaaan yürüyüş yaparım deyip bisikleti yerinde bırakıyorum keşke o günlerdeki gibi olabilsem

bu da bir çözüm
yorulduğunda elktrik gücünden yararlanırsın belki pedal çevirirken şarj da ediodur

Ac bisiklet

baymineral' Alıntı:
Elektrikli bisiklet yerine iyi bir normal bisiklet tercih etmeniz daha iyi olur.
Katılıyorum. Sürekli pedal çevirmek istemiyorsanız da bence mobilet tarzı birşey alın derim. Saygılar.

buradan anlaşılıyor ki gelecek elektrikli motosikletlerin
http://www.motoaktuel.com/blog/index.php/elektrikli-mission-one-241-5-kms-yapti

Bu konudaki gelişmeleri takip eden, alan kullanan arkadaşlar, deneyimlerini paylaşabilirler mi?
Özellkle karavancılar için elektrikli bisiklet büyük kolaylıklar sağlayabilir diye düşünüyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri