En Büyük At Lastik Önerisi: 2011 Yeni Kasa 3k Gv

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hazerbaker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,491

hazerbaker

Ana Kamp
Merhaba,

2011 Model 3 Kapı Grand Vitara'm var. Üzerindeki lastikler 225/70r16.

Bu araca takabileceğim en büyük at lastik ebadı hakkında fikirlerinizi veya uygulama tecrübelerinizi rica ediyorum.

Teşekkürler...

Etiketler
Ynt: En Büyük At Lastik Önerisi: 2011 Yeni Kasa 3k Gv

Kimse cevap vermedi. Ben kendim cevaplıyım bari.

245/70r16 at lastik taktım. Sürtme yok, problem yok. Süper oldu. Tavsiye ederim.

Yakıt tüketiminde bir değişiklik oldu mu? Bende yeni lastik almayı düşünüyorum ancak endişelerim var. Sürtünme yok derken düz yolda bir sorun olmaz ancak engebeli arazide denediniz mi?

Teşekkürler,

Aracımda tüp var. Lastiklerden sonra son hesapladığım değer 22 kuruş oldu. Daha önce 25 kuruşun altına inmemiştim. Değerdeki azalmayı lastiklere bağlamıyorum ama en azından artış olmadığını söyleyebilirim.

Engebeli arazide ufak tefek denedim ama çok limitlerine indim diyemem. Herhangi bir sürtme olmadı. Zaten yükseklik açısından çok yeri var daha. Önler tam tur yaptığında içten sürtebilir belki, ama şimdiye kadar onu da yaşamadım.

Görüntü güzelleşmiştir. Güle güle kullanın.

Lastik enindeki artış yol tutuşa yararmış, frenleme iyileşirmiş ve lastik ömrü artarmış, buna karşılık yakıt yükselir ve içeri ses daha çok gelirmiş..( lastik sitelerinde yazan bilgi bunlar).

Önden arkadan birer resim görebilsek iyidi.

Öncesi ve sonrası şeklinde iki foto olsa hatta, lastik değiştireceklere iyi fikir verebilir.

Teşekkürler

Öncesinin fotoğrafını bulamadım. Sonrasını ekliyorum.

WP 20150121 0031

WP 20150121 0041

WP 20150122 0011

Lastiklerin büyütülmesine rağmen, araç bana hala çok alçak görünüyor ???

yan basamaklardan dolayı size alçak göründüğünü düşünüyorum, kendi aracım ile kıyasladığımda tekerleklerin merkezinin yerden daha yüksek olduğunu görebiliyorum.

Yeni lastikleriniz hayırlı olsun.

tylrdrdnist' Alıntı:
yan basamaklardan dolayı size alçak göründüğünü düşünüyorum, kendi aracım ile kıyasladığımda tekerleklerin merkezinin yerden daha yüksek olduğunu görebiliyorum.

Yeni lastikleriniz hayırlı olsun.
Yan basamağın ve etkisinin farkındayım, fakat araç buna rağmen, arazi araçlarına göre alçak bir yapıda. Dacia Duster bile bundan daha yüksek. Kaldıki Suziki bu katagoride çok daha köklü ve kaliteli bir araç. Bence daha yüksek üretilmesi gerekirdi.

Teşekkürler tylrdrdnist,

Önceki haline göre 1,5-2 cm civarı yükseldi diyebilirim. Yeni kasa vitaralar tam olarak arazi aracı değil zaten. Arazi özellikleri de olan şehir araçları bana göre. Yükseklik de bunu yansıtıyor.

Aracı normalde şehir içi kullanıyorum. Ayda iki üç kere dağa tepeye gittiğimde de beni yolda bırakmazsa bana yetiyor. Benim ihtiyaçlarıma göre ideal araç.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri