En İyi Araba Filmleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 142,432

En iyi araba filmleri?

• Kullanılan toplam oy
    46

KanyaK

wish me luck.
Web
www.kaanyakar.com
1 ) To Catch a Thief
2 ) A Man and a Woman
3 ) Bullitt
4 ) Tucker, the Man and His Dream
5 ) LeMans
6 ) Vanishing Point
7 ) Chitty Chitty Bang Bang
8 ) Ronin
9 ) Duel
10 ) Goldfinger

Evet bir internet sitesinde yapılan sıralama böyle. Tabi farklı yorumlar elbette vardır. Bence gezenbilir'inde bir en iyi araba filmleri listesi olmalı :smiley: ne dersiniz?

Benim aklıma gelenler şöyle;

-The Fast and the Furious
-2 Fast 2 Furious
-The Fast and the Furious: Tokyo Drift :smiley: tabiki ilk akla gelenler
-Yine "Ronin"
-Gone in 60 Seconds (Altmış Saniye= eleanor ve diğerleri)
-İtalian Job (İtalyan İşi= mini cooperlar bir harikaydı)
-Batman Begins (Bat Mobil bence muhteşemdi)
-Transporter 1 ve 2 (Abartıda olsa güzel sahneler mevcut)
-Taxi Serisi

Başka neler vardı? Vede en iyisi sizce hangisi?

-Benim favorim 60 Saniye
-

Etiketler
Ynt: En İyi Araba Filmleri

Blues Brothers.

Filmde harcanan Amerikan arabası miktarı neredeyse bu ülkedeki Amerikan sayısından fazla. Ayriyetten bir tür yol filmidir de. Neydi?

"It's 106 miles to chicago. W've got a full tank of gas and half a pack of cigarettes. It's dark and we're wearing sunglasses. Hit it!"

Evet..

YEVGENI' Alıntı:
Blues Brothers.

Filmde harcanan Amerikan arabası miktarı neredeyse bu ülkedeki Amerikan sayısından fazla. Ayriyetten bir tür yol filmidir de. Neydi?

"It's 106 miles to chicago. W've got a full tank of gas and half a pack of cigarettes. It's dark and we're wearing sunglasses. Hit it!"

Evet..

Ne tesadüf , tam da ben '' Blues Brothers '' CD'sini dinlerken. :smiley:

Fast & Furious zaten klasik olmış vaziyette ;D modifiye hastalığının başlangıcı nerdeyse 8)

The fast and the furious tokyo drift car of the day veilside rx 7 20060613025718361

normal_fast-and-furious-tokyo-drift-justin-lin-black-lucas.jpg

Gone in 60" de klasik araba şöleni hele o Eleanor yok muu? (mustang yani) :D ikiside süperrr
bu araba yada hız tutukusu ayrı bir olay zaten yalnız Fast&furious tokyo drift tek geçerim biliyorsunuzdur bütün sürücüler profesyonel kesinlikle DK hesabı ;D 8)

eleanor02_rs.jpg

Taxi serisi de güzel film ama hep Peugeot be fakat NY Taxi sıkı filmdi BMWler falan ;)..Bu arada yaza doğru Taxi4 geliyooorrrr:smiley: ;D

taxi2.jpg

bu arada başarılı bir çalışma olmuş KanyaK ellerine pcne netine sağlık ;)

Ya arkadaşlar aslında tamam "Amerikan Kası" Ford'du Chevrolet'ydi falandı filandı tamam güzeller ama. Ben 2 fast 2 furious ta şu makinaya bayıldım doğrusu. hele birde nfs'de modifiye ettikten sonra sadece "ileri ok" tuşuna basarak (vitesi zamanında atamamanız önemli değil) dragları kazanmanızı sağlaması bu araca bağladı beni :smiley:

2fast2furious_2003_img_1_grande.jpg

cd1.jpg

2%20Fast%202%20Furious_01.jpg

2_Fast_2_Furious.jpg

2%20Fast%202%20Furious_05.jpg

2%20Fast%202%20Furious_06.jpg

Nissan%20Nismo%20Skyline%20GT-R%20Z%20Tune%201%20-%20800x600.jpg

Hele birde prototipi varmış ::smiley:

Nissan%20GT-R%20PROTO%20Concept%202005%201%20-%201024x768.jpg

Ve bu makinenin arabam.com'dan test verileri;

Nissan Skyline GT-R
Nissan tarihindeki en iddialı modellerden birisi... ‘70’li yılların başında yollara çıkan GT-R’nin son jenerasyonu ‘99 yılında ‘R34 GT-R’ kod ismiyle satışa sunuldu. Arkadan çekişli otomobil modern bir şanzımana sahip. Böylelikle ihtiyaç duyulduğu anda motor gücü aktarımı 50:50 oranında ön ve arka tekerleklere paylaştırabiliyor. Araçta 2.6 litre hacminde 280 HP güç üreten bir motor kullanılıyor. Yarış versiyonlarının motor gücü 507 HP’ye kadar ulaşıyor.

Teknik özellikler
Motor hacmi: 2568 cc
Silindir adedi: 4
Maks. Güç: 280 HP - 6800 d/d
Maks. Tork: 392 Nm - 4400 d/d
Ağıtlık: 1666 kg
Son hız: 251 km/s
0-100 km/s: 5.2 sn

bu sayfa da galeri web site gibi oldu nerdeyse :D

nissan da güsel de bu araba da sıkı ama be birader ;) gerçi model ne pek çıkaramadım ama ;D adamı atıp benim süresim geldi izlerken bu arabayı

The fast and the furious tokyo drift 20060501051112887

:smiley: evet araştırdım ve araba her ne kadar supra'ya benzesede 1994 model mazda rx7 olduğunu buldum:smiley:
ama hakkaten iyi çalışmışlar üzerinde.

RX7 gençlik yıllarımın favorisiydi :D Ama öyle modifiye etmişlerki tanıyamadım :smiley: Kaa bey bu 94den daha yeni olmalı bence? Eski modellerde farlar göz kırpıyordu, bu ise "en fazla 6 yaşındayım" diye bağırıyor ;)

yol' Alıntı:
RX7 gençlik yıllarımın favorisiydi :D Ama öyle modifiye etmişlerki tanıyamadım :smiley: Kaa bey bu 94den daha yeni olmalı bence? Eski modellerde farlar göz kırpıyordu, bu ise "en fazla 6 yaşındayım" diye bağırıyor ;)
Bende kaynak sağlamdır sedat :smiley: filmin resmi internet sitesine girip, (yanlış hatırlamıyorsam ortada üstdeydi) arabaları keşfet'e tıkla sonra bu makinayı seç, tüm bilgileri yer alıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri