En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 230,446

Sizce En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    556

Etiketler

Ynt: En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

Hangi açıdan baktığınıza göre değişen bir konu. Offroad için Hilux, max konfor için Navara. Mitsubishi L200'de ise hepsinden var

Navara gösteriş aracı bence pek dayanıklı değil deniyor

arkadaşlar ben 2008 LE model navara kullanıyorum..cok ama cok memnunum ...bugüne kadar en ufak bir arıza ve problem yaşatmadı bana...konfor derseniz herşey mevcut binek arabaya değişmem...sadece ve sadece bakımını zamanında yaptırır vede yakıtını koyarsanız nereye isterseniz sizi oraya götürüyor... ;) ki arac sadece pikap olarak tasarlanmış yani fazla zorlanmadan (yol şarları acısından) ve ticari olarak kullanmak için üretilmiş ama ben tabiri caizse arabaya her türlü işkenceyi yaptım.yükseltme derseniz aşagı yukarı 13 inç yükseldi normal navara lar yanımda cocuk gibi duruyor...315 ebat lastiklerlerle tam bir dev...yan basamaklar şaseye baglandı alt taraf komple korumalı ....üstte ise 3000 lik hellal( 4 adet )ve 2 adet jeraskall mevcut...ön tampon arb ..üstünde vinç...içinde telsiz ...arka çeki demiri vs vs...daha ne isterseniz var ...ve arabanın halen sesi cıkmıyor... :D nereye istersem hangi dağ yolunu göstersem banamısın demiyor....acaba diğer markalar bu kadar işkenceye dayanabilirmi bilemiyorum ..ama zevkler ve renkler tartışılmaz derler diğer markalara da saygı duyarım..ben şahsen navara dan başka bir arac düşünemiyorum..artı servis ve yedek parça da gayet kaliteli....tabii diğer arkadaşlarıda dinlemek lazım derim ...yarın da olmazsa arabanın bir kac resmini buraya koyarım arkadaşlar fikirlerini söylerler.....tşk ler......şu anda koymuş olduğum resim eski bir resim yarın daha ayrıntılı resimleride atacağım...

04022010 003

artı arabanın defransiyelide yine arb kilit ...bütün işkenceler arabanın üstünde itina ile uygulanmıştır... ;)

Bülent bey canavarınızın orijinal hali ile ve modifiyeli halinin tüketim değerlerini öğrenebilir miyim?

İyi bildiğim bir konu değil bu. Bir şeyi merak ediyorum ancak; seçebilmek için, aynı ederdeki araçları kıyaslamak gerek derim. Listedeki araçların ederleri arasında epeyce ayrılıklar var bildiğimce; bu durumda yapılacak seçim, baştan yanlış olmaz mı?.. ;):smiley:

Cavid Sezen

bence bakımları zamnında yapılırsa bütün araçlar size uzun yıllar hizmet eder. Bu konuda tam sonuca varmak bence imkansız. Ancak marka bazlı tahminler yapılabilinir. Toyotanın arazi aracı üretiminde bir adım önde olduğunu düşünüyorum. Jeep in çift kabin pikabı olsaydı ya da land rover ın sonuç direk değişebilirdi. Ben isuzu d-max kullanıyorum günlük hayatımda çok memnunum. 2005 model bütün bakımları peryodik olarak serviste yapılmış. Hala tertemiz duruyor. Ama değişeceğim zaman toyota ya geçmek isterim gibi..

gezmen' Alıntı:
İyi bildiğim bir konu değil bu. Bir şeyi merak ediyorum ancak; seçebilmek için, aynı ederdeki araçları kıyaslamak gerek derim. Listedeki araçların ederleri arasında epeyce ayrılıklar var bildiğimce; bu durumda yapılacak seçim, baştan yanlış olmaz mı?.. ;):smiley:
Cavid Sezen
Fiyat farklılıkları markadan kaynaklanan piyasa farkı ve donanım özelliklerinden kaynaklanıyor. Teknik özellikleri açısından Chevy ve Tata'yı çıkartırsak araçlar birbirlerine yakın araçlar. Henem hemen aynı boyutlarda 4 silindir 2500cc 4x4 4 kapılı araçlar bu yüzden tercihte öne çıkan özellikler off road performansı (tenik özellikler, modifiye edilebilirlik), yol performansı (tüketim, konfor) ve maliyet (fiyat, vergi ve bakım giderleri, ikinci el satış değer kaybı) olacaktır.

Kendi aracım olduğu için söylemiyorum. Yukarıda saydığım kriterlere göre L200'ün artıları eksileri
+ Kilitli dif standart, Sağlamlığı tartışılmaz, Sessiz ve konforlu, karizmatik, Kasko bedeli saysinde vergi indiriminden faydalanabiliyor, Arazide zorda bırakmaz, modifiye etmek iseteyenler için seçenek çok
- Navara kadar lüks değil, Toyota kadar yüksek ikinci el değeri yok, özellikle yeni kasalarda bakım maliyetleri yüksek, eski kasa araçların motor gücü yetersiz kalabiliyor

Çift kabin olarak L 200 iyidir...

Arka koltukları rahat ve geniştir...
Bu açıdan diğer çift kabinlerin önünde yer alır...
mukayese edin...

100 euroluk bir powerpack le >175 hp güç ve >390 nm tork mümkündür
(Yaptım Oldu...) ;D

Az yakar...sağlamdır...fiyatı makuldür...

Navara için gerek arabayı alırkenken ki fiyatı olsun gerek aldıktan sonra yakıt masrafı olsun diğer tüm markalara göre farklı onun için L200 daha elverişli diyorum ve Mitsubishi nin pajero sunu kullandım sağlamlığı ve rahatlığı son derece memnun ediyor çift kabinde motor yetersiz kalıyormuş denemedim ama sonuçta arazi aracı olarak alıp arazide sağlamlığını kanıtlayan bir araç uzun yolda pasif kalabiliyor pajero öyle idi ve tek satış nedenim motor yetersizliğiydi L200 de eğer turbo olmasa hiç kullanılacak yeri olmazdı belki, içine bindiğinizde rahat etmek başka uzun rampa çıkarken belden üstünüzü dışarı sarkıtıp geçen navaraları seyretmek başka bi duygu
Kararsızım , Huzursuzum 4x4 süzüm sonuç olarak mutsuzum

şu an itibariyle en yüksek oyu toyota almış ama hiç yorum yok :D eeee toyota tabi fazla söze gerek yok.

günaydın arkadaşlar.... :smiley: dünde bahsettiğim gibi navaranın son hali işte bu... ;)

NAVARA OFF ROAD 002

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri