En İyi Döner Nerede Yenir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aycha Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 114
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 98,999

Etiketler

Ynt: En İyi Döner Nerede Yenir?

Türkiyede gerçekten nefis döner yapılıyor. Avrupada çeşitli ülkelerde memleket özlemi ile gerek Türk lokantalarında gerek yunan arap yerlerinde döner yedim. Ülkemidemizdeki dönerler ile alakası yok. Etin kalitesinden dolayı sanırım. En son frankfurtta türk lokantasında döner yedim.Bu kadar mı lezzetsiz bir et olur..

En iyi döner Mengen'de Yılmaz Restaurant ta yenir haftada iki gün yaparlar ama unutulmaz bir tadı olur

asmalı mescitte şahin lokantası var bence deneyin 45 senelik dükkan ve döneri çok iyi ama saat 14:00 den sonra maalesef kalmıyor bilginize :smiley:
ve sivas dönerini çok severim divriği de her gittiğimde yediğim bir yer var ama adını bilmiyorum :smiley: çarşıda ahşap doğramalı bir dükkan

suleymani' Alıntı:
Ankara'da eski garajlar da "peçenek lokantası" etlik gülhane hastanesine yakın öğle saati izdiham olur sıra beklersiniz yer olmayabilir,saat 14:00 oldumu kalmaz döner 1.5 porsiyon söyleyin...Hosta dönerine benzemez kendinizden geçirir,duble döner yeseniz sonra kalksanız siteler semtinde "Tiryakioğlu"na gitseniz bir duble döneride burda yemeniz garantidir ve bir daha canınız döner istediğinde sitelere gidersiniz... ;D

Gata sağlık personelinin yoğunlukla gittiği ve dışardan çokça müşterisinin olduğu bir yer.. Ankara döneri geleneksel olarak tırnaklı pide ile servis edilir.. ilgili yerin tek handikapı odun ateşinde değil LPG'de yapılması.. bu hali ile bile çok lezzetli ancak bir de odun ateşinde olsa yeme yanında yat kıvamında olur herhalde..

BTB_Wild' Alıntı:
Arad şehrinde açıyoruz . Detaylı bilgileri daha sonra burdan aktarırım : )

Romanya, belki çok uğranılan bir yer değil (özellikle karavancılar açısından) ama bilgi önemlidir. Buradan yapılan bir alıntı sayesinde, bakarsınız birgün restoranın kapısına, Gezenbilir sticker'lı bir araç yanaşıvermiş; olur mu olur, hoş birşey de olur hani!... ;) :smiley:

Adresi bekliyoruz, kolay gelsin!

Cavid Sezen

mrdnmz' Alıntı:
Haftaya kismetse cluj, timisora ve otopeni de olacagim. Adres belli oldu ise size de ugramak isterim acikcasi.

Merhaba . Malesef henüz açamadık salonumuzu . Şuan elimizde başka işler var ve salona vakit ayıramıyoruz :smiley: Teşekkürler bu ince düşünceniz için . Görüşmek dileğiyle ...

İzmir Çeşme Kale lokantasının döneri iyidir. Konakta Can döner lezzetlidir.

Ama ben çok lezzetli kuzu eti yemek istiyorum derse bir kişi, onu Balçova Termal otele giden yol üzerindeki sol kolda bulunan Oltu kebaba götürmek gerekir( yatık döner). Gene Çeşme çarşı içindeki İmren lokantasında da kuzu şiş enfesdir.

Köfte için Bodrum Sakallı yazılabilir ancak çok yıllar önce kale caddesi girişinde (sakallıda oradaydı o zamanlar) sabahları kahvaltıda köfte yediren Nasibin oğullarını unutmak mümkün değildir.

Merhabalar,
En iyi döner nerde yenir?
Çok doğru bir soru, bende birkaç yer önermiştim.Şaka bir yana Bursa haricinde belli yerlerde ve belli ustaların elinden çıkmış odun ateşinde pişirilmiş yaprak döneri çok sever ve yerdim, fazla değil bir defada 250 gr lık ardı sıra olarak dört parça halinde olurdu, hemde içindeki yağların yanına tepsideki biriken yağdan üzerine ilave olurdu.
Bursa'da ise sadece iskender yerim sanırın 3 veya 4. kuşak işletmeciden.
Şimdimi kesinlikle döner yemiyorum, sevgili doktorum yasakladı.İyikide yasaklamış zaten Çanakkale'de hiç bir yerde yapılan döneri beğenmedim yani benim döner yiyebilecek olduğum yer yok, doktorum iyiki yasaklamış hiç umurumda değil.Doktorumun Bursa'da gözü yok ya oraya gidince şırayla birlikte gelsin iskender hemde duble iki porsiyon.İster ye ister yanında yat, ben yerim.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Etlik eski garajlarda bir döner yiyinde döner neymiş öğrenin. Şimdiye kadar yediğiniz tüm dönerleri unutacanıza garanti veririm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.