En Kullanışlı Ve Sağlam Çift Kabin Hangisidir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hagurel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,352

hagurel

L200 Magnum 4x4
Yer
BOLU
Size göre en sağlam ve kullanışlı olan çift kabin hangisidir Nissan grubu motordan sıkıntılı deniliyor , arka sıradaki koltukların dar olmasıda can sıkıcı engenişi ford ranger gibi duruyor bana tavsiye edeceğiniz hangisidir ve modeli ne olmalıdır Nissanlarda 2000 model üstünde sürekli motor arızası çıkıyor tavsiye edeceğiniz araçlarda fiyat limiti 22000 tl navara ve emsallerini geçecez yani yardımlarınızı bekliyorum herkeze saygılar....

Etiketler
Ynt: En Kullanışlı Ve Sağlam Çift Kabin Hangisidir

4 çeker mi değil mi? Bende isuzu d-max var. 3,0 4x4 yakıt tüketimi ve otomatik vites uyumsuzluğuna rağmen memnunum.

navaraya epey bindim, güzel araç, hatta beklentilerinizin üstüne de çıkabilir (benim bindiğim en güzel araçlardan biridir diyebilirim, çünkü pikap ve beklentiniz kısıtlı ama uzun yolda 160-180 arası bile rahat gidiyor, sadece kar lastikleriyle bi çok 4x4 ün çıkamadığı yere çıktım ben de o araçları sürende şaşkın şaşkın bakıyorlardı (bunların hepsini arjkada özel kesilmiş 100-200 kg arası bir demir levha vardı)

mitsubishi l200 e de fena demiyorlar 2 sinede binip kıyaslamak lazım...buna binmedim..

Bende L200 otomatik var. Hem sessiz, hem konforlu, iç hacmiyle ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Arkada kilitli dif. mevcut. AT lastikle kullanıyorum. Kendisini kanıtlamış bir araç.

jeep' Alıntı:
4 çeker mi değil mi? Bende isuzu d-max var. 3,0 4x4 yakıt tüketimi ve otomatik vites uyumsuzluğuna rağmen memnunum.
Merak ettim, otomatik şanzumanda ne tür bir uyumsuzluk oluyor? Tüketiminiz litre olarak ne kadar?

rastgele diyelim bilgilendiren arkadaşlara teşekürler

4X4 olacak araç arkadaşlar ama bahsettiğiniz navaralar falan fiyatları çok yüksek fiyat sınırlaması 22000 lira olsa hngi çift kabini tercih edersiniz

CİNCİN' Alıntı:
Bende L200 otomatik var. Hem sessiz, hem konforlu, iç hacmiyle ilgili bir sıkıntı yaşamadım. Arkada kilitli dif. mevcut. AT lastikle kullanıyorum. Kendisini kanıtlamış bir araç.
Merak ettim, otomatik şanzumanda ne tür bir uyumsuzluk oluyor? Tüketiminiz litre olarak ne kadar?

Motor sesini içeriye o kadar çok alıyor ki, vites değişimlerini çok net anlıyorsunuz. 1. vitese 2.viteste iken çok zor geçiyor, neredeyse dip gaz yapmak zorunda kalıyorum. Manuel vites olsa 100 km de 2 litre az yakar belki. Yakıt tüketimi şehir içi 12 litre, ş.arası 100 km sabit hızla 9 litre den hiç düşüremedim. Yazın klima ile şehir içi sportif kullanımda 14 litreye kadar çıkardığım oldu ;D

jeep' Alıntı:
Motor sesini içeriye o kadar çok alıyor ki, vites değişimlerini çok net anlıyorsunuz. 1. vitese 2.viteste iken çok zor geçiyor, neredeyse dip gaz yapmak zorunda kalıyorum. Manuel vites olsa 100 km de 2 litre az yakar belki. Yakıt tüketimi şehir içi 12 litre, ş.arası 100 km sabit hızla 9 litre den hiç düşüremedim. Yazın klima ile şehir içi sportif kullanımda 14 litreye kadar çıkardığım oldu ;D
Şanzumanı bir gösterin bence. Motor sesi izolasyonla alakalı konu. Yakıt tüketiminiz ise bence gayet normal. Benim aracım 2.5 lt ve güç olarak çok daha aşağıda olmasına rağmen uzun yolda 8.5 lt yakıyor. Bu yaz AT lastik ve klima ile bu rakamı da göremedim ya hadi neyse :-\
Daha bugün mazot aldım 100 km 11 lt yakmışım şehir içinde

Şanzımanın yağını değiştireyim dedim. Belki kalitesi bozulmuştur diye. Serviste yağı değişmeyeceğini söylediler. Çok şaşırdım. Diğer cj ile çok uğraştığım için d.max ın derinliklerine inemedim. Ama 2 den 1 e geçmediğinde L ye atıyorum manuel olarak :smiley: 3,0 motor için güçlendirecek ya da daha hızlı devirlenmesini sağlayacak çözümler arıyorum. Chip uyguluyorlarmış %30 filan güç artışı oluyormuş. Sanırım motor içi basıncı değiştiriyor. Bilginiz var mı bu konuda ..

CİNCİN' Alıntı:
Cihat bey aracınız güzelmiş eğer resimdeki araç ise hemde otomatik diyosunuz insan daha ne arar bende böyle bişey arıyorum ama takalı olması lazım daha bulamadım varmı bildiğiniz biryerde sizin araçtan

Hakan bey merhaba, sahibindende bir kaç tane vardı. Ben kilometresi düşük bulmak için epey aradım, sonunda geçen sene bulabildim. Kullanım amacınız aşırı offroad yapmaksa hilux derim ama benim gibi hobi amaçlı kullanacaksanız L200 makul bir tercih
Şu linki inceleyin dilerseniz.
http://www.sahibinden.com/search.php?b[detay_277_min]=2000&b[detay_277_max]=2006&b[detay_279][0]=33625&b[detay_10122]=1&b[country_id]=1&b[city_id]=0&b[lrt]=1&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[pricecurr]=1&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=12062&c=12062&search_result_page_limit=20]http://www.sahibinden.com/search.php?b[detay_277_min]=2000&b[detay_277_max]=2006&b[detay_279][0]=33625&b[detay_10122]=1&b[country_id]=1&b[city_id]=0&b[lrt]=1&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[pricecurr]=1&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=12062&c=12062&search_result_page_limit=20

Linkin olduğu satırı tamamen kopyalayıp tarayıcıya yapıştırın

Bu başlığın bir ankete ihtiyacı var diye düşündüm :smiley:) http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=63326.new#new

herkese saygılar;
2007 model ısuzu d max kullanıyorum 3.0 litre 4*4 ve otomatik, bundan önce 2006 nissan country , l200 magnum, ford ranger sahibi oldum ve gerçekten ısuzu'yu çok beyendim. İşim gereği 2 hafta'da bir beyşehir üzümlüye seyahat ediyorum istanbul'dan ve üç araçım ile'de birçok defa bu yolu gittim, kar, bozuk yol,vs.. hiçbir aracım tık demedi hepsi güzel arabalar ancak ısuzu ile bozuk yolda araba'nın içinde tık ses yok ve gerçekten sürücüsünü hiç yormayan bir araç. yukarıda ısuzu sahibi bir arkadaşım var ona yardımcı olmak adına bir kaç önerim var; 1. yetkili servisinde bp'nin 15w-40 madeni yağını koyuyorlar bu arabaya malesef, sana tavsiyem castrol heavy duty enduron tam sentetik 10w-40 koy ve sesin yarı yarıya azaldığına kendin şahit ol. 2. ise bmw ve audı firmaları'nın 1600 kg üstü araçlarına kullandığı şanzıman ile aynı marka şanzıman var aracın üstünde ve ben şunu net söyleyebilirim ki patronumun 2008 7.30d bmw si ile aynı vites değiştiriş tepkilerini yaşıyorum(tek fark sürat :smiley: ) belki sizlerin başını ağrıttım ama ben otobüs sahibi iken 1 yılda 300000 km'den fazla yol yapardım ve dizelciliğime güvenirim ki sizi temin ederim Isuzu markası mekanik olarak hafif ticari sınıfında kesinlikle rakipsizdir. hepinize saygılar diliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR