En Sevdiğiniz Kayak Merkezi Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,699

En Sevdiğiniz Kayak Merkezi Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    248
Ynt: En Sevdiğiniz Kayak Merkezi Hangisi?

Bana göre en iyi kayak merkezi Palandöken. Pistleri dik ve uzun. Ancak fırtınalı günlerde kayak yapmak olanaksız. Kartalkaya da aynı şekilde çok sevdiğim kayak merkezlerinden biri. Hava elverişsiz de olsa kaymak mümkün. Kayak pistleri (Kartal Otel'de) her zaman bakımlıdır. Kar kalitesi iyidir. Uludağ, lodos olmadığı zaman gerçekten muhteşemdir. Her seviyede kayakçıya hitap eder. Özellikle yeni açılan 2. bölgedeki Maden Telesiyeji çok iyidir. Yer yer off-pist kayma olanağı da vardır. Bu arada forumda yeniyim. Tüm kayak severlere selam olsun. Bolkarlı günler dilerim :smiley:

Etiketler

Mart 2010 'da Palandokendeydım cok begendım,pıstlerın cok uzun olması super,hava acık oldugu zaman mutlaka Ejder Tepesıne cıkılmalı..

sivil hayatta hiç kayak merkezine gitmedim sarıkamış pistinde askeri bir eğitimde kaymıştım.Sarıkamıştaki karın kalitesini zaten herkez biliyor.Bursalı bir arkadaşım vardı, demişti ki telesiyejlerin kalitesi uludağda ki kaliteden iyi.

arkadaslar turkiyede yazin kayak yapilacal yerler var mi eger,yoksa hangi avrupa ulkelerinde yapilir ve bu yerlere nasil ulasilir?

merhabalar,
kartalkayada askeri misafirhane varmıdır? bilgisi olan varsa ve cevaplarsa bana çok yardımcı olacak, teşekkürler.

yeni açılan pistleriyle sarıkamış'ı şiddetle tavsiye ederim.Kayak yapmayan arkadaşlarda zirvede şömine yanında sıcak çaylarını içebilirler.Sarıçam ormanları arasında ço güzel bir yer

palandöken oldukça güzel erciyesde pist eğimi uzunluğu yönünden favorilerimden

yanlış anlamayın ama, Türkiye'de kayak merkezi anlamında ciddi bir hata yapılıyor. Bir kere konaklama yerini dağın zirvesine yapıyorlar, oraya ulaşım başlı başına problem, oysa Avrupa'da yapıldığı gibi konaklama yerleri makul rakımlarda, kayak yapılacak yerler ise dağların daha geniş alanlarına yayılsa ve konaklama yerinden kayak yerlerine ilk etapta Gondol tarzı daha fazla yolcu taşıyan kabinlerle yapılsa çok daha iyi olur. Örneğin Kartalkaya için konaklama yeri Sarıalan yaylası, kayak alanları ise zirve ile Sarıalan yayalası arasına yapılsa hem daha uzun pistlere sahip oluruz hem de daha fazla yükseğe araçla ulaşım gerekmez.

Yusuf Yalçın' Alıntı:
yanlış anlamayın ama, Türkiye'de kayak merkezi anlamında ciddi bir hata yapılıyor. Bir kere konaklama yerini dağın zirvesine yapıyorlar, oraya ulaşım başlı başına problem, oysa Avrupa'da yapıldığı gibi konaklama yerleri makul rakımlarda, kayak yapılacak yerler ise dağların daha geniş alanlarına yayılsa ve konaklama yerinden kayak yerlerine ilk etapta Gondol tarzı daha fazla yolcu taşıyan kabinlerle yapılsa çok daha iyi olur. Örneğin Kartalkaya için konaklama yeri Sarıalan yaylası, kayak alanları ise zirve ile Sarıalan yayalası arasına yapılsa hem daha uzun pistlere sahip oluruz hem de daha fazla yükseğe araçla ulaşım gerekmez.

Son derece doğru. Aynı durum Kartepe için de geçerli.

Türkiye'nin tartışmasız en iyi kayak pisti Sarıkamış'tır.

Ankette Uludağ ve Kartalkaya'nın çıkması normal çünkü insanlar daha çok bu pistlere gidiyorlar. Sarıkamış'ı da bir kere gören başka yere gitmek istemiyor.

Gerek kristal kar kalitesi, gerekse ağaçlar içinde ormana girerek bol kar keyfi Sarıkamış'ı Türkiye'de eşsiz kılıyor.

kartutkusu.com kayak kulubu olarak 4 senedir aralıksız olarak Sarıkamış'a tur yapıyoruz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri