Engelli Için Ticari Veya Panelvan Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan borayeris Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,517

borayeris

Yeni Üye
Yıllardır satın aldığımız araçlar station wagon oldu çünkü tekerlekli sandalyem katlanan tipte idi.

Geçen sene akülü sandalye aldım. Otto Bock B500. Rampa ile içine girebileceğim bir araç bakıyorum.

Bu akülü sandalyede otururken kafamın tepesinin yerden yüksekliği 115 cm. Öndeki ayak bastığım yerden arkadaki devrilme önleyici çubuklara kadar olan uzunluk 120 cm. En 68 cm.

Aslında elimdeki Toyota Auris Touring Sport'u satıp sıfır Toyota Proace City almayı çok istedim ama Toyota'ya gidip ölçtük, araç içi yerden tavana 118 cm. Alsam en ufak kasiste kafayı tavana çarparım.
S2

Bu yüzden ana arabayı satmayıp 2'nci el Doblo/Kango veya Transpoter/Caravelle/Trafic/Transit almayı düşünüyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Etiketler
Doblo tipi ve Transporter tipi arasında kararsız kaldıysanız; ihtiyacınız yoksa gereksiz yere Transporter tipini almayın.

Transporterlar daha ağır, daha uzun, daha geniş ve daha yüksektir. Bu yüzden motoru da, şasesi de daha güçlüdür; 2000cc ve daha fazlası. Bu da yakıt tüketimi Doblo'ya göre daha fazla demek. Mtv'si de fazla olur.

Uzun olduğu zaman şehir içinde kullanımı, park etmesi de daha zordur.

Doblo'nun yüksek tavanlı versiyonları var, muhtemelen biliyorsunuz ama örnek vereyim.

Sonuç olarak, Transporter tipini içinde gecelemek veya kamp yapmak için kullanmayı düşünmüyorsanız ve Doblo yükseklik anlamında işinizi görüyorsa daha büyüğüne geçmenizi tavsiye etmem.

Doblo tipi ve Transporter tipi arasında kararsız kaldıysanız; ihtiyacınız yoksa gereksiz yere Transporter tipini almayın.

Transporterlar daha ağır, daha uzun, daha geniş ve daha yüksektir. Bu yüzden motoru da, şasesi de daha güçlüdür; 2000cc ve daha fazlası. Bu da yakıt tüketimi Doblo'ya göre daha fazla demek. Mtv'si de fazla olur.

Uzun olduğu zaman şehir içinde kullanımı, park etmesi de daha zordur.

Doblo'nun yüksek tavanlı versiyonları var, muhtemelen biliyorsunuz ama örnek vereyim.

Sonuç olarak, Transporter tipini içinde gecelemek veya kamp yapmak için kullanmayı düşünmüyorsanız ve Doblo yükseklik anlamında işinizi görüyorsa daha büyüğüne geçmenizi tavsiye etmem.
Teşekkür ederim.

Başka fikri olan?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR