Epoksi Reçine

 • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karavancı Tarih:
 • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
 • Cevaplar 2
 • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,037

karavancı

Serdar
Mesajlar
55
Tepkime puanı
3
Yer
Antalya
Kendi teknesini karavanını yapanlar,tamir edenler için Dow ürünü epoksi reçine.
Ürün çift karışımlıdır 3/1 oranında kullanılır.Yapıştırma ve izolasyon kabiliyeti mükemmeldir.
Bir kilo fiyatı 28 tl dir.

Serdar
0 538 457 03 60
 

Etiketler

Bordo Kalem

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Mekanların dekorasyonları için zemin baş rolde sayılabilecek bir unsurdur. Zemin kaplamalarında kullanılan renk ve malzemeler mekanlarda sıcak, modern, şık veya sade görünümler oluşmasını sağlar. Zeminler kalabalık insan trafiğine ve türlü dış etkenlere (su, asit) maruz kalabilmektedir. Bu nedenle dış etki ve aşınmalara karşı dayanıklı bir yapı oluşturmak için zemin kaplama uygulamalarına başvurulmaktadır. Bazı zeminlerde ısı kaybını önlemek ve gürültüyü azaltmak da mümkündür. Bazı zemin kaplamalarının içerdiği katmanlar sayesinde daha sessiz ve daha sıcak ortamlar oluşturmak mümkündür. Zemin kaplamaları ticari alanlar, iş yerleri, otoparklar, spor sahaları, parklar vb. birçok alan için değişiklik gösterebilir. İç ve dış mekanlarda ve yoğun trafik alan alanlarda zemin kaplama özellikleri önemlidir. Çağrı zemin olarak çeşitli zemin kaplama hizmetleri sunuyoruz. Zemin kaplama çeşitlerini sıralayacak olursak,
Zemin Kaplama Çeşitleri
Epoksi Zemin Kaplama
PVC Zemin Kaplama
Poliüretan Zemin Kaplama
Pandomo Zemin Kaplama
Akrilik Zemin Kaplama
EPDM Tartan Zemin Kaplama
Agrega Doğal Taş Zemin Kaplama
Zemin kaplama çeşitlerinden bir kısmı iç mekanlar için oldukça uygunken bir kısmı da dış mekanlar için oldukça uygundur. Dolayısıyla zemin kaplama çeşitlerini detaylıca incelemek gerekmektedir
Epoksi zemin kaplamalar, reçine esaslı parlak camsı görünümde zemin kaplama malzemesidir. Epoksi zemin kaplama su geçirmezdir. Dayanıklı bir yapıya sahiptir ve tozumayı engeller. Ağır yükleri taşıyabilen bir zemin kaplama çeşididir. Üç boyutlu görünüm oluşturacak şekilde de uygulanabilmektedir. Ekli yapıda değildir. Tek parça halindedir. Epoksi zemin; evlerde, ofislerde, ticari alanlarda kullanıma uygundur.Epoksi zemini düz ve pürüzsüz yapıda uygulamak ustalık istemektedir. Alanında uzman ve tecrübeli ekiplerle çalışmak zemine kalite katacaktır. Çağrı Zemin olarak 11 yılı aşan deneyimimizle zemin kaplama sistemlerini mekanlara taşıyoruz. Epoksi zemin kaplamanın bazı türleri vardır. Bunlar; self levelling epoksi zemin, tekstürlü epoksi zemin ve mikrobeton zemidir. Ayrıca epoksi zemin boyama olarak sayılabilen epoksi coating de eklenebilir.
Poliüretan zemin kaplama, güçlü yapışma özellikli, iki bileşenli elastik yapıda bir zemin kaplama sistemidir. Kapalı spor sahalarında kullanılabilir. Poliüretan zemin kaplamalarının temizliği oldukça kolaydır.
PVC zemin kaplamalar vinil zemin olarak da bilinir. PVC zemin kaplamalar polivinil klorür içeren zemin kaplamalarıdır. Rulolar ve karolar şeklinde uygulanabilir. Kısa sürede birçok alanı kullanmak mümkündür. Kendi içerisinde de birçok çeşidi vardır. Gürültüyü azalmak için akustik zemin kaplama çeşidi tercih edilebilir. Çağrı Zemin PVC zemin kaplama çeşitliliğine sahiptir. Homojen PVC Zemin Kaplama , Heterojen PVC Zemin Kaplama Yoğun elektriğin kullanıldığı alanlar için ise kondaktif iletkenli zemin kaplamaları mevcuttur. Spor alanları Spor PVC Zemin Kaplama kullanılabilir. Gürültüyü önlemek için ise Akustik PVC Zemin Kaplama tercih edilebilir. Linolyum PVC Zemin kaplamalar da bir çok alan için uygundur. Kolay uygulanabilirliği açısından ise Lüks Vinil PVC Karo tercih edilebilir.
Pandomo zemin kaplama, çimento esaslı olup mineral yağlarla cilalanmıştır ve 5 – 10 mm kalınlığındadır. Saten dokusu olmasına rağmen aşınma dayanımına sahiptir. Pandomo zemin kaplamadaderz dolgusu bulunmaz, tek parça halinde zemin kaplamadır.
Akrilik zemin kaplamaları hijyenik, kolay temizlenebilen spor saha zemin kaplama türüdür. Akrilik zemin kaplama dış etkenlere karşı dayanıklı olması ve kaydırmazlık sağladığı için spor sahalarda yaygın olarak tercih edilir. Sporcular için saha performansı sağlar. İki çeşidi vardır. Bunlar Acryflex-T Cushion Sistem ve Acryflex-T Standart Sistemdir. Acryflex-T Cushion Sistem ile Acryflex-T Standart Sistem katman yapısı olarak farklılık göstermektedir.
Epdm tartan zemin, granül kauçuk içeren sentetik bir spor saha zemin kaplama sistemidir. Çocuk oyun alanlarında, atletizm pistleri gibi alanlarda kullanılır. Epdm Tartan Zemin, sprey ile veya sandviç sistem zemin ile uygulanabilir.
Agrega doğal taş zemin kaplama, kum ve çakıl karışımı olan agregayı kullanarak yapılan bir zemin kaplama sistemidir. Agrega doğal taş zemin kaplama sağladığı doğal dekoratif görünüm ile peyzaj düzenlemelerinde tercih edilen bir zemin kaplama çeşididir.

Epoksi Zemin kaplama sistemlerinin faydaları nelerdir?

 • Epoksi zemin kaplama uygulamaları sayesinde zemin çatlaklarından, kimyasal maddelerden, nemden, rutubetten ve diğer dış tahribatlardan korur.

 • Epoksi zemin kaplamalarında var olan renk seçenekleri dekorasyon fikirlerini çeşitlendirir.

 • Epoksi zemin kaplamalar sayesinde temiz ve ferah bir görünüm yakalanabilir.


 • Epoksi zemin kaplamaları parlaklık ve desenlerini uzun süre koruyabilmektedir.


 • Epoksi zeminile kaplanan zeminlerin temizlenmesi rahattır. Lekeler, yağ ve kir kolay temizlenmektedir.


 • Endüstriyel zemin kaplamaları ayrıca doğada yangına dayanıklı kaplama çeşitlerini de içerir. Bu sebeple yangın anında yardımcı olur.


Çağrı Zemin olarak doğru zemin kaplama tekniklerini uygulayarak memnuniyeti önemsiyoruz. Zemin kaplamalarında genel olarak önemli bazı kısımlar vardır. • Öncelikli olarak zemin kaplaması yapılacak alanın incelenmesi gerekir. Zeminin kaplamaya uygun olduğunu anlayabilmek, herhangi bir alanı atlamamak ve herhangi bir desen uygulanacaksa desen planlamasını yapmak için ön hazırlık aşaması atlanmamalıdır. Zemin kaplaması bazı ağırlıklara maruz kalacak ise bu ağırlıklar hakkında bilgi almak gerekir. Bu ön aşamaları önemsememek zemin kaplamasından beklenen memnuniyet oranını düşürebilir. Çağrı Zemin istediğiniz taktirde zemin kaplaması yaptırmak istediğiniz mekana gelerek zemin keşfi yapmaktadır.

 • Epoksi zemin kaplaması yaptırılmaya karar verildiğinde ön araştırma yapılması tavsiye edilir. Tüm zemin kaplama sistemlerinin katman yapıları, özellikleri ve kullanım alanları araştırmalıdır. Sayede pişmanlık duygusunun önüne geçilebilir.

 • Zemin kaplama uygulamalarına başlamadan önce zeminin kuru ve temiz olması gereklidir. Ayrıca rutubetli alanlara da çözüm üretmek gerekir. Çağrı Zemin olarak zeminlerinize çözüm önerileri ile geliyoruz.

 • Epoksi zemin kaplamave PVC zemin kaplamalarında zemin düz olmalıdır. Bu sebeple zemin astarı kullanılmalıdır.

 • Zemin kaplamalarında kaliteli malzeme kullanmak sonraki süreçlerde zorluk yaşanmaması için önemlidir.

 • Zemin kaplama işlemleri için alanında uzmanlaşmış ve tecrübe sahibi bir ekipten yardım alınabilir. Bu riskleri oldukça azaltacaktır. Çağrı Zemin profesyonel ekibi ve 11 yılı aşkın tecrübesiyle zemin kaplama sistemleri sunuyor.
 
Son düzenleme:

Bordo Kalem

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Ev dekorasyonu için fikir arayanların birçok farklı tercihi olabilir. Zemin konusundan sonra bahsetmek gerekirse ev dekorasyonları söz konusu olduğunda sade tasarımlar kadar tarzınızı yansıtan tasarımları da tercih edebilirsiniz. Ev dekorasyonunda içerisinde saksıların vb. eşyaların bulunabileceği dekoratif raf tercih edilebilir. Konfor sağlayan sehpa modellerine yönelirken aynı zaman ev dekorasyonu ile bütünlük sağlayabilecek modeller tercih edilebilir. Koltuklarınız üzerinde yer alacak koltuk örtüleri de son zamanlarda karşımıza çıkan diğer seçeneklerdendir. Ayrıca yapay çiçeklerle de ev dekorasyonu renklendirilebilir. Tasarıma yoğunlaşıp bazı ihtiyaçlar atlanmamadır. Örneğin, ayakkabılık, mutfak gereçleri gibi. Ev dekorasyonunuzu ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak ve birbirine uyumlu parçalar seçerek tamamlayabilirsiniz.

Düğün paketleri ile ev dekorasyonu yapılabilecekken, gençler için genç odası takımları ve gardrop ve zigon sehpalar oturma grupları ve şifonyerler ile ev dekorasyonun da yenilik yakalanabilir. Alandan tasarrufun sağlaması gereken dekorasyonlarda köşe takımları tercih edilebilir. Salonda, yemek odası veya yatak odası tasarımlarında aynalı konsol kullanılabilir. Salon için ayrı ayrı parçaları seçmek istemezseniz tercihinizi salon takımlarından yana kullanabilirsiniz. Tv üniteleri, oturma grupları ve şifonyerler ile farklı düzenlemeler yapabilirsiniz. Misafirleriniz ya da kendiniz için bazalar ve baza başlıklarına ulaşabilirsiniz. Yemek odaları için yapılacak dekorasyonda yemek odası takımı, mutfak masa takımları incelenebilir. Takım halinde tercih edilmezse ayrı ayrı satılan sandalye ve masalar da ihtiyacı karşılayacaktır. Berjerler, tv üniteleri (veya tv sehpaları)ile farklı köşe tasarımları oluşturulabilir. Genç odası takımlarına ayrı bir parantez açacak olursak genç odası takımları şeklinde alınabileceği gibi gardrop, şifonyer, baza, çalışma masası ayrı bir şekilde de ihtiyaca yönelik tercih edilebilir. Genç odası takımları ise çalışma masası, kitaplık vb. ürünlere ek olarak bebek odası takımı da içerebilir. Yatak odası için yapılacak dekorasyonlarda da bazı yönleriyle genç odasına benzerlik gösterir. Komodin, şifonyer ve gardrop gibi ürünler yatak odası takımı ve genç odası takımında yer alabilir. Yatak odası takımları karyola başta olmak üzere boy aynası, puf vb. ürünleri de içerebilir. Uyku ürünleri olarak adlandırılan ürünler ise alez (yatak koruyucular), yastık, baza yatak setleri, uyku setleri vb. şekilde devam ettirilebilir. Sadece ev içerisinde değil bahçe için de dekorasyon yapmak mümkündür. Bahçelerde kullanılan ürünler dış ortam şartlarına karşı biraz daha dayanıklıdır. Bahçeler için tercih edilen mobilyalar bahçe mobilyaları olarak adlandırılır. Bunlar çay setleri, koltuk, masa gibi ürünler olsa da ek olarak salıncak gibi farklı ürünler de tercih edilebilir. Ayrıca outlet ürünler ile uygun fiyat seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Outlet ürünler de kendi içerisinde yemek odası takımı, gardrop, karyola ve şifonyer gibi ürünler içerebilir.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
101,611
Mesajlar
1,495,015
Kayıtlı Üye Sayımız
170,005
Kaydolan Son Üyemiz
renkiblade

Çevrimiçi üyeler

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst