Erba 3.75 Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hanvan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 224
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,395

Etiketler
Öncelilke seçiminiz hayırlı olsun. Güzel günlerde keyifle kullanın.
Ancak, 7 kwa 220 volt ani su ısıtıcısı çok pahalı değil mi?

Benim her iki karavanımda da kullandığım bir üründü ve fiyatı daha makul sanırım;

Bu linki örnek olsun diye paylaştım, üstelik emsallerine göre pahalı da sayılır.
Teşekkür ederim. Bu açıdan bakınca dediğiniz doğru fiyat fazla gibi. Ama bilgim yok ben taktırmadığım için detayını sormadım.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Termosifon ve sofben fiyatları piyasanın üzerinde gibi düşünmeyin. Çünkü onun montaj ücreti ve çekilecek tesisatı da bu fiyatın içinde.

Yeni sipariş verenlere hayırlı olsun tekrardan.

Merhaba 6 aylık bakınmalardan sonra bende erba 3.75 siparişi verdim fiyat olarak uygun olması güneş paneli dahil ranzasiz olması ve içinin ferah görünmesi en önemlisi banyonun geniş olması ile dikkatimi çekmişti Nisan teslim tarihi verdiler seneye İnşallah gezilerimize başlayacağız standart donanım olarak telefonla sipariş geçtim fakat teslim tarihine yakın opsiyonları konuşacağız aklımda aküyü çift yaptırmak var.Distan kasetli tuvalet isterim bütçe durumuna göre ilerleyen zamanlarda düşüneceğim vabesto 4500 fiyatı şu an erba ya yaptirabileceklerim bunlar teslimden sonra 1000 watt tam sinus invertor gazlı sohben ve alko stabilizatorlu çeki demiri takacağım (onlar knot takiyormus) gazlı sohben seçeneği olsa süper olacakti kamping karavanciligi dusunmedigim için elektrikli sohben bana uymaz umarım güzel gezilerimiz ve gezi dostlarımız olur
Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Normalde kullanılan portatif tuvaletin markası modeli nedir? Kasetli tuvalet konusunu bende düşünüyorum ama acaba banyo alanı kaça kaç acaba portatif tuvalet zaten dar olan alanda banyo yaparken dışarı çıkarılabileceği için daha ferah bir ortam sağlaması bakımından daha avantajlı olabilir mi? 20 litre hemen dolacak bir hacim mi taharet kullanımı sebebiyle iki yetişkin bir çocuk yaşanan bir karavanda her gün boşaltmak gerekir mi?

Dolmasa bile hergün boşaltmak gerekir
Yoksa koku olur

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konulan kimyasal ile 4-5 gün herhangi bir koku oluşmadığı söyleniyordu bu yanlış bir bilgi mıdır?

Karavana biniyorsanız bir zahmet tuvaletinizi hergun boşaltın. Ben çok tembelim, yapamam diyenlerin önce kiralama yapmaları gerekir.

Günlük boşaltma benim öncelikli sorum değil özellikle merak ettiğim şey neden kasetli tercih sebebidir? yada portatif tuvaletin bu dar alandaki kullanımının artı ve eksileri nedir? kasetli olduğu zaman tuvaleti sabitlemiş oluyoruz ama diğer taraftan kaset daha kolay ayrılıyor. Portatif tuvalet ise daha yetersiz ve konforsuz gibi görünüyor ama bu portatif kullanımının hissedilen bir artısı var mı? Erba karavana konan portatif tuvalet doğru bir seçim mi yoksa sadece maliyeti düşürmek için kullanılan bir tercih midir?

Son düzenleme:

Bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Normalde kullanılan portatif tuvaletin markası modeli nedir? Kasetli tuvalet konusunu bende düşünüyorum ama acaba banyo alanı kaça kaç acaba portatif tuvalet zaten dar olan alanda banyo yaparken dışarı çıkarılabileceği için daha ferah bir ortam sağlaması bakımından daha avantajlı olabilir mi? 20 litre hemen dolacak bir hacim mi taharet kullanımı sebebiyle iki yetişkin bir çocuk yaşanan bir karavanda her gün boşaltmak gerekir mi?
Merhaba öncelikle tercihiniz hayırlı olsun benim teslim Nisan ilk haftası dolayısı ile daha teslim alıp kamp yapma şansım olmadı ben dıştan kasetli tuvalet olmasını çok istiyordum fakat artan döviz kurları sebebiyle fiyatlar 8000-9000 civarlarında bu parayı verip tuvalet almak ne kadar mantıklı bilmiyorum zaten bütçe şu an musaitte değil standart teslimdeki tuvaleti kullanacağım şimdilik markasını bilmiyorum orta kalite birşey iş görür diye tahmin ediyorum yer kaplama konusunda haklısınız dıştan kasetlinin içeride yer kapladığı kesin portatif olanı dışarıya alıp rahat duş alma şansımız var o açıdan portatif iyi beni düşündüren içeriden kaseti taşımak ama başka çözüm yok şimdilik kaliteli kimyasal kullanılırsa hem şifon hemde tuvalet depo bölümüne kesinlikle koku oluşmadığı tecrübeli karavancilar tarafından söyleniyor banyo ölçüsü 70x120 diye biliyorum 20 litre depo az değil iki kişi 2 gün rahat idare eder sanırım sonuçta evdeki gibi şifon cekmiyoruz sonuç olarak şimdilik portatif tuvalete devam kararı aldım 12 volt donanım olduğu için aliexpres ten 6 volt pille çalışan gazlı sohben aldım invertor almamak adına turkiyede maalesef yok daha test etmedim evde bir deneme yapıp sonucu paylaşırım umarım yardımcı olmuşum dur

12 volt donanım olduğu için aliexpres ten 6 volt pille çalışan gazlı sohben aldım invertor almamak adına turkiyede maalesef yok daha test etmedim evde bir deneme yapıp sonucu paylaşırım umarım yardımcı olmuşum dur

Şofben hayırlı olsun, bende düşünüyorum bunu. Varmı aldığınız link paylaşabilirseniz memnun olurum.

Merhaba macarator tuvalet dediğiniz gibi sıkıntı tuvalet deposu ne kadar büyürse koku ve temizliği daha zor olacaktır ayrıca bosaltmak için bulunduğunuz alanı terk etmeniz gerekecektir herhangi bir tuvalete boşaltma şansınız olmayacağından doğaya bırakacaksınız ki buda çevre kirliliği demek bence hiç düşünmeyin portatif tuvalet şu an için en iyi seçenek sohben buradaki sohbenler gibi değil daha küçük ve kompakt bir yapısı var sağ tarafta kademeli olan bir yer var oraya düz bir sunta monteleyip üstüne sohbeni sabitlemeyi düşünüyorum yakından görme şansım olmadı ben gittiğimde 3.75 hiç yoktu ve imalattada 5.25 vardı video ve fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile alan yeterli lumboz yanına montajı yapılabilir ve kısa bir boru ile dışarı çıkış olacak şekilde dışarıdan şapkalı bir başlıkla tahliye sağlanabilir hiç olmadı öndeki bagaj bölümüne monte edilebilir malzemelerim hazır karavanı bekliyorum montaj için taharet işi sanırım yanımızda su bulundurmak olarak çözülecek sohbenin resmini yarın paylaşırım ölçüleri ile birlikte link alt tarafta daha deneme şansım olmadı
TRY 285.20 20%OFF | 2020 yeni Ce baca tipi 100% kalite 6L LGP anında sıcak SU ISITICI propan paslanmaz Tankless yıkama duş kazanı

Günlük boşaltma benim öncelikli sorum değil özellikle merak ettiğim şey neden kasetli tercih sebebidir? yada portatif tuvaletin bu dar alandaki kullanımının artı ve eksileri nedir? kasetli olduğu zaman tuvaleti sabitlemiş oluyoruz ama diğer taraftan kaset daha kolay ayrılıyor. Portatif tuvalet ise daha yetersiz ve konforsuz gibi görünüyor ama bu portatif kullanımının hissedilen bir artısı var mı? Erba karavana konan portatif tuvalet doğru bir seçim mi yoksa sadece maliyeti düşürmek için kullanılan bir tercih midir?
Portatifin oturma yeri daha küçük,saklama yeri problem değilse kullanımı kolay. Görmenizde fayda var. Transporda uzun yıllardır kullanıyorum. Uzun yolda , bayram zamanları vs pis tuvaletlere gitmekten kurtarıyor. Kasetini çıkartıp, elinizde taşıyarak boşaltıyorsunuz.
Kasetli tuvaletin avantajı dışarından alıp , tekerini sürerek götürüyorsunuz.
Biz kimyasal hiç kullanmadık. O nedenle her tuvalate dökebiliyorsunuz. İçerisine kokulu sıvı deterjan koyuyoruz bir miktar su ile.
Yalnız büyük yapılırsa hemen boşaltmanız gerekir kimyasal kullanmıyorsanız.
Bizde anlı şanlı karavan üreticileri marin tuvalet diye arkadaşların dediği gibi yap, yolda boşalt taktiği kullanıyorlar

Şohbenin fotoğrafını ve ölçülerini ekliyorum
En:27 cm
Boy:43 cm
Kalınlık ;11 cm

IMG 20200930 WA0001

IMG 20200930 WA0003

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.