Erba 3.75 Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hanvan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 224
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,424
sizde de hayırlı olsun teslim ne zaman görünüyor sizde ? Dai shawa için çok reklamı yapılıyor forumlarda ama sorun çıkartabilen vaadedilenleri yapmadığına dair bilgiler aldım sanayiden biraz tamkinliyim bir malum site forumunda klup var orada da bunu dile getirenleri yasaklıyorlar hemen biraz güven sorunum var bakalım biraz daha araştıracağım.

Teşekkürler. Teslim tarihi Nisan'ın 3. haftası görünüyor.
Dai Shava ile ilgili hangi olumsuzlukları duydunuz, paylaşır mısınız? Henüz kesin kararı vermediğim için olumsuz yorumlar önemli benim için. Yalnız Facebook grubundaki tartışmadan bahsediyorsanız, binlerce kişilik grupta 3-5 kişi var sanırım Dai Shava kullanmayı düşünen. Hatta yöneticilerin hiçbiri de Dai Shava siparişi vermedi sanırım. Dai Shava'nın grubu finanse ettiğini ya da grupta korunduğunu ima ettiniz gibi anlaşılıyor yazdıklarınız. Bana çok makul gelmiyor bu iddia.
Montaj yeri bulabilsem ben LPG soba fikrine öncelik veriyorum ama 3.75'te zor görünüyor yer bulmak sobaya

Etiketler
Ben de yakın zamanda sipariş verdim. Teslimat aralık sonu olacak. Seneye keyfini yaşayacağım artık. Opsiyon listesine gazlı şofben eklenmiş. Ben alırken büyük cam, sineklik, webasto, gazlı termosifon ve dış duş eklettim. Gazlı termosifon için 220 gerekli dediler. Karavan geldikten sonra 1 akü daha ekleyip invertor ile çalışır hale getireceğim diye umuyorum. 5 dakikada ciddi bir elektrik sarfiyatı olmaz muhtemelen. Teknik bilgim yok ama yapmak istediğim bazı şeyler var tabi.

Hayırlı olsun tekrardan. Yalnız termosifon gazlı değil diye biliyorum ben. Ariston 15 litrelik ve 220 ile çalışıyor. İsterseniz bir kontrol edin.

Dai Shava ile ilgili hangi olumsuzlukları duydunuz, paylaşır mısınız? Henüz kesin kararı vermediğim için olumsuz yorumlar önemli benim için. Yalnız Facebook grubundaki tartışmadan bahsediyorsanız, binlerce kişilik grupta 3-5 kişi var sanırım Dai Shava kullanmayı düşünen. Hatta yöneticilerin hiçbiri de Dai Shava siparişi vermedi sanırım. Dai Shava'nın grubu finanse ettiğini ya da grupta korunduğunu ima ettiniz gibi anlaşılıyor yazdıklarınız. Bana çok makul gelmiyor bu iddia.
Montaj yeri bulabilsem ben LPG soba fikrine öncelik veriyorum ama 3.75'te zor görünüyor yer bulmak sobaya
Öncelikle hayırlı olsun. Bu ortam ısıtıcıları için yüksek rakımda çalışmama sorunu büyük sıkıntı bence de. Eberspacher marka olanda kesinlikle bu sorun var. Yaşayan kişi paylaştı. Ama webasto için kesinlikle bu sorun yaşanıyor mu acaba? Bilgisi olan varsa paylaşsa çok güzel olur. Dai markada bu sorun zaten yok diye biliyorum. Ama ben montaj ve satın alım için ben İstanbul'a çok zıt bir konumdayım. Bir de marka olarak webasto daha güvenilir geliyor. Hem Denizlide servisi var. Dai için servis bilgisi göremedim.

Bir de bunlardan ayrı olarak. Size ne zaman karavanın içi ve dışı ile ilgili renk vs. tercihlerinizi sordular? Yani soruyorlardır umarım. Kafalarına göre yapmazlar diye düşünüyorum.

Çok yaktığını ve uzun ömür sunmadığını duydum facebook grubunda cast sistemine benzer bir yapı gözlemledim dai shava bence kesinlikle kayırılıyor yöneticilerin taktırmayıp bu marka konusunda olumsuz yazanları banlaması bence tam da kimsenin güvenmediğini ama başkalarının teşvik edildiği şüphesi oluşturuyor sadece kişisel fikrim iddia etmiyorum. Ben webasto taktırıyorum termosifonda ekletiyorum çünkü 220 w tesisat çekiliyor onun için bile değer sadece webasto ve eberspacher markaları arasında kaldım onur bey ikisini de takarız diyor.

Hayırlı olsun tekrardan. Yalnız termosifon gazlı değil diye biliyorum ben. Ariston 15 litrelik ve 220 ile çalışıyor. İsterseniz bir kontrol edin.
Elektrikli şofben ve gazlı termosifon ayrı ayrıydı opsiyon listesinde. Özellikle gazlı termosifon istedim. Yine gazlı termosifon için de 220 gerekli ama elektrikli şofben gibi değil sonuçta. Dediğim gibi ek bir akü ve inverter ile sistemi biraz değiştireceğim.

Çok yaktığını ve uzun ömür sunmadığını duydum facebook grubunda cast sistemine benzer bir yapı gözlemledim dai shava bence kesinlikle kayırılıyor yöneticilerin taktırmayıp bu marka konusunda olumsuz yazanları banlaması bence tam da kimsenin güvenmediğini ama başkalarının teşvik edildiği şüphesi oluşturuyor sadece kişisel fikrim iddia etmiyorum. Ben webasto taktırıyorum termosifonda ekletiyorum çünkü 220 w tesisat çekiliyor onun için bile değer sadece webasto ve eberspacher markaları arasında kaldım onur bey ikisini de takarız diyor.
Ben de yakın zamanda sipariş verdim. Teslimat aralık sonu olacak. Seneye keyfini yaşayacağım artık. Opsiyon listesine gazlı şofben eklenmiş. Ben alırken büyük cam, sineklik, webasto, gazlı termosifon ve dış duş eklettim. Gazlı termosifon için 220 gerekli dediler. Karavan geldikten sonra 1 akü daha ekleyip invertor ile çalışır hale getireceğim diye umuyorum. 5 dakikada ciddi bir elektrik sarfiyatı olmaz muhtemelen. Teknik bilgim yok ama yapmak istediğim bazı şeyler var tabi.
Hayırlı olsun arka arkaya sipariş vermişiz aralık benimde webasto için eberspacher mi webasto mu tercih ettiniz ?

Hayırlı olsun arka arkaya sipariş vermişiz aralık benimde webasto için eberspacher mi webasto mu tercih ettiniz ?
Öyle olmuş. Beklediğimize değer umarım.
Ben webasto tercih ettim. Eberspacher için yüksek rakımda kesinlikle çalışmadığını biliyorum. Birebir sıkıntı yaşayan kişiden okudum. Ama Webasto için sıkıntı yaşayan birini görüp duymadım henüz. Belki çalışma şartları için biraz daha esnektir. Hem marka olarak güvendiğim hem de bulunduğum şehirde büyük bir servisi olduğu için tercih ettim.

Öyle olmuş. Beklediğimize değer umarım.
Ben webasto tercih ettim. Eberspacher için yüksek rakımda kesinlikle çalışmadığını biliyorum. Birebir sıkıntı yaşayan kişiden okudum. Ama Webasto için sıkıntı yaşayan birini görüp duymadım henüz. Belki çalışma şartları için biraz daha esnektir. Hem marka olarak güvendiğim hem de bulunduğum şehirde büyük bir servisi olduğu için tercih ettim.
Dai shawa kullanan karavancılar var forumda ve hiç şikayet yok
Hepsi memnunlar

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kocaeli vebasto ve eberspraher bayisini aradım (Hakan Bey) dai shava ve diğer markalar konusunda da bilgi aldım arkadaşlar öncelikle yüksek rakımda çalışmama her iki bilinen marka vebasto be ebersprharde de var ancak bu o2 ve yakıt karışımının sağlıklı olması be motor ömrü için çok önemliymiş bu bir hata değil bir önlem öncelikle bunu bilmemiz gerekiyor. Bu açılardan yerli markalar bir zararlı kestirme yola başvurması sebepli kullanmadıklarını ancak bir yerli üretim markayı denediklerini söyledi onunda fiyatı zaten vebasto kadar. Dai shavayı önermedi kesinlikle bunı da tekrar teyit etmiş olayım bir çok şikayetten de bahsetti. Benim için şimdilik vebasto askıda.

Edit: vebasto markaya karar kıldım tekrar zira 1500 metre ve üzerinde konaklama ihtimallerimiz çok düşük ve bu olsa da invertörlü bir seyyar sıcak soğuk klima almayı düşünüyorum bunun için.

Son düzenleme:

Bunu ben de merak ediyorum.
Bir ara 750 Kg. altı diye sattıkları 3.40 kantarda 900 - 950 kg. geliyordu, diye hatırlıyorum..!

Bunu ben de merak ediyorum.
Bir ara 750 Kg. altı diye sattıkları 3.40 kantarda 900 - 950 kg. geliyordu, diye hatırlıyorum..!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR