Erba 3.75 Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hanvan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 224
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,361
Karavanlarda ısıtıcı konusunun ayrı bir bölümü ve orada detaylı bilgiler var. Lütfen önce bu bilgileri okuduktan sonra öğrenmek istediklerinizi orada sorun.

Etiketler
Karavanlarda ısıtıcı konusunun ayrı bir bölümü ve orada detaylı bilgiler var. Lütfen önce bu bilgileri okuduktan sonra öğrenmek istediklerinizi orada sorun.
-------------------------
Sizin mühendislik bilginize istinaden soruyorum. Bu sorun yaşayan arkadaşların sorun yaşamasına sebep olan şey tam olarak ne olabilir? Sonuçta seri üretim bir makina. Birinde sıkıntı olmayıp diğerinde olması garip geliyor bana.
-------------------------------------

Geçitler Mazıkıran ve Karahan dı. Rakımlarına baktım. 1.800 m imiş.
Benden bu kadar...

Benim karavanımda Truma ısıtıcı var ve ikinci ayarı bile fazla geliyor, zemin tabiki daha soğuk oluyor, onu da alttan ısıtma ile çözdüm. Su boru hattıma da rezistans döşedim,her ikisi de hem 220 v hem 12 v ile çalışıyor. Lpg tankı kullanıyorum. - 5, -18 farketmiyor.

Merhaba 6 aylık bakınmalardan sonra bende erba 3.75 siparişi verdim fiyat olarak uygun olması güneş paneli dahil ranzasiz olması ve içinin ferah görünmesi en önemlisi banyonun geniş olması ile dikkatimi çekmişti Nisan teslim tarihi verdiler seneye İnşallah gezilerimize başlayacağız standart donanım olarak telefonla sipariş geçtim fakat teslim tarihine yakın opsiyonları konuşacağız aklımda aküyü çift yaptırmak var.Distan kasetli tuvalet isterim bütçe durumuna göre ilerleyen zamanlarda düşüneceğim vabesto 4500 fiyatı şu an erba ya yaptirabileceklerim bunlar teslimden sonra 1000 watt tam sinus invertor gazlı sohben ve alko stabilizatorlu çeki demiri takacağım (onlar knot takiyormus) gazlı sohben seçeneği olsa süper olacakti kamping karavanciligi dusunmedigim için elektrikli sohben bana uymaz umarım güzel gezilerimiz ve gezi dostlarımız olur

Merhaba 6 aylık bakınmalardan sonra bende erba 3.75 siparişi verdim fiyat olarak uygun olması güneş paneli dahil ranzasiz olması ve içinin ferah görünmesi en önemlisi banyonun geniş olması ile dikkatimi çekmişti Nisan teslim tarihi verdiler seneye İnşallah gezilerimize başlayacağız standart donanım olarak telefonla sipariş geçtim fakat teslim tarihine yakın opsiyonları konuşacağız aklımda aküyü çift yaptırmak var.Distan kasetli tuvalet isterim bütçe durumuna göre ilerleyen zamanlarda düşüneceğim vabesto 4500 fiyatı şu an erba ya yaptirabileceklerim bunlar teslimden sonra 1000 watt tam sinus invertor gazlı sohben ve alko stabilizatorlu çeki demiri takacağım (onlar knot takiyormus) gazlı sohben seçeneği olsa süper olacakti kamping karavanciligi dusunmedigim için elektrikli sohben bana uymaz umarım güzel gezilerimiz ve gezi dostlarımız olur
Hayırlı uğurlu olsun...

Güzel bir başlık olacağını düşünüyordum, heba olacak öyle görünüyor.
Bugün Fujiyama LPG'li soba ile ilgili olarak firmayı aradım. Kendilerinin montaj yapmadıklarını ama karavancıların kullandığını söylediler. Güvenlik konusunda bir sorun çıkmayacağını söyledi yetkili ama tabi ürünün karavan için üretilmediğini de ekledi. Mira firması ile konuşmam pek iç açıcı geçmemişti. Yetkili servis olmayan yere ürün satışı yapmıyoruz demişlerdi montaj imkanlarını sorduğumda. Çanakkale'de Fujiyama'nın ve Hoşseven'in yetkili servisleri var, ilk fırsatta onlarla görüşüp, uygulanabilirliğini soracağım. Benim için ilk sırada LPG'li soba var, kesin olarak olmayacağına inandığım an Dai Shava'dan 3 kw'lık modeli sipariş vereceğim muhtemelen.
Selin hanım, Sami bey, ya da ısınma çözümü arayan diğer müstakbel 3.75 kullanıcıları ne dersiniz?

Mesajı baya geç gördüm. Ben ilk sipariş verdiğimde Webasto marka olarak onaylamıştım. Daha sonradan bu rakım konuları devreye girdi, farklı markalar araştırırken Eber'in D2L modelini duyduk. 3000 mt rakıma kadar çalışacağı iddia ediliyor. Olası bir yüksek rakımda zorda kalmamak adına fiyat farkını verip D2L modelini tercih edeceğim.

Herkese merhaba. Aranıza yeni katılıyorum ancak uzunca bir süredir takip ediyor, bilgilerinizden faydalanıyorum. Ben de Erba nın 3.75 modelinden sipariş vermeyi düşünüyorum. Ancak daha önce hiç karavan deneyimim olmadığından içini ve özelliklerini merak ediyorum. Acaba Denizli şehrinde bu model karavanı kullanan, inceleyebilmem ve tanışmam için fırsatı olan biri var mıdır?

Herkese merhaba. Aranıza yeni katılıyorum ancak uzunca bir süredir takip ediyor, bilgilerinizden faydalanıyorum. Ben de Erba nın 3.75 modelinden sipariş vermeyi düşünüyorum. Ancak daha önce hiç karavan deneyimim olmadığından içini ve özelliklerini merak ediyorum. Acaba Denizli şehrinde bu model karavanı kullanan, inceleyebilmem ve tanışmam için fırsatı olan biri var mıdır?
Armağan bey ve ailesi karavanı çok güzel tanıtıyor. Armağan beyin youtube adresi karavandam ordan inceleyebilirsiniz ve detaylı şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. Bende bu videoları izledim ve sakaryaya gidip inceledim ve sipariş geçtim. (Sürekli karavanda ufak ufak geliştirme yapıyorlar. Mesela wc yanındaki yarım boy elbise dolabı tam boy oldu, pis su deposu yoktu eklendi, wc-duşa ufak bir havalandırma açmışlar galiba hatta camlar karavan tipi cam olacak vb. Vb.)

Armağan bey ve ailesi karavanı çok güzel tanıtıyor. Armağan beyin youtube adresi karavandam ordan inceleyebilirsiniz ve detaylı şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. Bende bu videoları izledim ve sakaryaya gidip inceledim ve sipariş geçtim. (Sürekli karavanda ufak ufak geliştirme yapıyorlar. Mesela wc yanındaki yarım boy elbise dolabı tam boy oldu, pis su deposu yoktu eklendi, wc-duşa ufak bir havalandırma açmışlar galiba hatta camlar karavan tipi cam olacak vb. Vb.)
Teşekkür ederim ilginize. Bu konuda baya bide döküman taradım merak etmeyin🙂 Keşke imkanım olsa yerinde inceleyebilsem. Ancak yakınımda inceleme fırsatım olsa güzel olurdu. Yakından görmek daha heyecan verici olsa gerek.

Ben telefonla sipariş vermiştim ama yakından görüp inceleyemedim inşallah 15 temmuzda orada olurlarsa gidip inceleyip hangi donanım ve renk seçeneklerini belirleyecegim bu arada ennson tanıtım videosunu çekmiş bir arkadaş linki ekliyorum
Video: https://youtu.be/e59SumR83AI

Ben telefonla sipariş vermiştim ama yakından görüp inceleyemedim inşallah 15 temmuzda orada olurlarsa gidip inceleyip hangi donanım ve renk seçeneklerini belirleyecegim bu arada ennson tanıtım videosunu çekmiş bir arkadaş linki ekliyorum
Video: https://youtu.be/e59SumR83AI
Teşekkürler. Gayet açıklayıcı olmuş. İnşallah gider ve inceleme şansı bulursunuz. Benzerlik ve farklılıkları paylaşırsınız.

Ben de an itibariyle 3.75 siparişimi vermiş bulunuyorum. Almaya niyetliler için bazı bilgiler vereyim. Ben karavanın standart özellikleri üstüne webasto, stor sineklik, 3 büyük cam ve çocuk ranzası eklettim. Bu şekilde 44 bine mal oldu. Erba ödeme olarak yüzde 20 peşinat alıyor. Kalanın yarısını teslimatta peşin diğer yarısını da kredi kartına 5 taksit yapıyor. Çok iyi bir ödeme planı. Bu arada teslimat 2021 Ağustos 1.hafta olarak belirtildi. Ek özelliklerin ücretleri resimde paylaştığım gibidir. C801098d22d30bb6bb8b41008d555ec0

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri