Erba 3.75 Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hanvan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 224
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,242

Etiketler
Portatif veya kaseti dıştan alınan ama mutlaka kasetli tuvalet...
Benim için çekme karavanda bu böyle...

Aslında diğeri daha kolaymış gibi anlatıyorlar ama çekme karavan için daha zor bir seçenek bence. Yani kasetli tuvalet karavan parkına götürülüp dökülebilir ama diğerini dökemezsin, diğer taraftan belki motokaravancılar için paketi bırakıp kaçmak kolay olabilir ama çekme karavanda o kadar kolay değil araçtan inip musluğunu açıp boşaltıp (tabi hem aracı hem kendini bastırmadan) tekrar araca binip yola devam etmek lazım. Düşününce pek konforlu gelmiyor.

Merhaba macarator tuvalet dediğiniz gibi sıkıntı tuvalet deposu ne kadar büyürse koku ve temizliği daha zor olacaktır ayrıca bosaltmak için bulunduğunuz alanı terk etmeniz gerekecektir herhangi bir tuvalete boşaltma şansınız olmayacağından doğaya bırakacaksınız ki buda çevre kirliliği demek bence hiç düşünmeyin portatif tuvalet şu an için en iyi seçenek sohben buradaki sohbenler gibi değil daha küçük ve kompakt bir yapısı var sağ tarafta kademeli olan bir yer var oraya düz bir sunta monteleyip üstüne sohbeni sabitlemeyi düşünüyorum yakından görme şansım olmadı ben gittiğimde 3.75 hiç yoktu ve imalattada 5.25 vardı video ve fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile alan yeterli lumboz yanına montajı yapılabilir ve kısa bir boru ile dışarı çıkış olacak şekilde dışarıdan şapkalı bir başlıkla tahliye sağlanabilir hiç olmadı öndeki bagaj bölümüne monte edilebilir malzemelerim hazır karavanı bekliyorum montaj için taharet işi sanırım yanımızda su bulundurmak olarak çözülecek sohbenin resmini yarın paylaşırım ölçüleri ile birlikte link alt tarafta daha deneme şansım olmadı
TRY 285.20 20%OFF | 2020 yeni Ce baca tipi 100% kalite 6L LGP anında sıcak SU ISITICI propan paslanmaz Tankless yıkama duş kazanı
Şofbenim nihayet ulaştı bu sorunu da çözmüş olduk sayenizde. Bunun üzerinde iki tane en büyük boy yuvarlak pil girişi görüyorum ama 1,5x2=3 voltla besleniyor olamaz değil mi? Minimum 6 voltluk olmalı diye düşünüyorum ama 3 voltluk kalın tip kalem pil var mı?

Son düzenleme:

Şofbenim nihayet ulaştı bu sorunu da çözmüş olduk sayenizde. Bunun üzerinde iki tane en büyük boy yuvarlak pil girişi görüyorum ama 1,5x2=3 voltla besleniyor olamaz değil mi? Minimum 6 voltluk olmalı diye düşünüyorum ama 3 voltluk kalın tip kalem pil var mı?
Merhaba hayırlı olsun çabuk gelmiş ben testini yaptım 6 volt değil 1.5 volt D tip büyük 2 adet pil ile çalışıyor fan yok içinde sadece ateşleme için kullaniyor ateşleme sırasında alttaki kırmızı LED yanıyor sonra sönüyor sohbende sıkıntı yok yalnız iç malzeme çok ince aşırı sıcak çalıştırmamaya özen gösterin sanki çok sıcak kullanımda dağılacak gibi bir his veriyor iyi günlerde kullanın

Merhaba hayırlı olsun çabuk gelmiş ben testini yaptım 6 volt değil 1.5 volt D tip büyük 2 adet pil ile çalışıyor fan yok içinde sadece ateşleme için kullaniyor ateşleme sırasında alttaki kırmızı LED yanıyor sonra sönüyor sohbende sıkıntı yok yalnız iç malzeme çok ince aşırı sıcak çalıştırmamaya özen gösterin sanki çok sıcak kullanımda dağılacak gibi bir his veriyor iyi günlerde kullanın
Teşekkür ederim. tam düşündüğüm gibi acaba bi tamirciye gidip elden geçirtsem mi diye düşünüyordum bende

merhaba,
henüz karavanım konusunda bir gelişme yok bekliyorum. Kullanıcılardan yada erba'dan rica etsem bana erba 3.75'in içten içe (yukarı çıkarken kavis yaptığı ön bölümün altından) net en boy ölçülerini bana söyleyebilir misiniz?

Merhaba 6 aylık bakınmalardan sonra bende erba 3.75 siparişi verdim fiyat olarak uygun olması güneş paneli dahil ranzasiz olması ve içinin ferah görünmesi en önemlisi banyonun geniş olması ile dikkatimi çekmişti Nisan teslim tarihi verdiler seneye İnşallah gezilerimize başlayacağız standart donanım olarak telefonla sipariş geçtim fakat teslim tarihine yakın opsiyonları konuşacağız aklımda aküyü çift yaptırmak var.Distan kasetli tuvalet isterim bütçe durumuna göre ilerleyen zamanlarda düşüneceğim vabesto 4500 fiyatı şu an erba ya yaptirabileceklerim bunlar teslimden sonra 1000 watt tam sinus invertor gazlı sohben ve alko stabilizatorlu çeki demiri takacağım (onlar knot takiyormus) gazlı sohben seçeneği olsa süper olacakti kamping karavanciligi dusunmedigim için elektrikli sohben bana uymaz umarım güzel gezilerimiz ve gezi dostlarımız olur
Merhaba,

Biraz zaman geçmiş üzerinden ama benim de merak ettiğim bir konuya değinmişsiniz o yüzden alıntıladım. Diğer arkadaşların da yorumlarını bekliyorum. Bir süredir eşimle karavan niyetine girdik. Daha önce hiç tecrübemiz olmadığından dolayı giriş için biraz uygun bir model almayı uygun gördük. Erba fiyat olarak diğerlerine göre çok uygun kalıyor. Sanırım monoblok gövde olmaması ve alt ekipmanların (böyle mi adlandırılıyor emin değilim) alko marka olmaması.

• Biz Bursa'da ikamet ediyoruz ve Uludağ'ı da epeyce kullanmak istiyorum. Uzun süre kalmalı değil ama haftasonları kaçmak için. Terleme çok olup da rahatsız eder mi bizi acaba ? Camları fark ödeyip karavan camı olarak adlandırılan camlardan taktırsam farkı olur mu?
  • Alko marka olmayan parçalar da yeterince güvenli midir? Diğer tüm imalatçılar alko olduğunu özellikle belirtmiş. Belki şu parça kesin alko olsun risk almayın dediğiniz bir parça varsa onları opsiyon olarak isteyebilirim. Güvenlikten tasarruf etmek istemiyoruz.
  • Towcar.info sayfasına göre benim aracım (subaru xv 1.6 150NM Tork) rahat çeker gözüküyor. Performansı düşük gösteriyor fakat yük olarak sorun yok diyor. Buna güvenebilir miyim?
  • Torba tente denilenler sanırım elle kuruluyor, diğerleri bir çubuk ve mekanizma yardımıyla çok daha kolay kuruluyor galiba. Pahalı olanı almak sizce mantıklı mı yoksa diğeri de iş görür mü?
Başka aklınıza gelen acemilere önerilecek bilgilere de açığım.

Selamlar

Uludağ'a çıkarken çekirge rampasında (Kavşakta) durursanız kalkmakta zorlanıp debriyajınızı yakabilirsiniz. Kavşağa Altıparmak tarafından yaklaşmanızı öneririm.

Erba kendini kanıtlamış bir karavan firmasıdır
Daha önce Erba 5.25 kullandım
Gayet sağlam görünüyordu,alt yapısının yeterli olduğunu düşünüyorum,Tente'yi sonradan kendiniz alıp taktırın bence
Off road araçları için tente satan yerler var, ölçüye göre yapıyorlar ve çokda pahalı değil

Camlar çift kat pleksi karavan camı olsa tabiki daha iyi olur
Tente için Instagram'da kesifcamp
Screenshot 2021 06 30 20 24 52 62

Erba kendini kanıtlamış bir karavan firmasıdır
Daha önce Erba 5.25 kullandım
Gayet sağlam görünüyordu,alt yapısının yeterli olduğunu düşünüyorum,Tente'yi sonradan kendiniz alıp taktırın bence
Off road araçları için tente satan yerler var, ölçüye göre yapıyorlar ve çokda pahalı değil
5.25 Salon salomanje karavan. Çok hoşuma gidiyor ama bazı dezavantajları da var tabii. Özellikle ehliyet, plaka ve her yıl muayene istemesi bir dezavantaj. Yine de ilerleyen yıllarda bir de bakmışım ki 5.25'e terfi etmişim. Olur ki olur...

5.25 Salon salomanje karavan. Çok hoşuma gidiyor ama bazı dezavantajları da var tabii. Özellikle ehliyet, plaka ve her yıl muayene istemesi bir dezavantaj. Yine de ilerleyen yıllarda bir de bakmışım ki 5.25'e terfi etmişim. Olur ki olur...
Çok ağır,
5.25 ile gezmek için ağır,4x4,dizel 2.0 bir araç lazım

Erba karavandan sipariş verip karavanı teslim alan veya tarih alan var mı acaba?bilgi verirseniz sevinirim. Benim sipariş 1 ay gecikti arayıp soran da yok sıkıntılı bir durum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR